12.05.2018

22:06

אתגר קרת: "התהליכים בחברה הישראלית - יותר מאיימים ממלחמות"

בין ספר חדש לסרט הולנדי וסדרה בצרפת - הסופר הכי מצליח בחו"ל מסוגל לזקק את הישראליות למילים, אך מתקשה לחמול עליה. "יש פער בין מה שהיה יכול להיות לבין מה שאנחנו"

תקלה בקצה הגלקסיה: ניצולי שואה גזענים, חייזרים, הומאז' לאלאור עזריה ביום שיהפוך לאב גאה, מלחמת העולם השלישית על שם טראמפ, וקורטוב יד ושם. את כל אלו תוכלו למצוא בספרו החדש של אתגר קרת, וזה לא הכול: סרט חדש שהכינו שני יוצרים הולנדים אודות חיו וסיפוריו ישודר ב"יס דוקו", ובקרוב יטוס יחד עם רעייתו שירה גפן לצרפת, שם ישתתפו השניים בצילומים לסדרת טלוויזיה חדשה.

 

קרת הפך בשנים האחרונות לאחד הסופרים הישראלים המוערכים ביותר בעולם: ספריו תורגמו ליותר מ-40 שפות, סיפור שכתב הפך לסרט הוליוודי, בצרפת העניקו לו תואר אבירות, ובוורשה נבנה על שמו הבית הקטן בעולם. האדם שמצליח לזקק את הישראליות בצורה שמעטים יודעים לעשות, אמנם הפך לאימפריית יצוא, אך המצב בארץ עדין מדיר שינה מעיניו.

 

>> עוד כתבות בחדשות עשר: 

פיונגיאנג הכריזה: אתר ניסויי הגרעין ייסגר - עד סוף החודש

לזכר שוטר שנהרג בתאונה: בקרות בטיחות וסדנאות לרוכבי אופנועים

נתיבי איילון: שישה פצועים בתאונה בין ניידת משטרה לרכב פרטי

 

 אתגר קרת
 

אתגר קרת (חדשות עשר)

 

 

העובדה שדויד גרוסמן לא זכה לשאת דברים בטקס הענקת פרס ישראל, היא נורת אזהרה בעיניו של קרת, שמעיד כי לא היה מוכן לקחת חלק במעמד שכזה מבלי לשאת דברים, ויוצא נגד ההחלטה: "למה? כי הוא בעד הגינות, אמפטיה, רחמנות, וראיית האחר? כשהערכים האלו מותקפים, אלו הדברים שבאמת מאיימים על חברה". 

 

"כל מה שקשור למלחמות – איכשהו פחות מאיים עליי, אלו דברים שאני מפחד מהם הרבה פחות מתהליכים שמתקיים בתוך החברה הישראלית", אמר קרת, והוסיף: "ברמת הפרט אנשים נפלאים, ברמת המערכת אתה אומר, 'מה לעזאזל קרה כאן?'. יש פער בין מה שהיה יכול להיות לבין מה שאנחנו".