BETA

26.05.2018

22:38

עודכן:

לוחם דובדבן שנהרג הובא למנוחות: "סמל לטבע ישראלי טהור"

מאות בני אדם הגיעו להלוויתו של סמ"ר רונן לוברסקי. אחיו: "אהיה אדם טוב יותר בזכותך". בן דודו: "בנית עצמך להיות גיבור". מנהלת בי"ס בו למד הלוחם: "היה צנוע וערכי"

מאות בני אדם הגיעו הלילה (ראשון) להלוויתו של סמ"ר רונן לוברסקי, לוחם דובדבן שנפצע אנוש ביום חמישי במהלך מעצר במחנה הפליטים אל-אמערי שליד רמאללה.

 

מפקד היחידה ספד ללוברסקי: "חונכת על ערכים של נתינה ותרומה למדינת ישראל. היית בן למשפחה של לוחמים. היית מהלוחמים הטובים ביחידה. מהכוח הפורץ של הצוות. בחוד החנית של צבא ההגנה לישראל. נפלת מות גיבורים. כדי שמדינת ישראל תישן טוב בלילה, יש כאלה שלא עוצמים עין. אנחנו מחבקים את המשפחה".

 

>> כתבות נוספות בחדשות עשר:

מקלות בגלגלים: האם הרכבת המהירה לי-ם תגיע לתחנה בסוכות?

הותר לפרסום: מת מפצעיו לוחם דובדבן שנפגע מלוח שיש ברמאללה

מגעים בחצי האי הקוריאני ועימותים בגבול הרצועה: כותרות השבת

 

אחיו של רונן, אריק, הוסיף: "אחי היקר, איך הגענו לסיטואציה המוזרה הזאת? למרות שהיית כל כך צנוע, ואני עפר לרגליך, אני מעכשיו בזכותך אהיה בן אדם הרבה יותר טוב. כולם מדברים עליך, כולם אוהבים אותך, איזה גיבור אתה, איזה אלוף אתה. תמיד נלחמת. בחירה חופשית זו הנקודה האנושית הכי חזקה. ואתה בחרת כל החיים, בכל הדלתות הסגורות אתה נכנסת. איפה שאמרו לך לא, אתה אמרת כן. היית יותר טוב מכולם. בבית הספר, בכדורגל, בלימודים, בקרב מגע, ובסוף בצה"ל. ואני בטוח שבחרת גם את הרגע הזה, אין לי ספק בכלל. ואני שמח בזה. אני יודע שלא סבלת ואני גאה בך מאוד".

 

לסיום פנה לעם ישראל: "תחיו את החיים שלכם בשמחה, באמונה, באהבה. יש לנו מדינה נפלאה. גם בימים הקשים האלה אני קם ואני פשוט מאושר ממה שאני רואה מסביב. רוני, אני אוהב אותך ומצדיע לך, אתה גיבור".

 

רונן לוברסקי, חייל דובדבן שמת מפצעיו
 

רונן לוברסקי, חייל דובדבן שמת מפצעיו (חדשות עשר )

 

 

בן דודו עמיחי גורנפינקל ספד גם הוא: "היית סמל לטבע ישראלי טהור. היית הכי חזק מכולנו כי בנית את זה בעשר אצבעותיך. בנית את עצמך להיות גיבור. חיית חיים של מסירות נפש. אותו אחד שפגע בך לא הכיר אותך. הוא רצה לפגוע בכולנו. ואני מודיע פה שהוא לא הצליח. אנחנו חזקים מאוד. אנחנו רק מתחזקים".

 

חברו ניר אמר ש"רק ביום ראשון הלכנו לסרט ביחד וצחקנו. בכיתה י' לקחת אותי לקרב מגע ואני זוכר שאמרת לי שאתה רוצה להגיע ליחידה, לדובדבן. הדרך שלך ליחידה לא הייתה קלה. בסוף הגעת מקצוען, תותח. והתגאיתי בך. אני עדיין גאה בך. בדרך שלך, במקצוענות שלך, בצניעות שלך. אני אוהב אותך".

 

בשיחה מוקדם יותר עם חדשות עשר, יהודית פלבנר, מנהלת תיכון "קציר" ברחובות בו למד רונן לוברסקי, לוחם דובדבן שנהרג בעקבות לוח שיש שנזרק לעברו ופגע בראשו, תיארה כמה הוא יחסר לכל הסובבים אותו וכמה האובדן קשה.  

 

"הוא היה צנוע, מופנם ושקט. ילד ערכי מאוד" סיפרה פלבנר. לדבריה, רונן "לא היה מהמתבלטים, אבל הוא כן היה מהאיכותיים ביותר. הוא היה חבר טוב לחברים שלו, שכולם עכשיו בהלם מהאובדן - אובדן ענק. הוא היה ילד עם חיוך מבויש. כל שיחה איתו הייתה עם חיוך ועם צניעות".

 

 רונן לוברסקי
 

הובא למנוחות. רונן לוברסקי (דובר צה"ל )

 

 

ראש העיר רחובות, רחמים מלול, התייחס גם הוא למותו של לוברסקי, ואמר כי "העיר כולה מרכינה את ראשה בצער, עם היוודע דבר פטירתו של בן העיר רונן לוברסקי ז"ל. רונן היה מלח הארץ, בן מסור, תלמיד מצטיין, צנוע וערכי. אנו כואבים את לכתו ושולחים תנחומים וחיבוק חם לבני משפחתו".

 

כאמור, לאחר שנאבק על חייו בבית החולים, מת הבוקר לוברסקי, לוחם מיחידת המסתערבים של דובדבן, שנפצע ביום חמישי באורח אנוש במהלך מעצר במחנה הפליטים אל-אמערי שליד רמאללה. מדובר צה"ל נמסר כי לאחר מותו, הוא הועלה לדרגת סמל-ראשון. הלווייתו תיערך הלילה בשעה 2:00 בבית העלמין הצבאי בהר הרצל בירושלים. 

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו שלח מוקדם יותר את תנחומיו, ומסר: "אני מביע צער עמוק על מותו של לוחם דובדבן רונן לוברסקי ושולח תנחומים מעומק הלב למשפחתו". נתניהו הוסיף כי "זרועות הביטחון יגיעו למחבל ומדינת ישראל תמצה עמו את הדין". 

 

"בשבת איבדנו את לוחם דובדבן רונן לוברסקי שנפצע אנושות במבצע למעצר מבוקשים", מסר מצדו שר הביטחון אביגדור ליברמן, "דובדבן, מיחידות העילית שלנו, עורכת מדי לילה מעצרים רבים במלחמה בלתי פוסקת, שאין בה תהילה ופרסום. אני מבקש לשלוח תנחומים בשם כל עם ישראל למשפחה ועוקב מקרוב אחר המאמצים לעצור את המחבל. אנו נביא צדק לרונן".

 

 אריק לוברסקי, אחיו של לוחם דובדבן שנפל סמוך לרמאללה
 

אריק לוברסקי, אחיו של לוחם דובדבן שנפל סמוך לרמאללה ( חדשות עשר)

 

 

הנשיא ראובן ריבלין מסר כי "בעצב גדול קיבלנו את הבשורה על מותו של לוחם דובדבן, סמ"ר רונן לוברסקי. אמש עוד הספקתי לשוחח עם הוריו ואחיו, לשמוע על מצבו ולשלוח תפילות להחלמתו, והיום אנו שולחים בכאב גדול חיבוק של נחמה ושותפות מול האסון הנורא". הוא הוסיף: "אני מבקש לחזק בשעה קשה זו גם את לוחמי ומפקדי היחידה המופלאים, טובי בחורינו היוצאים לילה-לילה אל הפעילות המבצעית המאפשרת את שגרת חיינו בביטחון. אנו כואבים את כאב המשפחה והיחידה ומאמצים אותם אל ליבנו".

 

מיד לאחר האירוע, פונה החייל, תושב רחובות בן 20, לקבלת טיפול רפואי בבית החולים הדסה עין כרם בירושלים, כשהוא מורדם ומונשם, אך שם, כאמור, נאלצו הרופאים לקבוע את מותו. הודעה נמסרה למשפחתו וצה"ל פתח בחקירת האירוע.

 

בתוך כך, ביום חמישי הותר לפרסום כי פעילות המעצרים שהתקיימה במחנה הפליטים שברמאללה כוונה כנגד חוליית פעילים שהיו מעורבים בביצוע פיגועי ירי בגזרה בתקופה האחרונה. חשוד אחד נעצר במסגרת המבצע וזמן מה לאחר מכן נעצרו שני חברי חוליה נוספים, החשודים במעורבות בפיגועי ירי. כלל המעורבים הועברו לחקירת שב"כ.