BETA

26.04.2018

13:35

אישום ברצח נגד האם שהטביעה את בנה במלון; לא כשירה לעמוד לדין

הפרקליטות הגישה לביהמ"ש כתב אישום נגד תושבת בית שמש בת 28 לאחר שהטביעה את בנה התינוק בג'קוזי באשדוד. "השכינה משכה אותו מתחת למים", אמרה האם לחוקריה

בווידאו: הטרגדיה במלון באשדוד

 

הפרקליטות הגישה היום (חמישי) כתב אישום בגין רצח נגד תושבת בית שמש, בת 28, שהטביעה למוות את בנה בן החודש בג'קוזי במלון "מיעמי" שבאשדוד. האם, שהודתה ושחזרה בחקירתה כי הטביעה את בנה ארבע פעמים, נמצאה לא כשירה לעמוד לדין על ידי הפסיכיאטר המחוזי.

 

בשבוע שעבר התיר בית המשפט השלום באשקלון לפרסום כי האם חשודה ברצח בנה. לטענתה, עשתה זאת בעקבות "חיזיון אלוהי". "השכינה התגלתה אליי", אמרה האישה לחוקריה תוך שהיא טוענת כי אותה שכינה היא שהטביעה את הילד משום ש"הוא בנו של המשיח". לדבריה, היא הכניסה את התינוק לאמבטיה בחדר בית המלון, וקול משמים אמר לה שלא להוציאו מהמים: "הוא יצא כבר גבר".

 

 מלון מיעמי
 

מלון מיעמי, בו אירע הרצח (חדשות עשר)

 

 

מחקירת המקרה עולה כי הוריו של התינוק המנוח הגיעו אל בית המלון באשדוד בליל האירוע וקיבלו לידם חדר ובו ג'קוזי. בשעת צהריים מוקדמת הוזעקו למלון כוחות הצלה בעקבות טביעתו של התינוק והוא פונה תוך מאמצי החייאה אל בית החולים בעיר אך שם נקבע מותו. חוקרי המשטרה שהחלו בחקירת המקרה התעורר חשדם ואמו של הפעוט נעצרה.

 

במהלך הארכות המעצר התגלה כי האם סבלה בעבר מדיכאון אחרי לידה, וגם טופלה. האם נשלחה לבדיקה פסיכיאטרית, שבה קבע הפסיכיאטר המחוזי כי אינה כשירה לעמוד לדין וכן כי בשל מצבה הנפשי, לא היתה אחראית למעשיה בזמן הרצח. עוד עולה, לפי החקירה, כי לאם יש רקע של בעיות נפשיות בעברה. 

 

רפ"ק סרגי פדרנקו מספר על החקירה >>

 

המשטרה גבתה עדות קשה מאמה של הנאשמת ששהתה אף היא במלון. לדבריה, היא ניגשה פעמיים לחדר במהלך שעות הבוקר אך כניסתה נדחתה כל פעם בטענה אחרת. בפעם השלישית נפתחה לה הדלת והיא הבחינה באבי הפעוט יושב ובוכה וכי התינוק נמצא בתוך המים. בשלב זה היא הוציאה את הפעוט מהמים והחלה בביצוע פעולות מצילות חיים ובמקביל הורתה לאבי התינוק להזמין את כוחות ההצלה.

 

"מדובר בחקירה מאוד רגישה לאור סתירות רבות בגרסאות המעורבים", אמר קצין אח"מ בתחנת אשדוד, רפ"ק סרגי פדרנקו. הוא הוסיף כי "מדובר בחקירה ארוכה ורצינית שבמהלכה נאספו ראיות נגד אם התינוק כשבסופו של דבר היום הוגש כתב אישום חמור". עוד מסרה המשטרה: "מדובר באירוע טראגי ובחקירה שחייבה רגישות יתרה על מנת להגיע אל חקר האמת בדרך המקצועית ביותר וללא פגיעה בשמם הטוב של חפים מפשע".

 

מלון מיעמי שבו טבע התינוק
 

מלון מיעמי שבו טבע התינוק (ללא קרדיט)

 

 

קרובת משפחה של החשודה סיפרה לפני דיון בבית המשפט בשבוע שעבר כי המשפחה הייתה מודעת למצבה הנפשי הרעוע של האם וכי קיבלה טיפול בעבר. "לילה לפני האירוע שוחחתי איתה והיא נשמעה מוזר", אמרה הקרובה. אביו של התינוק, שישן באותה עת, ונחקר בחשד לשיבוש הליכי חקירה, שוחרר בשבוע שעבר לביתו בתנאים מגבילים. זאת לאחר שבוצע עימות בינו לבין האם, שבו דבריה של האישה ניקו אותו מהחשדות שיוחסו לו.

 

בתחילת החודש דחה בג"ץ את עתירת משפחת התינוק בנוגע לנתיחת גופתו. בג"ץ איפשר את הנתיחה אך הורה לעשות זאת בצורה הדרגתית לפי התחייבות המשטרה בנתיחה מקומית ובנוכחות פתולוגית מטעם המשפחה. קומץ מפגינים חרדים הגיע לאבו כביר ביפו במחאה על נתיחת הגופה, אליה הם מתנגדים.

 

השופטים קבעו כי נוכח החומר שהתקבל, אין לשלול בשלב זה סיבת מוות נוספת על הסיבה שעלתה מגרסת ההורים, ואין מדובר רק בשאלות שעניינן אופי הטביעה. נוסף לכך, השופטים הדגישו כי הם נותנים את דעתם לטענות  של הסנגורים עורכי הדין איתמר בן גביר ומשה אלמליח באשר לשמירה על כבוד המת, אלא שבמקרה זה, לשיטתם, אין מנוס, אלא להורות על נתיחה, שאכן בוצעה.