BETA

06.04.2018

21:28

הצרות של מלניה: השנה הראשונה של הגברת הראשונה בבית הלבן

כמעט שנה וחצי מאז שהפכה לאשת נשיא ארה"ב, מלניה טראמפ תועדה כשהיא הודפת את ניסיונות בעלה לקבל יחס חם. כעת היא מתמודדת עם שורת כוכבניות הטוענות שניהלו איתו רומן

בשנה הראשונה לאחר שהפכה לגברת הראשונה של ארה"ב, ביססה מלניה טראמפ את מעמדה בדמות הפופולרית ביותר במשפחת טראמפ בקרב הציבור האמריקני. היא זו המצטיירת כמבוגרת האחראית בבית הלבן.

 

אבל אחרי קצת יותר משנה במעמד הזה, בתקשורת האמריקנית עושים סיכום ביניים, ומתמקדים בשאלה - מהי החותמת שרוצה מלניה טראמפ להשאיר על אמריקה, אם בכלל. נדיר מאוד שהגברת מסכימה להתראיין, וכשזה קורה, עיתונאים ועיתונאית צריכים להסתפק בתשובות קלישאתיות.

 

>> כתבות נוספות בחדשות עשר:

כחודש לאחר שהורעל: המרגל סקריפל יצא מסכנת חיים

כרמי גילון: להחרים את נאום נתניהו בטקס המשואות

בגין שחיתות: 24 שנות מאסר לנשיאת קוריאה הדרומית לשעבר

 

במידה מסוימת מלניה טראמפ נכנסה לתפקיד באיחור של כחמישה חודשים. היא בחרה שלא לעבור לבית הלבן עם בעלה בינואר 2017, אלא להישאר לגור בפנטהאוז במגדל טראמפ בניו יורק, עד תום שנת הלימודים של ברון, בנם, שהיה אז בן 11. מיד עם המעבר לשדרות פנסילבניה בוושינגטון, אימצה מלניה את הפן הייצוגי של התפקיד והחלה ללוות את הנשיא לנסיעות רשמיות בעולם ולהיפגש עם נשות מנהיגים.

 

נשיא ארהב, דונלד טראמפ, והגברת הראשונה, מלניה טראמפ
 

נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, והגברת הראשונה, מלניה טראמפ( רויטרס)

 

 

לנוכח העובדה שמלניה ודונלד טראמפ אינם הדיירים הטיפוסיים שהאמריקנים התרגלו לראות בבית הלבן הסקרנות התקשורתית סביבם וסביב הזוגיות שלהם אינה נרגעת לרגע. הם נישאו ב-2005, הוא מבוגר ממנה בכמעט 25 שנים, גרוש פעמיים, ומאז שנות ה-80, 15 נשים לפחות התלוננו כי הוא הטריד או תקף אותן מינית. שמועות וספקולציות על בעיות בחיי האהבה של הזוג הנשיאותי גברו לנוכח סירובה של מלניה להחזיק את ידה של בעלה בביקורים שונים בעולם.  בחודש האחרון לא אחת, אלא שתי נשים, בהן כוכבת פורנו ישבו מול המצלמות ושברו את אחוזי הצפייה כשסיפרו על היחסים האינטימיים שקיימו עם טראמפ כשהיה נשוי למלניה והיה נשאה ברחמה את בנם שעדיין לא נולד.

 

מלניה היא גברת ראשונה שמבהירה באופן חסר תקדים כי אינה מיישרת קו עם בעלה, הנשיא. היא רוצה שיהיה ברור שהיא עצמאית. בספרו, טען העיתונאי מייקל וולף שמלניה כלל לא רצתה שבעלה יזכה בבחירות לנשיאות ארה"ב.

 

תפקידה של הגברת הראשונה של ארה"ב הוא בעיקר טקסי, הוא מעולם לא הוגדר. לורה בוש, אשתו של הנשיא ג'ורג' בוש, אמרה פעם שכל אשת נשיא יכולה לעשות מה שהיא רוצה. מישל אובמה, למשל, השיקה שנה וחודש לאחר השבעתו של בעלה לנשיא ארה"ב את התוכנית "בואו נזוז", הנאבקת בתופעה של השמנת יתר בקרב ילדים וילדות. בחודש שעבר הודיעה מלניה טראמפ שהיא פה כדי להילחם בבריונות ברשת של ילדים. "אני מודעת לכך שאנשים מטילים בי ספק על כך שאני דנה בנושא הזה, אבל זה לא ימנע ממני מלעשות את הדבר שאני יודעת שהוא הנכון", אמרה במסיבת עיתונאים.