15.04.2018

22:10

באופן חריג: רימוני הלם הושלכו לעבר מפגינים חרדים בירושלים

מפגינים מול לשכת הגיוס בבירה מחו על גיוס נשים חרדיות לצה"ל. השוטרים השתמשו גם במכונית התזה, החרדים דיווח על 5 פצועים. לפי המשטרה 4 שוטרים נפצעו במהלך הפעילות

מאות חרדים קיצוניים הפגינו אמש (ראשון) בשערי לשכת הגיוס בירושלים, במחאה על גיוס של נשים חרדיות.

 

באופן חריג, המשטרה השתמשה ברימוני הלם מול המפגינים, לפי החרדים חמישה מהמפגינים נפצעו. השוטרים השתמשו גם במכונית התזה על מנת לפנות את ההפגנה, שהתפתחה לכדי הפרת סדר. כתוצאה מהעימותים נפצעו קל ארבעה שוטרים שקיבלו טיפול במקום. 

 

 

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

פרשת המסרונים: השופטת פוזננסקי-כץ הורשעה בבית הדין לשופטים

פרסום ראשון: המשטרה תמליץ - כתב אישום נגד ביטן בגין שוחד

משרד החוץ אסר על השתתפות השגריר האוסטרי בדיון בכנסת

 

לפני שלושה שבועות, חרדים מהפלג הירושלמי הקיצוני הפגינו בבני ברק נגד גיוס חסידים לצה"ל, וכמה מהם נעצרו על ידי המשטרה. לפי הארגון, המפגינים תקפו שוטרים וזרקו לעבר אבנים - וארבעה מהם נפצעו קל וטופלו במקום. כמו כן נמסר כי  הם התפרעו ושכבו על הכביש.

 

בעקבות ההפגנה, כביש 4 נחסם לשלוש שעות בשני הכיוונים ממחלף מורשה למחלף גהה. כמו כן, ציר ז'בוטינסקי נחסם לתנועה בשני הכיוונים, מרחוב אבוחצירא למחלף גהה. המשטרה פעלה להכווין את הנהגים לדרכים חלופיות, וביקשה שלא להגיע לאזור ולהתעדכן באפליקציות ניווט.

 

לפי המשטרה, המפגינים סיכנו את עצמם ואת יתר משתמשי הדרך. "מחאה היא זכות דמוקרטית ומשטרת ישראל תאפשר קיומה של זאת, אך הפרת הסדר ופגיעה בשלום הציבור הנה עבירה פלילית", כך נמסר מהמהשטרה. מספר מפגינים הגיעו לתחנת המשטרה וריססו גז מדמיע על שוטרים, שם נעצרו ארבעה מהעצורים.