17.05.2018

20:16

חשש בסביבת אלשיך: בלשכת נתניהו סימנו את הלוי לתפקיד המפכ"ל

גורמים המקורבים למפכ"ל סבורים כי מפקד מחוז ירושלים מקורב לשרה נתניהו, שהיא וגם בעלה שקועים בחקירות, ולכן ימונה. מקורבים להלוי: אנשים רעים מנסים לטרפד את המינוי

הקרב על המפכ"לות התחיל באופן רשמי: גורמים המקורבים למפכ"ל המשטרה, רוני אלשיך, חוששים כי ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו שרה פועלים לקדם את ניצב יורם הלוי, מפקד מחוז ירושלים, לתפקיד המפכ"ל הבא. זאת, לפי הפרטים שפורסמו הערב (חמישי) בחדשות עשר, בשל קירבה בין שרה נתניהו ליורם הלוי.

 

בסביבתו של אלשיך חוששים כי בשלכת נתניהו סימנו את הלוי, על רקע הקירבה בין בני הזוג ששקועים שניהם בחקירות בשלבים שונים. יש לציין כי המסרים מועברים מתחת לפני השטח, וכולם מכחישים עיסוק בנושא, שאמור להגיע להכרעה רק בעוד כמה חודשים.

 

 מפקד מחוז ירושלים במשטרה, ניצב יורם הלוי
 

מפקד מחוז ירושלים במשטרה, ניצב יורם הלוי, המועמד לתפקיד המפכ"ל (חדשות עשר)

 

הלוי מכחיש בתוקף טענות כאילו פתח ערוץ קשר ישיר עם נתניהו מעל לראשו של אלשיך. הלוי מרגיש שששוב מנסים לטרפד את מינויו למפכ"ל, באמצעות טיעון הקירבה לנתניהו, שכבר השתמשו בו בסיבוב הקודם לבחירת המפכ"ל. מקורביו של הלוי אמרו לחדשות עשר כי לא נפגש לעולם עם בני הזוג נתניהו ביחידות, וכי הטענות מגוחכות לחלוטין.

 

"ניצב הלוי הוא סוג של זאב בודד במשטרה, לא איש של קליקות", אומרים גורמים בסביבתו של ניצב הלוי, " יש אנשים רעים, שמנסים בכל דרך לטרפד את המינוי המוצדק והנכון של הלוי לתפקיד המפכ"ל ושוב גוררים את הזוג נתניהו לסיפור". גם בסביבת אלשיך מכחישים את הטענות לעימותים בצמרת המשטרה ובסביבת נתניהו טוענים שמדובר ב"שקר מוחלט ומגמתי".

 

במשטרה דוחים את הטענות בדבר עימותים, או כל אמירות אחרות הנוגעות לאופי מערכת היחסים עם בכירי המשטרה: "המפכ"ל הוביל רפורמות רבות במשטרה ביחד ובשיתוף מלא עם סגל הפיקוד הבכיר כולו. המפכ"ל ימשיך לפעול ביחד עם ניצב יורם הלוי לקיום שגרת חיים תקינה לתושבי ירושלים והסביבה. שוב אנו עדים לדיסאינפורמציה המובאת כביכול בשם המפכ"ל או 'מקורביו'. צר לנו על הטעיית הציבור, האחריות על הפרסומים הינה על אחריות המפרסם".

 

 רה"מ נתניהו השר לביטחון הפנים ארדן מעניקים דרגות למפכ"ל אלשיך
 

רה"מ נתניהו השר לביטחון הפנים ארדן מעניקים דרגות למפכ"ל אלשיך (רויטרס)