07.04.2018

16:24

לקחו מקל: כמיליון וחצי מטיילים פקדו את שמורות הטבע במהלך החג

עם ישראל נהנה ממזג האוויר הנוח ומהפנאי הרב וביקר בשמורות הטבע והגנים הלאומיים. כמחצית מהמטיילים ביקרו בצפון הארץ. "מדובר בעלייה של כ-25% לעומת השנה שעברה"

עם ישראל מטייל: מסיכום שנערך על ידי רשות הטבע והגנים עולה כי במהלך חג הפסח, חול המועד והחג השני פקדו כמיליון וחצי מטיילים את שמורות הטבע והגנים הלאומיים. כמחצית מהמטיילים טיילו בצפון. מזג האוויר הנוח, הפריחה שעדיין בשיאה, וזרימות המים בנחלים ובמעיינות הוציאו רבבות משפחות לטיולים רגליים באזור הגליל התחתון והגליל העליון.

 

שמורות הטבע והגנים הלאומיים הפופולריים ביותר מבחינת תנועת המטיילים במהלך החג וחול המועד היו: גן לאומי קיסריה עם כ-48 אלף מטיילים, שבו נערכו מופעי סוסים בהיפודרום הגדול עם אלפי משתתפים בכל מופע, שמורת טבע עין גדי עם כ-34 אלף מטיילים, גן לאומי ירקון עם כ-33 אלף מטיילים, גן לאומי אשקלון עם כ-32 אלף מטיילים, גן לאומי מצדה עם 27 אלף מטיילים ושמורת טבע הבניאס עם 22 אלף מטיילים.

 

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

הישראלי המכוער: שני צבי ים נמצאו מתים ומכוסים צבע

חשד: בן 60 דקר את אשתו למוות - וניסה להתאבד

קנדה: 14 שחקנים בקבוצת הוקי נהרגו בתאונה בין משאית לאוטובוס

 

 מטיילים בנחל כזיב
 

מטיילים בנחל כזיב(מיזם אוצרות הגליל )

 

אתרים בולטים נוספים היו: שמורת טבע נחל שניר, שם חנכה לאחרונה רשות הטבע והגנים פארק חושים חוויתי לכל המשפחה, גן לאומי אפולוניה בו ערכה רשות הטבע והגנים פעילות צרים עם אבירים לאורך ימי חול המועד, גן לאומי גן השלושה, גן לאומי הבשור (אשכול), ושמורת טבע מערת הנטיפים ועיינות צוקים.

 

במהלך חג הפסח  וחול המועד טיפלו פקחי רשות הטבע והגנים בכ-45  אירועי חילוץ של מטיילים בשמורות טבע וגנים לאומיים בשל פציעות ,פגיעות גפיים  ,התייבשות , תשישות או איבוד הדרך. בחלק מהאירועים השתתפו גם מתנדבי יחידות החילוץ ,מד"א ,משטרה ,מסוק וצה"ל. בין האירועים שבלטו היה חילוץ של כ-50 מטיילים, רובם ילדים מיובשים ותשושים ללא מים, בנחל פרת. עוד הודגש כי בין אירועי החילוץ בולטים המקרים שנגרמו עקב הליכה עם סנדלים או נעליים לא מתאימות לטיול בשטח, ללא כובע וכיסוי ראש וללא מים בכמות הנדרשת.

 

לדברי רעיה שורקי, מנהלת חטיבת קהל וקהילה ברשות הטבע והגנים, "מדובר בעלייה של כ-25% לעומת השנה שעברה. בשנים האחרונות אנו עדים למגמת עלייה בהיקפי הלינות בחניוני הלילה של הרשות. במהלך החג לנו  כ-100 אלף מטיילים בחניוני הלילה בשטח ונהנו מחוויית לינה תחת מיליון כוכבים ומשפע של פעילויות סדנאות והרצאות. הרשות מעודדת את הלינה המשפחתית בחניוני לילה ומשקיעה משאבים רבים בפיתוח ושדרוג חניונים לרווחת הציבור".