20.05.2018

14:30

עודכן:

אבו מאזן ביקר בבי"ח בפעם השלישית בשבוע: "מצבו מאוד לא טוב"

יו"ר הרשות נותח בשבוע שעבר באוזנו, ולפי הודעת לשכתו שני הביקורים האחרונים שלו בביה"ח נועדו להמשך בדיקות רפואיות. עריקאת לחדשות עשר: "הוא ישתחרר מחר או מחרתיים"

יו"ר הרשות הפלסטינית, אבו מאזן, ביקר אתמול (ראשון) בפעם השלישית בתוך שבוע בבית החולים ברמאללה. בסביבתו הדגישו כי מדובר בבדיקות שגרתיות, אולם מקורות פלסטיניים ומערביים טענו כי מצבו מידרדר. 

 

לפי הודעת הנשיאות הפלסטינית, בשבוע שעבר אבו מאזן עבר ניתוח באוזנו ושוחרר לזמן קצר. ביום שישי הוא הגיע לבדיקות ואתמול הגיע להמשך בדיקות רפואיות. "התוצאות טובות, ובריאותו של הנשיא במצב מרגיע", נמסר מבית החולים. לפי מנהל המוסד, מדובר בבדיקות שמגיעות כחלק מהחלמתו מהניתוח שביצע באוזן בתחילת השבוע.

 

הבכיר הפלסטיני סאאב עריקאת, מזכ"ל הוועד הפועל של אש"ף, מסר לחדשות עשר: "דיברתי לפני זמן קצר עם אבו מאזן אישית". לדבריו, "הוא עובר בדיקות בעקבות הניתוח שעבר באוזן". עריקאת, שביקר את יו"ר הרשות בבית החולים, הדגיש כי "מצבו טוב" והעריך כי הוא "יעזוב את בית החולים מחר או מחרתיים". 

 

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

בת שנתיים טבעה למוות בבריכה בבית בחבל לכיש

בצל איומי צ' קוריאה: מון וטראמפ שוחחו על הפסגה הצפויה

סעודיה: נעצרו שבע פעילות למען ביטול האיסור על נהיגת נשים

 

אבו מאזן
 

אבו מאזן (רויטרס)

 

 

עם זאת, מקורות פלסטיניים מסרו לאתר האינטרנט "א-שמאל און ליין" כי למרות ההודעה המרגיעה של בית החולים, אבו מאזן נצפה מתקשה ללכת מלשכתו לרכב וביקר במחלקה הקרדיולוגית, אליה הגיע עם חום וקשיי נשימה. דיפלומטים מערביים מסרו מצדם כי "אבו מאזן סובל מדלקת ריאות חריפה, חום גבוה וקשיי נשימה. מצבו מאוד לא טוב".

 

על פי סוכנות הידיעות רויטרס, בכיר פלסטיני ציין כי אבו מאזן חזר לבית החולים היום במטרה להשלים הליכים מהניתוח שעבר. "היה לו חום, אז הרופאים המליצו שיחזור לבית החולים", הסביר. אולם גורם בבית החולים מסר לסוכנות הידיעות כי הטיפול הנוכחי לא קשור לניתוח שעבר אבו מאזן באוזנו. "היו"ר יישאר בבית החולים עד מחר", אמר, "הוא מקבל אנטיביוטיקה לטיפול בדלקת בחזה". 

 

אין זו הפעם הראשונה שבה דווח על מצב בריאותו של הנשיא הפלסטיני בן ה-82, שכן בחודש פברואר עבר בדיקות בבולטימור שבארה"ב. בריאיון שערך אז לטלוויזיה הפלסטינית, לאחר שחרורו מבית החולים, הפריך אבו מאזן את השמועות על הידרדרות במצבו הרפואי: "התוצאות טובות ומרגיעות".

 

סוכנות הידיעות הפלסטינית "ופא", המקורבת לרשויות ברמאללה, דיווחה היום כי אבו מאזן שב לעבודתו ומסר לנשיא קובה מיגל דיאז-קאנל את תנחומיו בעקבות התרסקות מטוס הנוסעים במדינה בשבוע שעבר, שגבתה את חייהם של יותר ממאה בני אדם.