15.04.2018

23:21

שלמה ארצי לחדשות עשר: "עלינו להיאבק על החירויות שלנו"

הזמר שיהיה אחד ממדליקי המשואות אמר בהכנות לטקס שייערך ביום העצמאות כי חשוב שהמדינה תשמור על סמליה. "הכי חשוב זה לא לשרוף את המועדון"

במהלך החזרות לטקס הדלקת המשואות ביום העצמאות, מדליק המשואה, הזמר שלמה ארצי, נפגש אתמול (ראשון) לשיחה קצרה עם חדשות עשר וסיפר על תחושותיו לקראת הטקס.

 

על השאלה האם הוא מוטרד, ענה: "ברור, אנחנו צריכים להיאבק על חירות המילה, חירות המחשבה, על חירות המוזיקה שלנו, על חירות התרבות, אבל בסופו של דבר טקס המשואות הוא סמל ומדינה צריכה לשמור על הסמלים שלה".

 

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

נשותיו של ראש הכת שהורשע באונס: רוצות להתייחד ולהביא ילדים

פרסום ראשון: המשטרה תמליץ - כתב אישום נגד ביטן בגין שוחד

פרשת המסרונים: השופטת פוזננסקי-כץ הורשעה בבית הדין לשופטים

 

 שלמה ארצי שר בטקס יום הזיכרון לשואה ולגבורה
 

שלמה ארצי שר ב"מצעד החיים" באושוויץ (יוסי זליגר)

 

 

"הכי חשוב זה לא לשרוף את המועדון", המשיך ארצי. "אנחנו כאן בטקס כסמלים, וסמלים הם הדברים האחרונים שנשארו לנו בביחד שלנו".

 

שרת התרבות והספורט, מירי רגב, אישרה לפני שבוע את רשימת מדליקות ומדליקי המשואות, שהומלצו על ידי הוועדה הציבורית: שלמה ארצי, אלוף במיל' ישעיהו (שייקה) גביש, רחלי גנות, נועם גרשוני, מרגלית זינאתי, שייח' מוואפק טריף, פרופסור מרסל מחלוף, פרופסור אביעזרי פרנקל, ליא קניג, זאב רווח, ד"ר אבשלום קור, מאי קורמן, נציגת מש"ב ונציג צה"ל. גם ראש הממשלה נתניהו, כזכור, ידליק משואה לאחר עימות בין שרת התרבות ליו"ר הכנסת, יולי אדלשטיין.