25.05.2018

18:14

נסראללה: ״לא רוצים מלחמה עם ישראל, אך אם תהיה – ננצח״

מנהיג ארגון הטרור האשים את ישראל כי הפציצה בסוריה משטחה של לבנון, במהלך נאום שנשא לציון נסיגת צה"ל מלבנון. עוד אמר: "לסנקציות עלינו אין השפעה"

המתיחות בצפון: מזכ"ל חיזבאללה, חסן נסראללה, נאם אחר הצהריים (שישי) לציון 18 שנים לנסיגת צה"ל מלבנון, אותו מכנה הארגון "חג הניצחון", ואמר כי "חיזבאללה לא רוצה במלחמה עם ישראל, אך עם זאת תתרחש – ננצח". בנוסף התייחס לטענות שישראל הפציצה בסוריה משמי לבנון ואמר: "כל יום חודר האויב הישראלי לשטחנו".

 

מזכ"ל ארגון הטרור התייחס גם לסנקציות שהטילה ארה"ב לפני כמה ימים, ואמר כי השפעתן זניחה. "אין לנו כסף בבנקים ופעולות כלכליות ועל כן אין לכך השפעה אמיתית עלינו", אמר, "זהו חלק מהניסיון להפעיל עלינו לחץ". עם זאת ביקר נסראללה את ההחלטה להכניס לרשימה חברות לבנוניות אזרחיות, ואמר כי זוהי פגיעה כלכלית במדינה.

 

מוקדם יותר הבוקר נטען בעיתון  "אל-אח'באר" הלבנוני המקורב לחיזבאללה כי ישראל עומדת מאחורי תקיפה שנערכה אמש שבמסגרתה הופצצו מוצבים של צבא סוריה בפאתי חומס, בשדה התעופה הצבאי א-דבעה, שנמצא פחות מ-10 ק"מ מגבול לבנון-סוריה.

 

 מזכ"ל חזבאללה חסן נסראללה
 

מזכ"ל חיזבאללה, חסן נסראללה (רויטרס)

 

 

העיתון הוסיף כי הטילים שישראל שיגרה פגעו בכמה מטרות בתוך שדה התעופה ואילו כוחות ההגנה האווירית הסורים יירטו את שאר הטילים. לפי הדיווח, שכינה את התקיפה בתור "הסוערת ביותר מאז 'ליל הטילים' מעל רמת הגולן", שדה התעופה א-דבעה מכיל כמה מחסני נשק ומפקדות צבאיות. עוד דיווח העיתון כי התקיפה הישראלית כוונה כלפי מטרות צבאיות שבהן פועלים כוחות חיזבאללה - תקיפה שבאה להראות לחיזבאללה, לפרשנותו, כי ישראל מוכנה גם היא לעימות.

 

אמש הודיע המשטר הסורי כי טילים שוגרו לעבר שדה התעופה הצבאי א-דבעה. לפי הדיווח בסוכנות הידיעות הסורית הרשמית, כוחות הנ"מ הסוריים הצליחו ליירט את כלל הטילים. "אחד משדות התעופה הצבאיים שלנו במרכז המדינה הותקף באמצעות טילים", נמסר בהודעה שפרסם המשטר. "מערכות ההגנה האווירית שלנו סיכלו את המתקפה ומנעו מהטילים להגיע ליעדיהם".

 

המשטר לא מסר מי עומד מאחורי התקיפה, אך רשת "אוריינט ניוז" השייכת לאופוזיציה הסורית דיווחה כי ישראל היא זו שתקפה את שדה התעופה - שמשמש כוחות איראנים ואת חיזבאללה. עוד דווח כי מטוסי חיל האוויר ערכו את המתקפה עת היו מעל שטח לבנון. בארגון הסורי לזכויות אדם אמרו כי ייתכן שישראל עומדת מאחורי התקיפה.