BETA

22.04.2018

17:37

הותר לפרסום: ראש עיריית דימונה נחקר בחשד להטרדות מיניות

בני ביטון תושאל ביחידה הארצית לחקירות הונאה בלהב 433, בחשד לעבירות מין בכמה הזדמנויות. בחדשות עשר פורסם לראשונה כי ממלאת מקומו, שהודחה מתפקידה, הגישה נגדו תלונה

ראש עיריית דימונה בני ביטון נחקר היום (ראשון) בחשד לעבירות מין כלפי ממלאת מקומו לשעבר, אילנה אזולאי.

 

ראש העיר נחקר במשרדי היחידה הארצית לחקירות הונאה בלהב 433, ושוחרר בסיום החקירה לביתו ללא תנאים מגבילים. הוא חשוד שביצע במספר הזדמנויות עבירה על פי החוק למניעת הטרדה מינית. מהמשטרה נמסר כי חקירת התיק טרם הסתיימה, וכי עם סיום החקירה יועבר התיק לפרקליטות.

 

לפני מספר חודשים נחשף לראשונה בחדשות עשר כי ממלאת מקומו דאז אילנה אזולאי התלוננה במשטרה על עבירות מין מצד ראש העיר. "מדובר באדם מטריד, אלים חסר גבולות, שלא בחל בשום אמצעי כדי לפגוע בי כאישה", סיפרה, "הוא היה ניגש אלי כשהייתי עומדת לצאת החוצה והיה מצמיד את הראש שלו לאוזן שלו ושואל אותי - 'אולי תהיי המאהבת שלי?'".

 

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

פירוז גרעיני בקוריאה: האם טראמפ יצליח איפה שקודמיו נכשלו?

בנט מאתגר את נתניהו: יציג לוועדת השרים את פסקת ההתגברות

לאחר הפלת רחפן בארמון - צפויים חוקים חדשים בערב הסעודית

 

היא טענה כי העבירה למשטרה הקלטה מישיבה סגורה עם ראש העיר, שבה הוא משתמש במילה "מאהבת" בניסיון להדוף ביקורת מקצועית שהטיחה לעברו. יום לאחר הפרסום, אזולאי, שנמצאת ביריבות מתמשכת עם ראש העיר, הודחה מתפקידה כחברת מועצת העיר.

 

עורכי הדין גדעון פישר וג'קי בריי, המייצגים את ביטון, מסרו כי "ביטון מסר תשובותיו באופן מפורט, לרבות מידע על בכירים אחרים, שאיימה עליהם על לא עוול בכפם". לדבריהם, "ביטון הינו אחד מראשי הערים הבולטים בישראל ומוכרת התופעה, לפיה לקראת הבחירות הקרבות לראשות העיריה, מנסים לעשות שימוש במשטרת ישראל, ככלי לניגוח פוליטי".

 

עורך דין גיא פלנטר, המייצג את אזולאי, מסר כי "בעקבות תלונה של מרשתי נחקר ראש העיר בחשד למספר מקרים בהם הטריד מינית את המתלוננת, עת כיהנה כמ"מ ראש העיר. מאחר והחקירה בעיצומה לא נוכל להרחיב בשלב זה. אנו סמוכים ובטוחים שמשטרת ישראל ומערכת אכיפת החוק ירדו לחקר האמת וידעו לטפל באופן הולם בפרשה".

 

להב 433
 

להב 433 (חדשות עשר)

 

 

לפני כמה חודשים החליט בית המשפט העליון להחמיר את עונשו של דוד יוסף, ראש עיריית אור יהודה לשעבר שהורשע בעבירות מין ובהפרת אמונים, ולהאריך את מאסרו ל-38 חודשים. הרכב בית המשפט העליון, בראשותו של השופט יורם דנציגר, קבע את ההחמרה בעקבות ערעור הפרקליטות, שהוגש על קלות עונשו של יוסף, זאת לאחר שבית המשפט המחוזי גזר עליו שנתיים מאסר בפועל.

 

יוסף, שהורשע בעבירות של מעשים מגונים, הטרדה מינית, מרמה והפרת אמונים, החל לרצות את עונשו בפברואר 2017. ראש העירייה לשעבר הורשע ב-11 עבירות מין מתוך 15 שבהן הואשם, בתוכן גם קריאת רחוב בעיר על שם המאהבת שלו, בפרשת רחוב "באלי" המפורסמת. כמו כן, יוסף הורשע בחמש עבירות נוספות של גניבה בידי עובד ציבור, מרמה והפרת אמונים.

 

לעומת זאת, פרקליטות מחוז ת"א הודיעה בסוף השנה שעברה לאיתמר שמעוני, ראש עיריית אשקלון שנחשד בעבירות מין, כי התיק נגדו בעניין זה נסגר. מהפרקליטות נמסר כי לאחר בחינת מכלול הראיות בתיק באופן יסודי, הוחלט לסגור את התיק נגד החשוד מחוסר ראיות מספיקות. הודעה נמסרה גם למתלוננות בתיק.


שמעוני נעצר בחודש ינואר 2016 בעקבות חשיפת חדשות עשר על כך ששילם "דמי שתיקה" על סך חצי מיליון שקלים לעובדת שטענה שהטריד אותה מינית. יחד עם שמעוני נעצרו עוד ארבעה בני אדם - בהם אחיו עופר, משה פונטה המקורב לשמעוני, איש עסקים החשוד שנתן לשמעוני שוחד, ודניאל עמנואל מנהל אגף השירות בעירייה.