23.04.2018

08:01

החיסול במלזיה: פורסמו תמונות החשודים בהריגת המהנדס הפלס'

המשטרה המלזית הפיצה לכלי התקשורת את קלסתרוני שני הגברים החשודים בהתנקשות בפאדי אלבטש • אתמול אמר מפקד המשטרה המקומית כי החשודים הם בעלי חזות אירופית

החיסול במלזיה: המשטרה בקואלה לומפור פרסמה הבוקר (שני) את קלסתרוני שני החשודים בחיסולו של המהנדס הפלסטיני פאדי אלבטש. בתמונות שפורסמו בכלי התקשורת השונים במדינה נראים שני גברים, שניהם עם זקן צרפתי ואחד מהם חובש קסדה לראשו ומרכיב משקפיים.

 

המהנדס בן ה-35 נורה בשבת האחרונה למוות על ידי שני חמושים רכובים על אופנוע כשהיה בדרכו לתפילת הבוקר במסגד הסמוך לביתו. אלבטש, פעיל חמאס, שימש כמרצה להנדסת חשמל באוניברסיטה פרטית בבירת מלזיה קואלה לומפור. 

 

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

פרסום ראשון: נעצר החתן שתועד יורה באוויר עם חבריו בדרום

בכירים בסעודיה: הרחפן שהופל ליד הארמון - חלק מניסיון הפיכה

דיווח: טראמפ הביע ספק לפני שנה במחויבות נתניהו לתהליך השלום

 

 קלסתרוני החשודים בחיסול במלזיה
 

קלסתרוני החשודים בחיסול במלזיה (משטרת מלזיה)

 

 

מפקד משטרת קואלה לומפור אמר לאחר האירוע בתדרוך לעיתונאים כי ההתנקשות נקלטה במצלמות האבטחה. הוא הוסיף כי שני המתנקשים המתינו כ-20 דקות על אופנוע מסוג BMW, כשקסדות לראשיהם, עד שיעד החיסול יצא, ואז ירו בו 14 כדורים בראש ובחזה, מטווס אפס. עוד אמר, כי שני החשודים היו בעלי חזות אירופית.

 

מפקד המשטרה אמר כי האיש היה נשוי ועבד כמרצה באוניברסיטה פרטית, ונפצע מארבע מתוך 14 הכדורים שנורו לעברו. "הוא צעד ליד הדירה כששני המתנקשים ירו לעברו", מסר. הוא הוסיף כי שני קליעים אותרו בזירה וכי פעולות החקירה בעיצומן. השגריר הפלסטיני במלזיה אמר כי אלבטש היה אמור לטוס היום לכנס בטורקיה. 

 

 מהנדס חמאס פאדי אלבטש על רקע הזירה שבה חוסל במלזיה
 

מהנדס חמאס פאדי אלבטש על רקע הזירה שבה חוסל במלזיה (חדשות עשר)

 

 

גם סגן ראש ממשלת מלזיה ושר הפנים, אחמד זהיד חאמידי, התייחס במסיבת עיתונאים לחיסולו של אלבטש: "אנו לא שוללים את האפשרות שסוכנים זרים הם שהתנקשו בחייו של המהנדס הפלסטיני שהיה מומחה להנדסת חשמל ובניית טילים. זה אחד מכיווני החקירה", אמר חאמידי והוסיף: "לחיסולו יכול להיות קשר לסוכנויות מודיעין זרות ויתכן שהוא היה נטל עבור מדינות שאינן ידידותיות לפלסטין. הוריתי לגורמי אכיפת החוק לקיים חקירה יסודית ולבקש סיוע מהאינטרפול וגורמי אכיפת חוק בין-לאומיים אחרים".

 

בתוך כך, בכיר חמאס אוסמה חמדאן בכיר אמר בריאיון טלפוני ל"אל-ג'זירה": "אנחנו עוקבים מול הרשויות במלזיה אחר החקירה ותוצאותיה. ברור שלאיש אין אינטרס לרצוח אותו מלבד מי שהוא אויב של העם הפלסטיני. פאדי היה אישיות אהובה בקרב הקהילייה הפלסטינית והערבית במלזיה, הוא היה מרצה באוניברסיטה ויש לו מחקרים רבים בתחום האנרגיה. אנחנו בחמאס יודעים כי הישות הציונית כבר פגעה בעבר במדענים פלסטינים וערביים בעבר שעסקו בנושאים שונים. אין מרוויח מהרצח הזה מלבד הכיבוש הציוני".