BETA

02.05.2018

21:12

עודכן:

נהג אוטובוס נדקר ונפצע בינוני-קשה בעפולה; הרקע בבדיקה

שמעון גבאי בן ה-62 נקלע כנראה לוויכוח עם שני נערים - שנמלטו מהמקום לאחר שתקפו אותו. הוא איבד שליטה על הרכב והתנגש ברכב חולף ובמעקה בטון. כל כיווני החקירה נבדקים

שמעון גבאי בן ה-62, נהג אוטובוס של חברת "סופרבוס" נפצע אמש (רביעי) קשה מאוד מדקירות בפלג גופו העליון במהלך נסיעה בעפולה. במהלך הלילה מצבו השתפר ומוגדר כעת בינוני עד קשה. הנהג נקלע ככל הנראה לוויכוח עם שני נערים שעלו לאוטובוס, תקפו אותו ונמלטו מהמקום. בעקבות הדקירות, איבד הנהג שליטה על הרכב והתנגש במכונית חולפת ובמעקה בטון. בשלב זה מתבצעות סריקות אחר התוקפים וכל כיווני החקירה נבדקים. הנהג טען כי שני הנערים היו בני מיעוטים.

 

חובשים ופרמדיקים של מגן דוד אדום העניקו לנהג טיפול רפואי ופינו אותו לבית החולים העמק. בהמשך, הנהג הועבר לבית החולים רמב"ם. נוסף לנהג, נפצעו באירוע עוד שני בני אדם שהיו ברכב שנפגע מהאוטובוס.

 

פרמדיק מד"א עודאי בסול סיפר: "כשהגענו למקום ראינו את נהג האוטובוס יושב בקדמת האוטובוס כשהוא בהכרה וסובל מפציעות מדממות בפלג גופו העליון. סיפרו לנו שהוא הותקף ע"י שני צעירים שעלו לאוטובוס וכתוצאה מהתקיפה הוא איבד שליטה, פגע בצינור מים, ברכב שהיה בסמוך ובחנות. הענקנו לו טיפול רפואי ראשוני שכלל חבישות ועצירת דימומים ופינינו אותו במהירות לבי"ח כשמצבו בינוני ויציב. 2 נוסעי הרכב הפרטי שנפגע מהאוטובוס טופלו בשטח ופונו גם כן לבי"ח כשמצבם קל".

 

חניך בקורס חובשים במד"א, ישראל שיינהוט שהיה על האוטובוס בזמן האירוע סיפר: "עמדתי באוטובוס עם הגב נגד כיוון הנסיעה כשלפתע שמעתי קול חבטה, הסתובבתי קדימה וראיתי את הנהג פצוע, מיד רצתי אליו, חיפשתי את מקור הדימום והתחלתי ללחוץ על הפצע. תוך כדי הטיפול הרפואי מציל החיים האוטובוס החל להידרדר ופגע ברכב שחלף בכביש. הרמתי לנהג את הרגל מדבשת הגז על מנת שהאוטובוס יאט את הנסיעה וכעבור מספר רגעים נבלמנו כשהאוטובוס עלה על המדרכה ופגע במעקה בטון".

 

 אוטובוס בעפולה התנגש בקיר לאחר שהנהג נדקר
 

זירת האירוע בעפולה (דוברות מד"א)

 

 

בעקבות אירוע הדקירה, קווי האוטובוס של חברת סופרבוס הושבתו הלילה עד לסיום השירות במחאה על "אוזלת היד של המשטרה ומשרד התחבורה מול מקרי האלימות התכופים בקווי האוטובוסים". היום יושבתו כל קווי החברה ברחבי הארץ בין השעות 9:00-10:00.

 

נהגי חברת אגד תעבורה, המאוגדים אף הם ב"כוח לעובדים", יצטרפו לשביתה אף הם בין השעות 10:00-09:00. הקווים המושבתים בסופרבוס: עפולה, יקנעם, טבריה, בית שמש ופרוזדור ירושלים. הקווים המושבתים באגד תעבורה: נתניה, מבשרת ציון, מעלה אדומים, גבעת זאב, גוש עציון ועוטף בנימין.

 

מחברת ארגד תעבורה נמסר: "ההודעה הועברה אלינו זה מכבר ולמרות התמיכה שלנו בנהגים ובשמירה על כבודם, בטיחותם ושלמות גופם, אנחנו מסתייגים מפגיעה בציבור הנוסעים, אשר לא יספיק למצוא חלופות. אנו קוראים לציבור הנהגים לבטא את המחאה המוצדקת בדרך אחרת או תוך מתן זמן התארגנות מתאים לנוסעים".

 

בחודש שעבר, נהג אוטובוס אגד, בקו שנסע לכיוון קרית ארבע, הותקף על ידי אחד מנוסעיו, כך על פי החשד. כוחות משטרה שהוזעקו למקום עצרו חשוד בתקיפה והעבירו אותו לחקירה.

 

נהג האוטובוס, סלאח אבו ג'מל משכונת ג'בל מוכאבר במזרח ירושלים, נחבל בפניו במהלך האירוע. הוא הועבר לקבלת טיפול רפואי בבית החולים שערי צדק שבבירה. אבו ג'מל סיפר לחדשות עשר כי במהלך הנסיעה כמה נוסעים התחילו לעשות פרופוקציות. אחד מהם, לדבריו, "החזיק בפנס וכיוון אותו לעבר המראה בכדי לסנסוור אותי. ביקשתי ממנו לחדול מכך והוא התחיל לקלל ולגדף אותי במילים גסות". "הם עברו והתיישבו מאחורי כסא הנהג והתחילו לשיר ולצעוק" המשיך הנהג לתאר את שאירע, "התקשרתי לממונה עליי והודעתי שיש אנשים מפריעים בנסיעה ולכן אני לא ממשיך והולך לחניון של האוטובוסים בכניסה לקרית ארבע כדי לחנות שם. כשהגעתי לחניון אחד הנוסעים חסם אותי בגופו ואמר 'אתה לא יוצא מהאוטובוס'. ביקשתי ממנו שיזוז - והוא נתן לי אגרוף עם כלי חד בראש".