08.05.2018

22:52

בעשר אצבעות: הסטודנטים הישראלים שהפכו לאימפריית חומוס במדריד

כשלוטם ושי חיפשו אוכל צמחוני בזמן טיול בבירה הספרדית, הם חשו בחסרונה של חומוסיה. בעזרת הצ'קים מהחתונה הם פתחו רשת חומוסיות שמגלגלת 3 מיליון שקל בשנה

הזוג הצעיר לוטם לגזיאל ושי קירשהיימר נסעו עם סיום לימודיהם באוניברסיטה בירושלים לחופשה במדריד. כשהתקשו למצוא אוכל צמחוני במהלך שיטוטיהם בבירה הספרדית, צץ במוחם הרעיון לפתוח חומוסיה. כמה שנים לאחר מכן, הם הפכו לאימפריית חומוס שמגלגלת כ-3 מיליון שקלים בשנה.
 

"כשחזרנו לארץ, לוטם הזכירה לי כל שבוע את הרעיון של החומוס במדריד", שיחזר קירשהיימר את הזמנים בהם החל להירקם חלום החומוסייה. "ואז התחלנו לבדוק. בדקנו עלויות שכירות, נסענו להפגש עם מתווכים, התחלנו לעשות ספירת ראשים ברחובות ולהכין טבלאות אקסל – ככה זה כשחנונים שלמדו פסיכולוגיה עושים חומוס".


בני הזוג פתחו את "לה חומוסיירה" ברחוב צדדי סמוך לשדרת גרנד ויה המפורסמת בהשקעה של 100 אלף שקלים מהצ'קים של החתונה. בהתחלה הציבו מלצרים בשולחנות החיצוניים כדי שהמסעדה תיראה מלאה, אך לאחר שהחומוסייה זכתה לביקורות חיוביות היא התמלאה והפכה לרשת ש-700 אנשים מגיעים לאכול בה בכל שבוע.

>> עוד כתבות בחדשות 10:
בשל טרור העפיפונים: החקלאים מנסים להציל יבול ומקדימים הקציר
עתיד לוט בערפל: מה המשמעות של נסיגה אמריקנית מהסכם הגרעין?
בצל הצהרת טראמפ: מאבקו של נתניהו בהסכם הגרעין

 

 החומוס של לה חומוסיירה
 

החומוס של לה חומוסיירה (חדשות עשר)

 לאחרונה הם פתחו גם את "הפלאפליירה" בה יש פלאפל, סביח ושווארמה טבעונית בפיתה יחד עם כל הסלטים, והם חושבים להתרחב לעוד מקומות בעולם. "אבל עדיין יש שאיפה לחזור לארץ כדי לעשות משהו ערכי יותר", הם אומרים. "כיף לנו פה, אבל לא מרגישים בבית".