09.05.2018

12:26

אילוסטרציה
אילוסטרציה,
רויטרס

"מסר מידע תמורת לשוחד מיני וכסף": מאסר לרכז מודיעין במשטרה

אהרן קדוש הורשע בשוחד, לאחר שהבטיח למנהלי בתי בושת ובתי הימורים כי יעניק להם חסינות משטרתית בתמורה לטובות הונאה. במשטרה טען כי היצאניות הן "מקורות מודיעיניים"

בית המשפט המחוזי בחיפה גזר היום (רביעי) 21 חודשי מאסר בפועל על רכז מודיעין לשעבר במשטרה, שהורשע בקבלת שוחד ובעבירות נוספות מתחום טוהר המידות, והודה שמסר מידע חסוי אליו נחשף בתמורה לשוחד כספי ומיני. אהרן קדוש, ששירת כרכז מודיעין במשטרת זבולון בשנים 2014-2004, הודה במסגרת עסקת טיעון שנחתמה עימו, בשורה של מקרים שבהם ניצל את מעמדו וסמכותו כשוטר כדי לבצע עבירות פליליות.

 

קדוש אף הודה כי קיבל שירותי מין ולא פחות מ-25 אלף שקלים ממנהל בתי בושת, ובתמורה לכך הציג בפניו מייצג שווא לפיו הוא מעניק לו חסינות משטרתית ודואג למנוע פשיטות על עסקיו. במקביל, הנאשם הונה גורמים משטרתיים, וטען בפניהם כי היצאניות בבית הבושת הן "מקורות מודיעיניים" שלו.

 

במקרה אחר, גבה קדוש תשלום שבועי שהצטבר לסך של כ-9,000 שקלים ממנהל בתי הימורים. בתמורה טען קדוש כי יעניק לחברו חסינות מפני גורמי אכיפה, סייע לו בבחירת מיקום לפתיחת בית הימורים נוסף, דיווח לו על פשיטות שערכה המשטרה בבתי עסק מתחרים, ואף הציג עצמו כאחראי להגברת האכיפה על מתחריו.

 

>> עוד כתבות בחדשות עשר: 

מורה לריקוד מבאר שבע הואשם באונס ובהטרדה של תלמידות קטינות

ברקע המתיחות בסוריה: נתניהו המריא למוסקבה לפגישה עם פוטין

15 שנות מאסר נגזרו על יהושע אליצור שהרג פלסטיני ונמלט מהארץ

 

אזיקים (אילוסטרציה)
 

אזיקים. אילוסטרציה (רויטרס )

 

 

הנאשם לא חסך שבטו גם מאזרחים שומרי חוק: הוא הגיע לביתה של מעסה מקצועית, הציג עצמו כ"אבי מהמשטרה" וטען כי נתקבלו במשטרה דיווחים על פעילות חשודה בביתה, וכי הוא מעוניין למנוע את הטרדתה על ידי גורמי האכיפה בתמורה לעיסוי בחינם. המתלוננת לא נענתה לבקשתו, וטענה בפניו כי מדובר בעסק חוקי לחלוטין, אך משום שחששה מפניו הסכימה לבסוף להעניק לו הנחה של 30% בדמי הטיפול. על אף שנענה להצעתה, עזב הנאשם את המקום מבלי לשלם על השירותים שקיבל, והוסיף להגיע למקום ולדרוש עיסויים בחינם.

 

במסגרת הסדר הטיעון הטיל על קדוש בית המשפט עונש מאסר בפועל, לצד עשרה חודשים נוספים על תנאי. השופט ציין בדבריו כי השתכנע שהנאשם הציג בפני קורבנותיו מייצג שווא לפיו ינצל את כוחו במשטרה בכדי לסייע להם, וברוב המקרים לא באמת עשה זאת, ולכן נידון לעונש קל ביחס למקרי עבר של ניצול סמכות משטרתית.