BETA

22.05.2018

08:43

פלסטינים חצו את גדר הרצועה והציתו עמדת צבאית; צה"ל תקף

טנק תקף עמדת תצפית של חמאס לאחר שכעשרה מחבלים חדרו לשטח ישראל. מוקדם יותר, נורתה אש לעבר רכב ישראלי בבנימין - אין נפגעים • רחפן חדר מעזה ונפל בשער הנגב

דרום מתוח: כעשרה מחבלים פלסטינים חצו היום (שלישי) את גדר המערכת במרכז רצועת עזה, ואף הציתו עמדה צבאית. בתגובה, טנק של צה"ל תקף עמדת תצפית של חמאס ממזרח לאל-בורייג׳. העמדה הצה"לית הייתה ריקה מאדם.

 

המחבלים הפלסטינים הצליחו לחדור לעומק של כ-30 מטרים לתוך שטח ישראל, בטרם שבו על עקבותיהם. לפי דיווחים פלסטינים, העמדה הצבאית שהוצתה שימשה את הצלפים של צה"ל. ברשת החברתית הופץ תיעוד של הצעירים חוצים לכאורה את גדר המערכת.

 

 הצעירים הפלסטינים שחדרו את גדר הגבול מזרחית לאל-בוריג'
 

תיעוד הצעירים הפלסטינים שחדרו את גדר הגבול מזרחית לאל-בורייג' (רשתות חברתיות)

 

 

מוקדם יותר הבוקר, אש נפתחה לכיוון רכב ישראלי באזור הכפר נעימה שבסמוך לדולב ממערב לרמאללה. לא היו נפגעים באירוע אך נזק נגרם לכלי הרכב. כוחות הביטחון החלו בסריקות אחר היורים שלפי דיווחים נסעו ברכב פלסטיני. 

 

הלילה, רחפן פלסטיני חדר משטח רצועת עזה לישראל, לשטחה של המועצה האזורית שער הנגב. הרחפן נפל בשטח ישראל ונבדק בידי כוחות צה"ל. "האיום הבא של חמאס כבר נמצא כאן", אמר ח"כ חיים ילין בהתייחסו לאירוע, "אנחנו חייבים להכין את התשתית לפני האיום הממשי כדי לנטרל אותו. פניתי לוועדת החוץ והביטחון ודרשתי לקיים דיון דחוף בנושא הרחפנים מעזה ביחד עם הגורמים המוסמכים כדי לנסות ולהקדים תרופה למכה".

 

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

ההיריון הנדיר: מור בהיריון עם תאומות - אחת שלה ואחת של זוגתה

ביד קשה: האם המשטרה מפעילה כוח מופרז נגד אוכלוסיות מוחלשות?

רצח גרושתו של טל קורקוס: גויס עד תביעה; חשש כבד לחייו

 

 חייל משקיף לעבר מפגינים בצעדת השיבה
 

חייל משקיף לעבר מפגינים בצעדת השיבה (דובר צה"ל)

 

 

כזכור, לפני פחות משבוע שישה בתי מגורים בשדרות נפגעו מירי מקלעים. כמו כן נפגע רכבו של קצין בצה"ל ושל תושבת אחד מיישובי שדות נגב. אחד מהבתים שנפגעו שייך לראש העיר לשעבר, אלי מויאל. לא היו נפגעים באירוע. צה"ל הודיע כי בוצע ירי מקלע כבד משטח רצועת עזה לעבר העיר. בתגובה צה"ל תקף באותו היום באמצעות טנק שתי עמדות תצפית של ארגון חמאס בדרום רצועת עזה בתגובה לירי שבוצע לעבר חיילים בגבול הרצועה. לא היו נפגעים בקרב החיילים. קודם לכן הותקפה עמדת תצפית חמאס ריקה וזאת בעקבות ירי לעבר חיילים.

 

כמו כן, לפני שבוע בדיוק צה"ל מסר כי סיכל במהלך ההפגנות ההמוניות שנערכו לרגל "יום הנכבה" פיגוע ברפיח שבדרום הרצועה. "חולייה של שלושה מחבלים באה בחסות נשים וילדים והניחה מטענים על הגדר", נמסר. "צלפים מיחידה מיוחדת ירו והרגו אותם בזירת המטענים. נשים הגיעו עם ילדים קטנים לקו הראשון ודחקו אותם לרוץ קדימה". עוד טען כי זיהה מטעני צינור על הגדר וכי 150 עפיפונים הופלו אתמול. 

 

בנוסף, צה"ל השמיד בשבת שעברה מנהרה התקפית בצפון רצועת עזה - כך נמסר מדובר צה"ל. על פי ההודעה, במהלך פעולה שבוצעה על ידי חיל האוויר, הושמדה מנהרה שנחפרה מבית חאנון לאזור הגדר, לכיוון מעבר ארז. "אורכה של המנהרה יותר מקילומטר והיא הושמדה מטרים ספורים לפני שהגיעה לגדר. היא הייתה בשלבי בנייה מתקדמים", מסר דובר צה"ל תת-אלוף רונן מנליס. עוד הוסיף מנליס כי "על פי ההבנה שלנו היא הייתה אמורה לחצות את הגדר לשטח ישראל. כמה שבועות חמאס עוסק בהפיכת מרחב הגדר למרחב של טרור". 

 

 מפגין פלסטיני במהלך צעדת השיבה
 

מפגין פלסטיני במהלך צעדת השיבה (רויטרס )

 

 

בתוך כך, דובר חמאס, סאלח ברדוויל, הודיע בשבוע שעבר כי מבין 62 המפגינים הפלסטינים שנהרגו במהומות השגרירות ביום שני שעבר, 50 השתייכו לארגון הטרור. "בסבב האחרון נהרגו 62 מפגינים מהם חמישים מחמאס, ו-12 משאר האנשים. אז כיצד בדיוק ניתן לומר שחמאס קוצרת את הפירות כאשר היא שילמה את המחיר הגבוה הזה? חמישים פעילים מחמאס נהרגו במערכה האחרונה ולפני זה ניתן לומר כי חמישים אחוז מההרוגים היו מחמאס, איזה יתרון חמאס מקבלת מזה?", אמר ברדוויל.