BETA

17.05.2018

15:22

עודכן:

החשוד ברצח אחיותיו ביפו: "ברווחה לא עזרו לנו כי אני ערבי"

פאדי מאלוק, שהודה כי דקר את נורית וחיאת למוות, הכחיש את הרצח בשיחה עם חדשות עשר. הוא בעל רקע פסיכיאטרי וריצה עונשי מאסר. עורך דינו: "החשוד לא זוכר את האירוע"

הרצח הכפול ביפו: פאדי מאלוק בן ה-24, שהודה כי דקר למוות את שתי אחיותיו בנות ה-19 וה-21, נורית וחיאת, הכחיש בשיחה עם חדשות עשר שביצע את הרצח. הוא גם טען כי פנה בבקשת עזרה לרשויות הרווחה, שלא עזרו לו לטענתו בשל מוצאו הערבי.

 

"לא רצחתי אותן, לא עשיתי כלום", אמר לכתב חדשות עשר מחוץ לדיון בהארכת מעצרו בבית המשפט. "איפה הייתם לפני חמש שנים", המשיך, "אני התקשרתי לרווחה כדי שיעזרו לנו, אף אחד לא עוזר לנו. ביקשתי עזרה, אף אחד לא עוזר לנו כי אני ערבי". בדיון הוארך מעצרו ב-11 ימים. הוא ריצה עונשי מאסרים רבים וארוכים, בין היתר לאחר שהורשע בפריצה ובגניבה.

 

פאדי הוא עבריין בעל עבר עשיר של עבירות אלימות, וסובל מבעיות נפשיות. עורך דינו, אסף גונן, הסכים לשליחת החשוד לבדיקה פסיכיאטרית, וכך קבע בית המשפט. "החשוד טען שהוא לא זוכר את פרטי האירוע", אמר, "הוא ראה מצב שחור". בדיון הארכת המעצר טען גונן כי פאדי מוכר לשירות המבחן, וכי פנה בתלונות לרשויות הרווחה על הנרצחות. הוא אף ריצה עונשי מאסרים רבים וארוכים, בין היתר לאחר שהורשע בפריצה ובגניבה.

 

 פאדי מאלק
 

פאדי מאלק(חדשות עשר )

 

לפי טענות עוה"ד בפרוטוקול הדיון, פאדי אמר כי אחת מהאחיות עבדה בזנות, השתמשה בסמים קשים והכתה את ילדתה, וכן כי הרקע לאירוע הוא סכסוך קודם. הוא הוסיף כי החשוד ביקש לקבל אפוטרופסות על הילדה שלה. "הם פנו לרווחה: 'תעזרו לנו אנחנו קורסים, יש המון נפשות בבית, האב יושב במאסר 25 שנה על עבירות מין'", אמר בדיון, "לא היה להם סיכוי מההתחלה". אחר הצהריים הפגינו עשרות ביפו על תופעת רצח הנשים בחברה הערבית.

 

נגד החשוד אף הוגש בעבר כתב אישום על איומים נגד האחיות, לפני מעט יותר משנה. "נמאס לי כבר ואני עוד מעט מתפוצץ. כשזה יגיע למצב שיהיה די, אני אקח את האחריות לידיים", כך אמר לשוטרת לאחר שנלקח לחקירה. המצב בין הני המשפחה הי מוכר לרשויות הרווחה, אך למרות זאת האח חזר לגור באותו בית עם אחיותיו, ילדיהן ועוד בני משפחה רבים - בסך הכל 13 אנשים בדירת שלושה חדרים. בתוך כך, הערב התקיימה הפגנה ביפו במחאה על רצח נשים במגזר הערבי.

 

מחברת חלמיש ומעיריית תל אביב נמסר כי בשל העובדה שהנושא נמצא בחקירת משטה הן מנועות מלהתייחס לנושא

 

חיאת ונורית מאלוק, שתי האחיות שנרצחו ביפו
 

חיאת ונורית מאלוק, שתי האחיות שנרצחו ביפו(חדשות עשר )

 

האח החשוד התקשר לפנות בוקר למוקד 100 ואמר כי רצח את אחיותיו שמתגוררות עמו בדירה. צוות מד"א הגיע לדירה, מצא את האחיות דקורות בפלג גופן העליון, וקבע את מותן במקום. כוחות גדולים של המשטרה הגיעו לזירה, עצרו את החשוד ופתחו בחקירת האירוע. בדיון הארכת המעצר נטען כי היו עדים ישירים לרצח מבין בני המשפחה הקרובה.

 

שכנים של המשפחה בת 13 הנפשות סיפרו לחדשות עשר כי נהגו לשמוע צעקות מהדירה, וכי התריעו כמה פעמים על המתרחש בבית בפני הרשויות ובפני החברה שמשכנת את המשפחה. "היו לא מעט צעקות בתקופה האחרונה", סיפרה טניה, שכנה של המשפחה. "היו לנו הרבה בעיות כל הזמן, כבר שנה. זה היה בלתי נסבל, זו לא דירה ש-13 אנשים יכולים לחיות בה. אנחנו כתבנו מכתבים ל'חלמיש' (החברה המשכנת את המשפחה), דיברנו והסברנו. כל הזמן היו מריבות וצרחות. אנשים מסביב מאוד סבלו. היה אפשר למנוע את הרצח אם היו מתערבים".

 

פרמדיק מד"א יאיר גולדשטיין שהגיע לזירת האירוע סיפר: "כשהגענו למקום הובילו אותנו לדירה, שם ראינו שתי נשים בשנות השלושים, הן היו מחוסרות הכרה, ללא דופק, ללא נשימה, עם סימני אלימות. ביצענו בדיקות רפואיות ובתוך זמן קצר נאלצנו לקבוע את מותן במקום".

 


בווידאו: טניה, שכנה המתגוררת בסמוך לדירה שבה אירע הרצח

 


 

 זירת רצח כפול ביפו
 

זירת רצח כפול ביפו (חדשות עשר)