23.05.2018

21:07

עדות חדשה מהאירועים בחיפה: "השוטר בעט בפרח - שצרח מכאבים"

עו"ד שנעצר בהפגנה סיפר למח"ש: "השוטר הפיל את פרח ומשך אותו על הרצפה כשהוא אזוק". במשטרה הכחישו. אלשיך רמז לאלימות מפגינים: "חופש ביטוי - לא זריקת אבנים וכיסאות"

למחלקה לחקירות שוטרים שחוקרת את התלונה של פעיל זכויות האדם ג'עפר פרח - שטוען כי השוטר ל' הכה אותו ושבר את ברכו בהפגנה בחיפה ביום שישי האחרון - הגיעה עדות חדשה ומשמעותית של עורך דין התומכת בגרסת פרח. כך פורסם אתמול (רביעי) בחדשות עשר.

 

על פי עדות העו"ד, שנאספה על ידי עורכת הדין סאוסן זאהר מעמותת עדאלה, "השוטר התעצבן על פרח והתחיל לצעוק עליו. הוא דחף אותו והתחיל לתת לו מכות בידיים וברגליים. פרח נפל ואז השוטר בעט ברגליו של ודחף אותו לרצפה".

 

>> לכתבות נוספות בחדשות עשר:

בדרך להודנה? עליית מדרגה במאמצים להשגת הפסקת אש מול חמאס

טראמפ: נדע בשבוע הבא אם תהיה פסגה עם קים

דיווח: איראן מפעילה במדבר מתקן סודי לפיתוח טילים

 

עורך הדין שמסר את העדות המשיך: "השוטר צעק על פרח תוך שהוא מסמן שירביץ לו ולעצורים נוספים שנשכבו על הרצפה בידיים אזוקות מאחורי הגב", סיפר, "השוטר תפס את פרח מהידיים בצורה ברוטלית. פרח צעק מרוב כאבים אבל השוטר משך אותו למסדרון".

 

ג'עפר פרח מעצורי ההפגנה בחיפה
 

ג'עפר פרח (חדשות עשר)

 

 

במשטרת חיפה הכחישו את הטענות העולות בעדות זו ומסרו: "על כל עדות שעמותת עדאלה ואנשיו של ג'עפר פרח יתנו במח"ש – אנחנו ניתן עדות אחרת של שוטרים שמגבים את עדותו של השוטר".

 

בתוך כך, מפכ"ל המשטרה רוני אלשיך רמז אתמול בערב לטענות כי המפגינים בחיפה הם אלו שהפעילו אלימות כלפי שוטרים. "חופש ביטוי הוא לא זריקת אבנים וכסאות", אמר המפכ"ל בכנס אגודת ידידים באוניברסיטת תל אביב, "קיבלתי הרבה פניות מערבים שמתביישים במה שקרה שם". הוא הוסיף כי "משטרת ישראל עשתה בשביל המגזר המוסלמי יותר מכל גוף אחר בשנה האחרונה".

 

 המפכ"ל אלשיך וההפגנות בחיפה
 

המפכ"ל אלשיך וההפגנות בחיפה (דוברות המשטרה)

 

 

אתמול הושעה מיחידתו השוטר ל'. שלשום פורסם כי במח"ש יערכו עימות בין פרח לבינו. כמו כן, יחקרו את הצוותים הרפואיים בבתי החולים רמב"ם ובני ציון, כמו גם הצוות הרפואי בבית המעצר קישון בו שהה פרח, כדי להשיג עדות שוברת שוויון שתענה על השאלה האם הותקף פעיל זכויות האדם במעצר או שמא נפצע במהלך ההפגנה שנערכה בחיפה ביום שישי.

 

בד בבד, ארגון זכויות האדם עדאלה הגיש תלונה נוספת למחלקה לחקירות שוטרים, שמצטרפת לזו של פרח נגד השוטר ל'. בתלונה מוצגות עדויות של מפגינים נוספים הטוענות לאלימות של שוטרים בהפגנה בחיפה, שהמשיכה גם לאחר שהמעצרים בוצעו: "העצורים, בעודם אזוקים, ספגו אלימות קשה בדרכם אל תחנת המשטרה ובתוכה", נכתב בתלונה.