19.05.2018

16:28

חג לבן - וקיצי: עשרות אלפי מטיילים בחופים ובגנים הלאומיים

כ-100 אלף מטיילים יצאו לשמורות הטבע, וכ-17 אלף הגיעו לנפוש לחופי הכינרת. גם אתר החרמון - עם 27 מעלות - נפתח למטיילים. מחר יוסיף להיות חם באופן ניכר מהממוצע

מטיילים רבים פקדו היום (שבת) משעות הבוקר את אתרי התיירות, החופים והגנים הלאומיים ברחבי הארץ, בחסות מזג האוויר הקיצי ולקראת ערב חג השבועות. כ-17 אלף נופשים הגיעו לחופי הכינרת, וחוף גופרה נסגר לסירוגין בשל תפוסה מלאה. בשל רוחות ערות, הצוותים בחופים דורשים מהנופשים שלא להיכנס למים עם מזרונים.

 

כ-100 אלף מטיילים פקדו היום את שמורות הטבע והגנים הלאומיים, וכ-6,000 נופשים לנו בחניוני הלילה בחורשת טל, אכזיב, מעיין חרוד ואשקלון. מרשות הטבע והגנים נמסר כי עומסים נרשמו בכמה גנים לאומיים, ומבקרים התבקשו שלא להגיע לחוף פלמחים, חוף בית ינאי גן לאומי אכזיב וגן לאומי חורשת טל בשל כך. במקביל, נערכו סיורים ופעילויות באתר החרמון, שם נמדדו 27 מעלות. כמו כן, נופשים רבים הגיעו לאתרי הקייקים בחצבני ובירדן, שם נמדדו 43 מעלות.

 

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

צילם סלפי באתר תיירות - ונפל למותו מצוק

אלפים בודדים בהפגנות בעזה; 19 עצורים בהפגנת הזדהות בחיפה

המרגל הרוסי שהורעל בבריטניה שוחרר מבית החולים

 

חרף התקררות קלה שהורגשה היום לאורך קו החוף, תנאי שרב כבד הוסיפו לשרור ברוב אזורי הארץ וקיים חשש חמור להתפשטות שריפות. ביום ראשון תורגש ירידה קלה בטמפרטורות אך מזג האוויר יוסיף להיות חם באופן ניכר מהממוצע. לאורך השבוע הבא מזג האוויר יוסיף להיות חם ועומסי חום בינוניים ישררו ברוב האזורים. הקלה ממשית בחום מסתמנת רק בסוף השבוע הבא.

 

לאור תנאי מזג האוויר הצפויים מחר ברמת הגולן, המעלים חשש לשריפות, רשות הטבע והגנים מבקשת מציבור המטיילים לא לטייל מחר בשמורות ובגנים הלאומיים שבשטחים הפתוחים ברמת הגולן. 

 

 נופשים בכינרת
 

נופשים בחצבני (קייקי מעין הגושרים)

 

 

השבוע פרסם משרד הבריאות הוראות כיצד ניתן להתמודד עם מזג האוויר הקיצוני ואיך נערכים לבילוי משפחתי בחום:

  • חישבו על אנשים המצויים בקבוצות הסיכון לפגיעות חום - מבוגרים מעל גיל 65, ילדים צעירים מתחת לגיל ארבע, ואנשים הסובלים מבעיות בריאותיות, עשויים להיות פחות עמידים לנזקי החום. בעת תכנון פעילויות החג יש לקחת בחשבון את מצבם הבריאותי, ואת טווח הגילאים של המוזמנים, ולמצוא פתרון הולם, כדוגמת מתחם מוצל או ממוזג עבור משתתפים המצויים בקבוצות הסיכון. אם מדובר חלק גדול מהמוזמנים, רצוי להעתיק את הפעילות כולה למקום ממוזג.
  • הקפידו על שתיית מים - בתנאי חום קיצוניים חשוב מאוד להרוות את הגוף בנוזלים רבים, ובעיקר מים. שתייה ממותקת ומשקאות אלכוהוליים, אמנם נפוצים מאוד בארוחות החג ובמקומות הבילוי, אך צריכתם עלולה דווקא לגרום להתייבשות. בחג הקרוב, הקפידו לשתות בעיקר מים קרים, ואל תחכו לצמא כדי לשתות.
  • הישארו מעודכנים - מזג האוויר הפכפך ועלול להשתנות מעת לעת. חשוב מאוד לעקוב אחר ההוראות המתעדכנות, ולהתאים את תכניותיכם לתחזית מזג האוויר העדכנית ביותר. במקביל, חשוב מאוד גם להיות ערניים למצבם של הסובבים אתכם – אפילו אם אינכם מרגישים את השפעות החום באופן קיצוני, זכרו כי מזג האוויר משפיע על כל אדם בצורה אחרת, הקפידו לסקור את מצבם של אנשים אחרים, והזכירו להם לשתות הרבה מים.