20.05.2018

09:54

היום: בחירות בוונצואלה הקורסת - מדורו צפוי להיבחר שוב

למרות חוסר הפופולריות של הנשיא, שתחת הנהגתו חווה המדינה משבר הומניטרי חמור, הוא צפוי להיבחר בשל החרמת הבחירות ע"י האופוזיציה. "אלו לא בחירות - אלא פארסה"

בווידיאו: בכל שעה מתים בוונצואלה ילדים מתת-תזונה: על המצב ההומניטרי החמור במדינה

 

היום (ראשון) יערכו בחירות בוונצואלה, בהן צפוי לנצח הנשיא המכהן מאז 2013 ניקולאס מדורו. את הבחירות יזם מדורו, ולטענתו הן יביאו לייצוב המדינה הקורסת כלכלית. אולם יריביו הפוליטיים טוענים כי מטרת הבחירות היא "להכתיר" את מדורו לדיקטטור, והן צפויות להביא סנקציות נוספות על המדינה.

 

לכן, האופוזיציה בוונצואלה הודיעה כי תחרים את הבחירות. "אלו לא בחירות, אלא פארסה שנועדה לשמר את כוחו של מדורו בלי שתהיה לו תמיכה בעם", אמר אחד ממנהיגי האופוזיציה. משמעות החרם היא שלמרות שהנשיא בן ה-55 אינו פופולרי, ניצחונו כמעט מובטח.

 

>> לכתבות נוספות בחדשות עשר:

סעודיה: נעצרו שבע פעילות למען ביטול האיסור על נהיגת נשים

דיווח: סבב פגישות בווינה במטרה להציל את הסכם הגרעין

שני גברים הזמינו נסיעה ונזרקו מהרכב - בגלל נשיקה

 

המועמד העיקרי שקורא תיגר על מדורו הוא הנרי פלקון, המושל לשעבר של לרה, אחת מ-23 המדינות שמרכיבות את ונצואלה. עם זאת, עקב החרם של האופוזיציה, ההערכה היא שלפלקון יש סיכוי נמוך לניצחון בבחירות.

אקטיביסטים שתומכים בהחרמת הבחירות מתכננים להפגין נגדן מול הקלפיות. הרשויות נערכו לכך עם 300 אלף חיילים ושוטרים הפזורים ברחבי המדינה.

 

נשיא ונצואלה ניקולס מדורו
 

נשיא ונצואלה ניקולס מדורו (רויטרס)

 

 

כאמור, תחת שלטונו של מדורו, ונצואלה נמצאת במצב של קריסה כלכלית ושל משבר הומניטרי חמור. נתונים מראים כי 28 ילדים מתים בכל יום במדינה מתת-תזונה. כמעט 80% מהתרופות והחיסונים במדינה נגמרו ומקרי השחפת והפוליו הולכים ומתרבים. אזרחים רבים מנסים לעבור את הגבול לקולומביה השכנה, אבל לאחרונה היא סוגרת בפניהם את הגבול.