BETA

03.05.2018

09:23

"דמם של הנהגים הותר": נעצר חשוד בדקירת נהג האוטובוס בעפולה

המשטרה עצרה בן 28 בחשד שהיה מעורב בתקיפת הנהג שמעון גבאי. כל הכיוונים עדיין נחקרים. בנו: "התוקף נעמד מאחוריו - והוא חש מכה והתעלף". הנהגים מוחים: "סכנת חיים"

המשטרה עצרה הלילה (חמישי) צעיר בן 28, תושב עפולה, בחשד למעורבותו בדקירת נהג האוטובוס שמעון גבאי בן ה-62 בעיר. מחקירה ראשונית עלה כי שני בני אדם היו מעורבים בתקיפה ונמלטו מהזירה, וכלל כיווני החקירה עדיין נבדקים.

 

גבאי, נהג בחברת "סופרבוס", נפצע תחילה קשה מאוד, אך במהלך הלילה מצבו השתפר - הוא שב להכרה ומצבו מוגדר כעת בינוני עד קשה. בעקבות הדקירות, איבד גבאי שליטה על הרכב והתנגש במכונית חולפת ובמעקה בטון. חובשים ופרמדיקים של מגן דוד אדום העניקו לו טיפול רפואי ופינו אותו לבית החולים העמק. בהמשך, הוא הועבר לבית החולים רמב"ם. נוסף לנהג, נפצעו באירוע עוד שני בני אדם שהיו ברכב שנפגע מהאוטובוס. הנהג טען כי שני התוקפים היו בני מיעוטים.

 

בנו של גבאי, נתי, סיפר לחדשות עשר את שתיאר בפניו אביו. "הוא פתח את הדלת, העלה נוסעים לאוטובוס. התוקף כנראה עלה לאוטובוס, נעמד מאחוריו והוא הרגיש מכה בראש ואיבד את ההכרה. הוא זוכר שהוא התעורר והיו אמבולנסים והוא לא ידע מה קרה". בתו של גבאי, אילת, הוסיפה: "הוא היה מאוד מבוהל, הוא מלמל שהוא קיבל מכה חזקה. הוא איש מצחיק, מאוד אהוב, אדם טוב שרק מחפש לתת ולעזור".

 

 

עוד כתבות בחדשות עשר: 

בעקבות הקריאות להימנע מהדלקת מדורות - ירידה בזיהום האוויר

תיעוד: תלמיד ישיבה ישראלי הותקף בניו יורק; החשודים נעצרו

בלעדי: תיעוד מעצרם של חשודים בהבאת נשים מאוקראינה לזנות

 

בווידאו: ראש ענף תחבורה בארגון "כוח לעובדים" בריאיון ב"בוקר אור"

 

 

בעקבות האירוע, קווי האוטובוס של חברת "סופרבוס" הושבתו הלילה עד לסיום השירות במחאה על "אוזלת היד של המשטרה ומשרד התחבורה מול מקרי האלימות התכופים בקווי האוטובוסים". היום הושבתו כל קווי החברה, כמו גם קווי חברת "אגד תעבורה" ברחבי הארץ, בין השעות 10:00-9:00.

 

יו"ר ארגון הנהגים ישראל גנון התייחס לתקיפה ואמר: "דמם של הנהגים הותר". לדבריו, "רק לפני שבוע תקפו נהג החבר ארגון הנהגים ומשתייך לסניף עפולה. בזמן שהנהג עדיין אושפז במיון, התוקף כבר שוחרר והיום אנחנו שומעים על טרגדיה נוספת. אנחנו מתפללים לשלומם של הפצועים ודורשים מכוחות הביטחון והמשטרה לנקוט בכל הדרכים האפשריות כדי למנוע פגיעה בנהגים. יש לנקוט ביד קשה נגד הפורעים".

 

 הפגנת הזדהות של עובדי אגד תעבורה בירושלים
 

הפגנת הזדהות של עובדי אגד תעבורה בירושלים, היום (חדשות עשר)

 

 

תום פרומוביץ', ראש ענף תחבורה בארגון "כוח לעובדים", התייחס בתוכנית "בוקר אור" למקרה ואמר כי "מה שקרה הוא מה שקורה בתחבורה הציבורית מדי שבוע". לדבריו, "מדי שבוע אנחנו נדרשים לטפל באירוע אלימות באחת החברות שמאוגדות אצלנו, כמו נוסעים שמכים את הנהג, השלכות אבנים, גז מדמיע כלפי נהגים, שליפת אקדח כלפי נהגים. הרשויות לא עושות דבר ונהגים מגיעים לבצע את עבודתם והם חשופים לסכנת חיים".

 

"היו לנו מאבטחים בעבר ואין לנו אותם היום", הוסיף פרומוביץ'. "החברות אמורות לממן מצלמות באוטובוסים. האבטחה לנהגים צריכה להיעשות באופן גורף. כולם חשופים לאלימות ומה שהחלטנו לעשות בלילה זה לעצור את העבודה בעפולה עד לגמר השירות והבוקר בין 10:00-09:00 ייעצר השירות בסופרבוס ובאגד תעבורה.

 

מחברת "סופרבוס" נמסר בעקבות השביתה כי "בעקבות אירוע הדקירה החמור של נהג החברה, אתמול בלילה, ובעקבות מקרי אלימות נוספים נגד נהגים, החליטה נציגות העובדים בסופרבוס להשבית את כל קווי השירות בין השעות 9:00 ל-10:00", נמסר מהחברה. "הנהלת החברה מגנה את מקרי האלימות החמורים ואת הפגיעות החוזרות ונשנות בנהגי התחבורה הציבורית, מזדהה עם כאב הנהגים ומייחלת להחלמתו המלאה והמהירה של הנהג שמעון גבאי שנדקר אמש, אולם היא סבורה שהמחאה המוצדקת נגד האלימות הייתה צריכה לבוא לידי ביטוי בדרכים אחרות ומבלי לפגוע בציבור הנוסעים הרחב שנותר ללא חלופת שירות בזמן ההשבתה". מחברת אגד תעבורה נמסר: "ההודעה הועברה אלינו זה מכבר ולמרות התמיכה שלנו בנהגים ובשמירה על כבודם, בטיחותם ושלמות גופם, אנחנו מסתייגים מפגיעה בציבור הנוסעים, אשר לא יספיק למצוא חלופות. אנו קוראים לציבור הנהגים לבטא את המחאה המוצדקת בדרך אחרת או תוך מתן זמן התארגנות מתאים לנוסעים".