09.05.2018

22:58

"בעשר אצבעות": הצעירים שכבשו את עולם ההיי-טק

אורית חשאי ונתנאל רובין הגיעו להישגים שבעבר לא העזו לחשוב עליהם. חשאי מרקע חרדי וכעת מנהלת אימפריה בינ"ל, ורובין קיבל אות הוקרה מביל גייטס. הפרק האחרון בסדרה

אורית חשאי ונתנאל רובין הם שני צעירים שכבשו את עולם ההיי-טק, כל אחד בתחומו וכל אחד מגיע מרקע אחר, אך שניהם התחילו משום מקום והצליחו בגדול. חשאי החליטה לעזוב הבית החרדי שבו גדלה כדי לכבוש את העולם, ורובין הוא לוחם ב"גבעתי" שבגיל 23, בלי תואר ובלי ניסיון, זכה לאות הוקרה מביל גייטס והפך לכוכב עולה בעולם ההיי-טק.

 

חשאי היום בת 40, מנהלת אימפריה בינלאומית של מכירת חזיות אונליין ושוויה עשרות מיליוני שקלים. היא החלה את דרכה עם נתוני פתיחה מורכבים - ילדה מבית חרדי בפתח תקווה, ילדות שרחוקה שנות אור מעיסוק בהלבשה תחתונה ומאינטרנט. בגיל 14 החליטה שהיא רוצה לחזור בשאלה, לעבור לבית ספר חילוני. "רציתי להתקבל לבית הספר התיכון מעבר לכביש, זה היה הצעד הראשון והחשוב. אם את רוצה משהו תדברי ותמצאי את הדרך להגיע לשם", שיתפה חשאי על ההחלטה המכוננת בנעוריה.

 

עולם ההיי-טק אפשר לאורית לגדול ולצמוח לתוך רעיון מבריק שהגתה מתוך צורך של אישה צעירה שהתנדנדה בין כמה עולמות. היה לה גם לא מעט מזל וטיימינג נכון, אבל גם יוזמה. הצעד האמיץ שעשתה בנעוריה הוביל אותה ל"בראיולה". "לכל אחד יהיה את הקשיים שלו, אם אני עשיתי את זה, כל אחד יכול", סיכמה חשאי.

 

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

בצל המתיחות: נתניהו לצד פוטין במצעד יום הניצחון במוסקבה

ג'ונסון: טראמפ הבטיח פתרון לאיראן - יש לדרוש שיעמוד במילתו

הקצאת כוחות ופיצוי ממשלתי: השרים דנו במאבק בפשיעה החקלאית

 

 אורית חשאי, מייסדת חברת "בראיולה"
 

אורית חשאי, מייסדת חברת "בראיולה" (חדשות עשר)

 

 

נתנאל רובין, הצליח לפתור חידה קשה במיוחד שהתפרסמה באתר "צ'ק פוינט", כך גיל שוויד, חתן פרס ישראל ומייסד החברה, גילה את הצעיר ומאז הוא ההבטחה הגדולה של עולם ההיי-טק. רובין, בחור דתי ולוחם ב"גבעתי", סיפר לחדשות עשר מדוע לא פנה ליחידה בצה"ל שמתאימה יותר ליכולות שלו מאשר יחידה קרבית: "הייתי בישיבת הסדר וחלק מהתרומה לישיבה זה להיות לוחם או ברבנות, או ביחידות דומות". כעת גילה את אחת מחולשות האבטחה הגדולות בתולדות "צ'ק פוינט", ולמביני עניין בעולם ההיי-טק זה כבר ברור - בעתיד עוד נשמע על הצעיר.