19.04.2018

18:44

 יורש העצר הסעודי, מוחמד בן סלמאן
יורש העצר הסעודי, מוחמד בן סלמאן,
רויטרס

צעד שנוי במחלוקת בסעודיה: לאחר עשרות שנים - נפתח בית קולנוע

יורש העצר הסעודי מוחמד בן סלמאן הביא לרפורמה נוספת בממלכה, בעזרתו של משקיע מאיחוד האמירויות. הסרט שיוקרן בבכורה החגיגית, בנוכחות בכירים רבים - "הפנתר השחור"

לראשונה זה כ-40 שנה: בית קולנוע ייפתח מחר (שישי) בסעודיה, ויהיה הראשון מאז הוכרז איסור על הפעלת בתי קולנוע במדינה. שינוי המדיניות התאפשר אודות לתמיכתו של יורש העצר הסעודי, מוחמד בן סלמאן, ששם לעצמו למטרה להביא רפורמות מודרניות לממלכה השמרנית. בתי הקולנוע האחרונים במדינה נסגרו בשנות ה-80, במסגרת קו מדיניות מחמיר שבו נקטו השלטונות. 

 

בית הקולנוע בבירה ריאד יכלול ארבעה אולמות ויהיה הסניף הראשון של רשת חדשה הנבנית במדינה על ידי משקיע מאיחוד האמירויות, בעלות כוללת של כשני מיליארד שקלים. בערב הגאלה שיתקיים ביום שישי ובו יוקרן הסרט "הפנתר השחור", סרט גיבורי על אמריקני המבוסס על סדרת חוברות קומיקס מאת מרוול, ינכחו שלל דמויות מפתח בממלכה הידועה כיצואנית הנפט הגדולה בעולם.

 

 טראמפ ובן סלמאן בפגישה בבית הלבן
 

טראמפ ובן סלמאן בפגישה בבית הלבן ( רויטרס)

 

 

>> עוד כתבות בחדשות עשר: 

דיווח בגרמניה: החשוד בתקיפת חובש כיפה בברלין הסגיר את עצמו

בין מטס למנגל: ברחבי הארץ חוגגים את יום העצמאות

שרוליק, בניינים בירושלים ומגן דוד: צפו במופע הרחפנים החגיגי

 

תגובות חצויות נשמעו מאזרחי סעודיה לגבי ההיתר החדש, שהפך לסמל הקידמה שרוצה להנחיל יורש העצר במדינה, לצד תומכים רבים שבירכו על המהלך ואף פרסמו ברשתות החברתיות תמונות של בן סלמאן לצד דברי הלל לפועלו ישנם גם סעודים רבים שהביעו התנגדות נחרצת למהלך: "זכרו כי עוד תעמדו בפני האל, ותידרשו לשאת בתוצאות חטאיהם של כל אלו שצפו בסרטים", נכתב בטוויטר.

 

במהלך השנתיים האחרונות הביא בן סלמאן לחידושים רבים בחוקת המדינה, ואחראי לשלל רפורמות, בהן היתר לקיום הופעות מוזיקה ציבוריות וביטול האיסור על נהיגת נשים. בשבוע שעבר אף התקיימה בממלכה תצוגת האופנה הראשונה בתולדותיה, אך בכדי לשמור על חוקי הצניעות במדינה, נערכה התצוגה לעיני קהל שהורכב אך ורק מנשים.