BETA

08.05.2018

11:26

אביו של אלאור אזריה: "יום שמח אחרי 26 חודשים של סבל וסיוט"

צ'ארלי, אביו של החייל היורה מחברון ששוחרר ממאסר, אמר כי 95% מהעם תומך בבנו ובירך: "שהחיינו וקיימנו והגיענו לזמן הזה". האם: "האור שלי חזר הביתה"

שעות ספורות לאחר שחרורו ממאסר של החייל היורה מחברון, אלאור אזריה, וזמן קצר לאחר שהגיע לביתו, מסרה היום (שלישי) משפחתו הצהרה לכלי התקשורת שהמתינו מחוץ לבית המשפחה ברמלה. "זה יום שמח אחרי 26 חודשים של סבל וסיוט שאני לא מאחל לאף אחד, גם לשונאים שלי", אמר צ'ארלי, אביו של החייל.

 

האב טען כי בנו אינו רשאי בשלב זה לדבר עם התקשורת, וכי בשלב זה המשפחה אינה מתכוונת להתייחס להליך המשפטי שעבר על אלאור. "היום זה שמחות ואנו נמשיך לשמוח, לכל השאר יהיה זמן ומקום". צ'ארלי אזריה טען בדבריו כי 95% מהעם תומך בבנו. "מספיק עם השנאה הזאת, לא לשכוח - מדובר בחייל צה"ל", אמר האב בטרם סיכם את דבריו בברכה: "שהחיינו וקיימנו והגיענו לזמן הזה אמן".

 

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

בעקבות תלונות על תקיפת נשים: התובע הכללי בניו יורק התפטר

הפתעה מרגשת: החייל האמריקני שהשתתף בריקוד אב ובת בשלט רחוק

ההרוג ה-13 בתאונות בניין: פועל בן 38 נפל למותו מגובה 6 מטרים

 

 

אמו של אלאור, אושרה אזריה, אמרה: "היום קיבלנו שיחה הכי מאושרת בעולם – הילד בדרך הביתה. האור שלי חזר הביתה".

 

אלאור אזריה שוחרר הבוקר ממאסר בן תשעה חודשים בכלא 4 שבצריפין. זאת, בעקבות החלטת מפקד הכלא לשחררו יומיים לפני תאריך היעד בשל חתונת אחיו. אזריה הגיע לביתו שברמלה, שם נתלו שלטים לכבוד המאורע, ולמקום הגיעו פעילים שליוו את החייל במהלך משפטו. ראש הממשלה התייחס לשחרור אזריה טרם המראתו לקפריסין, ואמר: "שמח שהסתיים הדבר". שר החינוך נפתלי בנט כתב בחשבון הטוויטר שלו: "אלאור, כמה טוב שבאת הביתה". השר ישראל כץ קרא לנשיא ראובן ריבלין לפעול למחיקת הרישום הפלילי של החייל המשוחרר, "על מנת לאפשר לו להשתלב בחיים האזרחיים ולהמשיך את חייו בדרך ראויה".

 

 אלאור אזריה שב הביתה
 

אלאור אזריה בביתו, לאחר ששוחרר ממאסר (משפחת אזריה)

 

 

שרת התרבות והספורט, מירי רגב, התקשרה לאביו של אזריה ובירכה אותו על השחרור: "מזל טוב. אני שמחה בשבילכם ומתרגשת. אני מאחלת לאלאור להתחיל חיים שקטים אחרי כל מה שהוא עבר. תחזרו למסלול חיים נורמלי. שיהיה לכם רק טוב, הרבה שמחה. אחרי שהוא יסיים להתארגן אנחנו צריכים לטפל בעניין של הרישום הפלילי שאותו נצטרך למחוק, בעזרת השם", אמרה רגב לאזריה.

 

במרץ האחרון החליטה ועדת השחרורים הצבאית לשחרר את אזריה בתום שני שלישים מתקופת מאסרו. הוועדה למעשה דחתה את בקשתו של אזריה לנכות חצי מתקופת מאסרו, שעמדה על 14 חודשים לאחר שהרמטכ"ל הורה לנכות ארבעה חודשים מהעונש המקורי.

 

 שלט בכניסה לביתו של אלאור אזריה

שלט שנתלה בכניסה לבית משפחת אזריה (חדשות עשר)

 

 

במהלך הדיון בעניין קיצור העונש, שנערך ימים ספורים טרם ההחלטה, פנה אזריה עצמו לשופטים ואמר: "תנו לי לשקם את חיי, שחררו אותי עוד היום - החזירו אותי הביתה לחג החירות". עם זאת, התביעה הצבאית התנגדה לקיצור העונש במחצית, אך לא התנגדה לניכוי שליש.

 

בתום הדיון תקף עורך דינו של אזריה, יורם שפטל, את התנגדות התביעה לקיצור מחצית מהעונש: "שמענו בבית הדין את אחד הטיעונים המגוחכים ביותר שנשמעו אי פעם מפי התביעה, שהשורה התחתונה היא שאם אלאור אזריה ישוחרר ב-10 במאי אז הכול בסדר - הצבא יעמוד על מקומו, המשמעת הצבאית לא תפגע, המורל יהיה בסדר וגם טוהר הנשק. לעומת זאת, אם חלילה הוא ישוחרר עוד לפני ערב ליל הסדר וישב כאדם חופשי עם משפחתו בליל הסדר, אז המשמעת בצבא, המורל, טוהר הנשק וכיוצא בזה – ייפגעו. אוי לנו שגם עכשיו, שנתיים לאחר תחילת הפרשה, התביעה עדיין מנסה בכל כוחה להאריך את מאסרו של אזריה".

 

 אלאור אזריה, יחד עם הוריו, בדיון בבית הדין הצבאי
 

משפחת אזריה בדיון על קיצור עונשו, בבית הדין הצבאי (חדשות עשר)

 

 

כזכור, ב-9 באוגוסט האחרון נכנס אזריה לכלא לאחר שנשפט לשנת מאסר וחצי בגין הריגת מחבל שהיה שכוב על הרצפה. בפניה להמתקת עונשו שהעביר לרמטכ"ל באותו החודש, לא הביע אזריה חרטה על הירי שביצע אל עבר המחבל בחברון. יחד עם זאת, הוא טען כי לא היה מבצע את המעשה, אם היה יודע שעל המחבל לא היה מטען. "לו ידעתי מראש את אשר התברר בדיעבד, כלומר, שעל גופו של המחבל לא היה מטען חבלה, לא הייתי יורה בו", כתב.

 

בספטמבר 2017 הודיע הרמטכ"ל גדי איזנקוט כי החליט לקצר את עונשו של החייל בארבעה חודשים. משמעות ההחלטה, שהתקבלה בניגוד להמלצת הפרקליט הצבאי הראשי תא"ל שרון אפק, היא שעונשו של אזריה עמד בשלב זה על שנה וחודשיים.