BETA

11.05.2018

12:29

ליברמן במסר לאסד: "תעיף את האיראנים - הם לא עוזרים לך"

שר הביטחון ביקר בצפון ופנה לנשיא סוריה: "הנוכחות של כוח קודס פוגעת בך". בהתייחסותו לעימות עם האיראנים אמר: "לא חושב שהמתח והחיכוך בינינו הסתיימו באירוע האחרון"

 

העימות עם איראן: שר הביטחון אביגדור ליברמן ביקר היום (שישי) בצפון והתייחס לתקיפה הישראלית בסוריה: "אני מנצל את ההזדמנות להעביר מסר לאסד- תעיף את האיראנים, תעיף את קאסם סולימאני וכוח אל-קודס. הם לא עוזרים לך, הם רק פוגעים ומכל הנוכחות שלהם יהיו אך ורק בעיות ונזקים. תעיפו את האיראנים ואפשר פה באמת אולי לעבור לחיים אחרים".

 

ליברמן התייחס למאמצי הדיפלומטיה הישראלית נוכח העימות עם איראן ופרישת ארה"ב מהסכם הגרעין, ואמר כי "עצם היכולת לדבר גם עם הבית הלבן וגם עם הקרמלין, לנהל איתם דיאלוג כנה ופתוח היא יכולת שאינה מובנת מאליה ואין הרבה מדינות שהזכות הזאת שמורה להן".

 

עוד כתבות בחדשות עשר >>

דיווח: רוסיה הזהירה את איראן לפני התקיפה הישראלית בסוריה

ראש סגל הבית הלבן השווה בין חקירות טראמפ ונתניהו

סטודנטית התפשטה כדי להוכיח למרצה: זהותי לא נקבעת לפי לבושי

 

 חמינאי וליברמן
 

חמינאי וליברמן(רויטרס, דוברות "ישראל ביתנו")

 

 

שר הביטחון התייחס גם למוכנות צה"ל לקראת המשך העימות עם איראן: "אין מקום ליהירות ואנחנו לא רוצים לחטוא בחטא הגאווה. היה אירוע ואני לא חושב שכל הבעיות וכל המתח והחיכוך יסתיימו בזה. צריך לקחת הכל בפרופורציות נכונות". עוד ציין כי "כפי שראינו צה"ל ערני ועושה את מה שצריך לעשות. יחד עם זאת, זה לא עסקי ביטוח. אין פה מאה אחוז ולכן צריך לקחת הכל בזהירות ובשיקול דעת. אני לא חושב שהכל הסתיים, אבל אנחנו בהחלט עם אצבע על הדופק ופועלים בשיקול דעת".

 

ליברמן הגיב לאמירה של נשיא איראן, חסן רוחאני, לפיה הוא לא מעוניין להביא את המזרח התיכון להסלמה, ואמר כי: "זהו מסר חשוב ואני מקווה שהוא אמיתי. אנחנו לא מחפשים שום חיכוך ועימות עם אף אחד. אנחנו לא באנו לגבול איראן אלא הם באו לכאן. בכל מקרה המדיניות של ישראל תמשיך לדבוק בכך שאם מישהו עומד לבצע פיגוע או לשגר טילים נגדנו תמיד נשתדל להקדים אותו".

 

 נשיא סוריה, בשאר אל אסד
 

ליברמן במסר לנשיא סוריה בשאר אל אסד (רויטרס)

 

 

שר הביטחון סירב להתייחס לדיווח לפיו נשיא רוסיה ולדימיר פוטין הבטיח לראש הממשלה נתניהו כי לא יעביר את מערכת טילי הנ"מ S-300 לסוריה, ואמר: "אנחנו לא מדברים על השיחות שלנו עם מנהיגי העולם".

 

בביקורו ביישוב קצרין שברמת הגולן, קרא שר הביטחון ליברמן לציבור הישראלי להגיע ולבקר בצפון: "ממליץ לבוא ולחזור לצימרים – לסייר ולטייל. יש כאן נופים ומקומות מהיפים שיש לנו ואין שום בעיה. חזרנו לשגרה אז תבואו לטייל". מוקדם יותר היום כתב יו"ר המחנה הציוני, אבי גבאי, בחשבון הטוויטר כי "שמע שהתיירות בצפון נפגעה בצל האירועים האחרונים והחליט יחד עם אשתו איילת להעביר את סוף השבוע הקרוב ברמת הגולן". גבאי קרא "לכל מי שיכול להצטרף ולהגיע לחזק את תושבי הצפון".

 

שר הביטחון אביגדור ליברמן הגיב אתמול (חמישי) לתקיפה שביצע צה"ל נגד עשרות מטרות איראניות בסוריה. בדברים שנשא בכנס הרצליה הבהיר כי "האיראנים ניסו לתקוף שטח ריבוני של מדינת ישראל. אף טיל איראני לא הגיע לשטח מדינת ישראל. אף אחד לא נפגע, שום דבר לא נפגע, ותודה שכך". לדבריו, "פגענו כמעט בכל התשתיות האיראניות בסוריה. אם אצלנו ירד גשם - אצלם יהיה מבול". 

 

ליברמן אף הבהיר אתמול בדבריו כי "אין לנו עניין בהסלמה, אבל אנחנו צריכים להיות מוכנים לכל תרחיש. לא ניתן לאף אחד לפגוע בנו או בתשתית שלנו", הבהיר ליברמן, שטען כי "זה לא ניצחון סוחף, הכול מוגבל כרגע לעימות בינינו לכוח קודס האיראני בסוריה. כולם רוצים לתחום את העימות הזה בדיוק למשבצת הזאת".