07.05.2018

22:53

עודכן:

"בעשר אצבעות": התחילו מדירה אחת בב"ש - והפכו לטייקוני נדל"ן

דן ושרוליק החליטו אחרי השחרור מצה"ל להשקיע בדירה. לאחר מכן קנו עוד דירות ואף הקימו חברה המנהלת דירות להשכרה עבור משקיעים. כיום הם מנהלים 600 דירות • פרק שני

שרוליק חנוך ודן ליברמן, שני חברי ילדות מגבעתיים, קונים ומוכרים בניינים במלגה שבספרד כבר כמה שנים. לאחר המשבר הכלכלי הגדול שפקד את ספרד, הם זיהו את הפוטנציאל והסתערו על שוק הדירות. הם עושים עסקאות במיליוני דולרים שם ובמדינות נוספות בעולם, וכל זה בלי עזרה מההורים ובלי ירושה מסבא וסבתא.

 

בזמן שהחברים שלהם טיילו בעולם אחרי הצבא, שרוליק ודן, נסעו בגיל 21 בטרמפים לבאר שבע. הם שמעו שאפשר לקנות דירה בפחות ממאה אלף שקלים ואז החליטו לחפש את הדירה שלהם בהון עצמי של פחות מעשרת אלפים שקלים, שמשכו מהפיקדון הצבאי.

 

יזמי הנדל"ן דן ושרוליק
 

יזמי הנדל"ן דן ושרוליק (חדשות עשר)

 

 

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

תיעוד: ילדים בורחים מהגן ואיש לא שם לב

פרגוואי תעביר את השגרירות לי-ם החודש; הנשיא יגיע לפתיחה

בכיר בקואליציה: הליכוד מקדם פשרה על נוסח פסקת ההתגברות

 

לפני 11 שנים בדיוק - חברי הילדות התאהבו בבירת הנגב ובעיקר במחשבה שאפשר לקנות בזול דירות, להשכיר אותן ולמכור כעבור כמה שנים במחיר גבוה הרבה יותר. מאות ישראלים שמעו על הסטארטאפ הנדל"ני - והפקידו בידיהם מיליונים. הם דאגו לשכירות, לתיקונים ולטיפולים, רוב הרוכשים לא ראו מעולם את הדירות. לשם כך - הם פתחו משרד מאולתר אצל נתן ממסעדת הבית התימני שברחוב הרצל ומשם הם ניהלו את כל האופרציה.

 

המשקיעים העבירו אל שרוליק ודן כספים, הם בתמורה איתרו ורכשו דירות, שיפצו אותן, השכירו אותן לסטודנטים ולמשפחות, דאגו לטפל בכול התקלות שהתגלו בתקופת השכירות וכעבור כמה שנים מכרו אותן ברווח של עשרות אחוזים. על כל אלה הם גבו עמלה – שרוליק ודן מכרו 600 דירות.

 

כעבור שנים אחדות המחירים עלו, משקיעים מכרו ביוקר ושני המשקיעים הצעירים גייסו מספיק הון כדי לאתר את באר שבע הבאה בעולם.

 

לשרוליק ודן יש לא מעט מתחרים בשוק, כמה מהם מצליחים יותר וכמה פחות, אבל אין יזמים שמגיל כל כך צעיר, בלי הון עצמי, זיהו פוטנציאל, הסתערו בכול הכוח והיום נחשבים לשם דבר בעולם הנדל"ן.