25.04.2018

07:15

מלזיה: "מאמינים כי החשודים בחיסול המהנדס עדיין במדינה"

מפקד המשטרה המלזי ערך מסיבת עיתונאים, הציג תמונה של חשוד וטען כי איתור האופנוע ששימש להתנקשות - סייע במציאת תמונת החשוד. גופתו של אלבטש אמורה להגיע היום לעזה

החיסול במלזיה: מפקד המשטרה המלזי ערך הבוקר (רביעי) מסיבת עיתונאים וטען כי רשויות החוק במדינה מאמינות שהחשודים בחיסול מהנדס חמאס, פאדי אלבטש, עדיין נמצאים במדינה. לדברי מפקד המשטרה, איתור האופנוע ששימש להתנקשות סייע במציאת תמונה של אחד החשודים. מפקד המשטרה הוסיף כי החשודים נכנסו למדינה בחודש ינואר. כזכור, שלשום הוצגו קלסתרוני שני החשודים בחיסולו של המהנדס. בתמונות שפורסמו בכלי התקשורת השונים במדינה נראים שני גברים, שניהם עם זקן צרפתי ואחד מהם חובש קסדה לראשו ומרכיב משקפיים.

 

בתוך כך, גופתו של אלבטש אמורה להגיע היום לרצועת עזה דרך מעבר רפיח לצורכי קבורה. נציג הרשות הפלסטינית בקואלה למפור אמר אתמול כי מצרים אישרה את העברת הגופה. קודם לכן, שר הביטחון, אביגדור ליברמן, פנה לקהיר וביקש שלא להיעתר לבקשת הפלסטינים.

 

בווידאו: גופתו של אלבטש עוזבת את בית החולים בקואלה לומפור >>

 

 

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

התחזית: גשמים מלווים בברקים ורעמים, חשש להצפות ושיטפונות

תיעוד מיוחד: תופעת האלימות בדרום רחבה הרבה יותר ממה שידוע

אחרי גל השמועות: שיפור במצבו של צביקה פיק

 

 

תמונה של אחד החשודים בחיסול במלזיה
 

תמונה של אחד החשודים בחיסול במלזיה(חדשות עשר)

 

שלשום אמר שר הפנים של מלזיה, אחמד זהיד חמידי, כי משרדו זיהה סוכנים זרים שעושים שימוש בדרכונים של מדינות המנהלות קשרים דיפלומטיים עם קואלה לומפור על מנת להיכנס למדינה ו"לבצע משימות מסוימות". הוא הבהיר כי הממשלה מקפידה על ניטור אחר סוכנים זרים, אולם השימוש בדרכונים של מדינות ידידותיות למלזיה מקשה על המעקב.

 

לדברי חמידי, כפי שצוטטו בעיתון המלזי "New Straits Times", הסוכנים פועלים עבור מדינה במזרח התיכון שמפעילה רשת בכל רחבי העולם "במטרה לבצע משימות חשאיות ולהגן על האינטרסים שלה".

 

בהתייחסות ישירה לחיסולו של המהנדס הפלסטיני בסוף השבוע האחרון, הבהיר השר כי "יש לנו קושי מסוים במציאת האחראים, אבל אנחנו אופטימיים ובטוחים שנצליח". השר הוסיף כי "אנחנו יודעים על מדינה במזרח התיכון שתעשה הכול על מנת לפגוע בפוטנציאל של העם הפלסטיני. הם פוגעים בפלסטינים שיש להם מומחיות מסוימת, כדי לשלול את האפשרות של אינתיפאדה לפני שהיא אפילו יכולה להתחיל".

 

המהנדס בן ה-35 נורה בשבת האחרונה למוות על ידי שני חמושים רכובים על אופנוע כשהיה בדרכו לתפילת הבוקר במסגד הסמוך לביתו. אלבטש, פעיל חמאס, שימש כמרצה להנדסת חשמל באוניברסיטה פרטית בבירת מלזיה קואלה לומפור.

 

מפקד משטרת קואלה לומפור אמר לאחר האירוע בתדרוך לעיתונאים כי ההתנקשות נקלטה במצלמות האבטחה. הוא הוסיף כי שני המתנקשים המתינו כ-20 דקות על אופנוע מסוג BMW, כשקסדות לראשיהם, עד שיעד החיסול יצא, ואז ירו בו 14 כדורים בראש ובחזה, מטווס אפס.