BETA

10.05.2018

22:00

הטיפולים נגד נשירה שעלולים להשאיר אתכם קירחים משני הצדדים

ישנם מוצרים רבים לטיפול בבעיה הנפוצה בקרב גברים בישראל, אך במקרים רבים נמכרים מוצרים שלא הוכחו כיעילים, והמשווקים לעיתים משקרים ללקוחות • "ברקוד"

גן ההתקרחות שכיח יותר בקרב יהודים מאשר בעמים אחרים, ובישראל ישנם מוצרים רבים בשוק לטיפול בהתקרחות, שמשווקיהם לא אומרים אמת ללקוחות ומנצלים את מצוקתם עבור כסף.

 

הפרסום של מוריס אבוהי, רוקח תכשיר “HR GROWTH” אומר שניתן לעצור התקרחות לעידוד צמיחת שיער, להבטחה שניתן למדוד באחוזים ולמחקר בשיתוף בית החולים הדסה. למרות הכחשותיו, במצלמה נסתרת הוא טען בפני תחקירן "ברקוד" כי מאחורי המוצר שלו יש מחקר רשמי בשיתוף "הדסה ירושלים", עם אישור של "ועדת הלסינקי". המחקר עליו דיבר לא נערך מעולם ובהדסה הכחישו בכל תוקף את קיומו.

 

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

בצל העימות עם איראן - המבקר: יש ליקויים במוכנות העורף בצפון

הגולש מבגדד: מדוע פתח משרד החוץ עמוד בעיראקית?

כובתה שריפת הקוצים ליד אופקים - התושבים חוזרים לבתיהם

 

תחקירן "ברקוד" הגיע גם לפגישת אבחון במכון "שיער נולד" ברמת השרון. שם משווקים מכשיר חדש ומבטיחים שממציאו הוא לא פחות ממומחה לפיזיקה גרעינית מהטכניון. "הוא קירח, צחקו עליו בבית, אז הוא התחיל לפתח פטנט פיזיקלי", אמרה העובדת במכון.

 

 מוריס אבוהי, משווק מוצרים נגד התקרחות ומטעה לקוחות
 

מוריס אבוהי, משווק מוצרים נגד התקרחות ומטעה לקוחות( חדשות עשר)

 

 

"שיער זה הדבר הכי חשוב לאדם, כי זה דבר חיצוני", הסביר ד"ר אלכס גינזבורג, רופא עור מומחה בשיער. "במידה שהמכשיר באמת היה כל כך יעיל, למה לא מכרו אותו בעולם? רק בעיר מסוימת בישראל מוכרים אותו, ועושים הרבה כסף".

 

בחברת Natural Rewnewal”" התעקשו כי המשחה אותה הם מוכרים ב-250 שקלים מאושרת על ידי משרד הבריאות, למרות שאין שום הוכחה ליעילותה. מטפלת במשרדי “HAIR UP” הסבירה כי ממציא התכשיר שלהם הוא מדען הרוקח את המשחות. גם שם הסבירו שהמוצר אושר על ידי משרד הבריאות, אך זה לא מדויק. "האישור אומר שהמכשיר לא מזיק", הסביר ד"ר גינזבורג. "משרד הבריאות לא בודק יעילות".

 

"גם התרופה שנחשבת הכי יעילה, זה טיפול שניתן בכל העולם כבר כמה שנים, עוצר את הנשירה רק ב-50 אחוזים", הבהירה ד"ר להבית אקרמן, מומחית ברפואת עור משירותי בריאות כללית.

 

"האנשים שמוכרים את המוצרים האלה יודעים על המצוקה של המטופלים ומרוויחים על זה כסף", סיכם ד"ר גינזבורג.

 

תגובות:

 

מוריס אבוהי, משווק HR-GROWTH: "המוצר פותח לאחר מחקר ארוך ומעמיק, יעילותו הוכחה אצל יותר מ-67% מהמשתמשים. אני ממתין לתיאום פגישה כדי שתוכלו להיווכח ביעילותו".

 

המרכז הרפואי הדסה: "אין אנחנו ממליצים על שימוש בתכשיר זה ואין אנחנו מכירים את הנתונים המוצגים באשר להשפעתו. לפני עשרה חודשים העביר המרכז הרפואי הדסה לחברה מכתב על שימוש שלא כדין בלוגו "הדסה" - והלוגו הוסר. אנו נשקול צעדים נוספים נגד החברה".

 

שמואל גונן ממכון HAIR UP: HAIR UP הוא תכשיר קוסמטי המאושר לשימוש ע"י משרד הבריאות. בשנת 2016 פורסם בספרות המדעית מחקר שכלל 109 מטופלים עם "אלופציה טוטאליס" ו"יוניברסליס" - הקשים ביותר לריפוי. המחקר קבע כי התכשיר יעיל ובטוח לשימוש ונצפה שיעור צמיחה גבוה. אנו מחויבים להמשיך ולבצע מחקרים קליניים ובשקיפות מלאה".

 

מכון "שיער נולד": "עפ"י החוק בישראל, למכשיר ה"הריג'ן קלאסיק" לא נדרש אישור מטעם משרד הבריאות.

מחקר שנערך עם בכירי הדרמטולוגים בישראל ובעולם הראה תוצאות הצמחת שיער טובות מאוד. חברת "דימדיקו" נוהגת בהגינות ובשקיפות ומבטיחה ללקוחותיה שיזכו לתוצאה חיובית או שכספם יוחזר במלואו".