BETA

21.05.2018

20:47

עדות המנהלת: "אמרתי לשאול שמאי לא לשבת צמוד לתלמידות"

מנהלת ביה"ס בצפון ת"א טענה בחקירתה כי במקרה מסוים בעבר, בו ישב "המורה הפדופיל" ליד תלמידותיו, נזפה בו ואמרה לו שיישב בחדר המורים במקום: "זה יכול להתפרש לא טוב"

בעדותה בחקירה שהגיעה לידי חדשות עשר, טענה מנהלת בית הספר בצפון תל אביב בו עבד "המורה הפודפיל" שאול שמאי: "הייתה פעם אחת, שאול ישב בחצר הקדמית והבנות ישבו לידו, צמוד אליו, אני פניתי לשאול וקראתי לו אליי... ואמרתי לו שאול, זה לא מקובל עליי ההתנהלות הזאת, זה יכול להתפרש לא טוב, אתה בהפסקה בחדר המורים ולא יושב צמוד עם הבנות".

 

בעימות שנערך בין השניים, שגם הוא הגיע לידי חדשות עשר, נשאלה המנהלת על טענתו של שמאי כי הרשתה לו לחבק ילדות: "האם זכור לך שאמרת לשאול בשנה שעברה שהוא יכול לחבק ילדים/ילדות?", שאל החוקר, והמנהלת ענתה: "לא אמרתי דבר כזה וגם לא הייתה לי סיבה לומר דבר כזה". החוקר ממשיך ומקשה: "אז שאול יושב ומשקר?". "כן", ענתה המנהלת. כששאול נשאל על תשובתה הוא ענה: "יכול להיות שהיא לא זוכרת שהיא אמרה לי".

 

>> כתבות נוספות בחדשות עשר:

להיחרט בדפי ההיסטוריה: כשימיו ספורים, אבו מאזן מקצין את השיח

ברלוסקוני קיבל יצירת אומנות - אך ביקש לקבל במקום את האמנית

6,000-8,000 דירות מוזלות: כחלון בעוד הגרלת ענק במחיר למשתכן

 

 שאול שמאי
 

שאול שמאי(חדשות עשר )

 

 

בזמן ששופט בית המשפט המחוזי בתל אביב הקריא היום את גזר דינו של שאול שמאי, המורה שהורשע על פי הסדר טיעון במעשים מגונים בנסיבות אינוס בשש מתלמידותיו, ישבו באולם אימהות שבנותיהן היו בין הנפגעות. "אין להכביר במילים על חומרת המעשים שנעשו על ידי הנאשם" כתב השופט, והוסיף, "הנאשם ניצל את מעמדו כמורה וכמחנך ואת יחסי האמון כדי לבצע את המעשים המיניים לסיפוק תאוותיו... תוך הסתרת הרשעתו הקודמת בעבירת מין ממנהלת בית הספר". 

 

השופט אף התייחס לעברו של שמאי שהועסק במערכת החינוך למרות שהורשע בעבירת מין. "יש להתייחס בחומרה לעובדה... שהנאשם הוסיף לשמש כמורה בבית ספר למרות שהורשע בעבירת המין שיוחסה לו בכתב האישום שהוגש בבית המשפט בראשון לציון. באשר לעבירה של איסור עיסוק במוסד לאחר הרשעה בעבירת מין, עיקר האחריות מוטלת על המוסד החינוכי לאסור את עבודתו של מורשע בעבירת מין במסגרת המוסד. עם זאת, אין בכך כדי להסיר אחריות מהנאשם להפסיק את עבודתו מייד לאחר שהורשע. קיים כאן כשל באי דיווח על ההרשעה, שכתוצאה מכך המשיך הנאשם להיות מועסק בבית הספר, ויש למצוא את הדרך לדווח מייד למשרד החינוך ולמוסדות החינוך השונים על כל הרשעה של מי שנדון בעבירת מין".

 

בגזר הדין שניתן היום התחשב השופט צבי גורפינקל בקבלת האחריות של שמאי על מעשיו ובבקשתו לטיפול ושיקום, וחתם את גזר הדין במסר למערכת החינוך: "יש להקפיד על דיווח בזמן אמת על כל הרשעה בעבירת מין, על מנת למנוע מצב שבו מישהו יתקבל או ימשיך בעבודתו במוסד החינוכי".  נוסף לשבע שנות המאסר שיישא שמאי, נגזרו עליו עוד שמונה עשר חודשי מאסר על תנאי וקנס כספי בסך 25 אלף שקלים לכל אחת משש התלמידות שנפגעו ממעשיו.

 

שאול שמאי
 

שאול שמאי (חדשות עשר)

 

 

כאמור, שמאי הורשע במסגרת הסדר טיעון בעבירות מין בתלמידות בבית ספר בצפון תל אביב בו לימד. ע"פ כתב האישום, ארבע מהתלמידות היו בגילאי 8-7 וילדה נוספת בת 13 תושבת ראשון לציון לה העביר שיעורים פרטיים בביתה. כתב האישום נגד שמאי גולל שורת עבירות קשות אותן ביצע שמאי במהלך השיעורים בכיתה לעיני התלמידים. בין השאר נכתב כי המורה הושיב את התלמידות על ברכיו, הכניס את ידיו מתחת לברכיהן ונגע באיבריהן המוצנעים, לעיתים חרף התנגדותם הפיזית והמילולית, נגד ארבע תלמידות.

 

בתגובה לגזר הדין של שאול שמאי נמסר מהמועצה לשלום הילד: "בכוונתנו לפנות לפרקליטות בדרישה לערער על קולת העונש. מדובר במקרה חמור ביותר של פגיעות קשות שנעשו בבית הספר, במקום בו היו הקטינות צריכות להיות הכי מוגנות ובטוחות ועל ידי מי שהיה אמון על שלומן ובגד באמון זה. גם הפעם, העונש שנקבע בגזר הדין אינו משקף את חומרת העבירות ואת הפגיעה הקשה בקטינות בהן פגע והוא גם אינו מביא לידי ביטוי את הפגיעה הקשה שנגרמה לקטינים האחרים, עליהם היה אחראי הפוגע. הגיע הזמן בו תונהג מדיניות ענישה ברורה ולא מתפשרת כלפי כל מי שפוגע בקטינים והמסר המועבר לציבור יהיה ברור וחד משמעי".