BETA

03.04.2018

12:55

ליברמן: הרוגי עזה לא אזרחים תמימים, מי שיתקרב לגדר - בסכנה

בצל אירועי "צעדת השיבה" והמתיחות בדרום, שר הביטחון הגיע לפגישה עם ראשי הרשויות והתושבים בעוטף עזה. "חמאס מנסה לגלגל את הכישלון שלו על ישראל"

המתיחות בדרום: שר הביטחון, אביגדור ליברמן, הגיע היום (שלישי) לפגישה עם ראשי הרשויות והתושבים בעוטף עזה. "צריך להבין שרוב ההרוגים הם מחבלים שאנחנו מכירים אותם היטב, פעילים בזרוע הצבאית של חמאס והג'יהאד האסלאמי. לא אזרחים תמימים שבאו במסגרת מחאה אזרחית. זאת הייתה פרובוקציה מאורגנת היטב על ידי הזרוע הצבאית של חמאס וניסיון לפגוע בריבונות שלנו, להפר שגרת חיים ולהפריע לאזרחים לחגוג את ליל הסדר. אנחנו לא עושים שום פרובוקציה נגד התושבים בעזה, אלא מגנים על האזרחים שלנו", אמר שר הביטחון על ההרוגים באירועי "צעדת השיבה".


נוסף לכך, שר הביטחון הזהיר את העזתים מפני חזרה לגדר: "אני חושב שגם הצד השני מבין שלא כדאי לו להמשיך ואני מזהיר אותם מהמשך הפרובוקציה. קבענו כללי משחק ברורים ואנחנו לא מתכוונים לשנות אותם. כל אחד שיתקרב לגדר, יסכן את חייו, אני מציע לתושבי עזה להשקיע את המאמץ לא במחאות נגד ישראל אלא בהחלפת הנהגה בתוך הרצועה, אותה הנהגה שבמקום להתמקד בפיתוח תשתיות חשמל מים וחינוך משקיעה 260 מיליון דולר בתשתיות טרור, מנהור וייצור רקטות. ברגע שתושבי עזה יוותרו על הרעיון להשמיד את מדינת ישראל, ברגע שיתמקדו בכלכלה הם לא ימצאו פרטנר יותר טוב ממדינת ישראל. שיקום תמורת פירוז, זאת הנוסחה שלנו והיא מונחת על השולחן".

 

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

בגלל ששרו על אושוויץ: מועמדותם של צמד ראפרים לפרס תישקל מחדש

התקפל בשלמותו: נתניהו הכריז על ביטול מתווה מבקשי המקלט

תל אביב: נעצר חשוד שדקר אדם עמו היה בסכסוך

 

בהתייחסו ליום שישי הקרוב, אמר ליברמן: "אנחנו ערוכים לכל תרחיש. אנחנו לא מחפשים מלחמה. אף אחד לא רוצה מלחמה, אנחנו מעדיפים להתמקד בבניית יחידות דיור, בחקלאות ובתיירות. יש פה פריחה ונקווה שגם הצד השני יבין שעדיף להתמקד בתיירות כלכלה וחקלאות ולא במנהור ברקטות ובשנאת ישראל. אגב, עברתי על כל הנאומים מאז ההתנתקות ועד היום של הנהגת חמאס. מעולם לא שמעתי קריאה לשלום, דו קיום או שיתוף הפעולה, כולל העצרת ביום שישי. כולם דיברו על השמדת ישראל, שנאת ישראל והחזרת הפליטים לצפת, לחיפה ולעכו".

 

ירי גז מדמיע לעבר צעדת השיבה בגבול עזה
 

ירי גז מדמיע לעבר צעדת השיבה בגבול עזה( רויטרס)

 


עוד אמר ליברמן כי חמאס רוצה להסיט את תשומת לבם של האזרחים בעזה מהמצב ברצועה: "חמאס מנסה לגלגל את הכישלון שלו על מדינת ישראל. יש שם אבטלה ומצב כלכלי קשה, אבל למרות המצב הכלכלי הקשה הם מצאו 15 מיליון דולר, זאת הערכה מינימלית של עלות הפרובוקציה של אותו מצעד טרור שארגנו ביום שישי".


בתוך כך, צה"ל איתר אתמול תיק שהשאירו פלסטינים בסמוך לגדר המערכת ברצועת עזה בהפגנת "צעדת השיבה" בשישי האחרון, ובו בקבוקי תבערה. בד בבד, סוכנות "מען" הפלסטינית דיווחה מפי פעיל עזתי של ההפגנה כי מארגני הצעדה מתכננים להבעיר בשישי הקרוב אלפי צמיגי רכבים בזמן פעילויות הצעדה במטרה להקשות על צלפי צה"ל.


פעיל הצעדה, יחיא חלס, מסר ל"מען" כי נאספו קרוב ל-10,000 צמיגים אותם מתכננים להבעיר באזורי ההפגנות בשישי ולהשאירם בוערים למשך שעות. חלס הוסיף כי משתתפי הצעדה ישתמשו גם במראות ואורות לייזר כדי להקשות על חיילי צה"ל בגדר הגבול.


בכלי תקשורת פלסטיניים פורסם ביום ראשון סרטון ובו נורה מפגין בסמוך לגדר הגבול בעזה. לטענת מפיצי הסרטון, נראה בו המפגין תחריר אבו סבלה כשהוא נפצע קשה כתוצאה מירי צלפים אתמול בח'אן יונס. בסרטון נראים מפגינים עזתים מבעירים צמיגים ומנסים להשליך צמיגים אחרים לעבר עמדה ובה חיילי צה"ל. בשלב מסוים אבו סבלה נמצא עם גבו לחיילים כשהוא מנופף בהתלהבות בידיו וכפי שנרמז מהצילומים, בנקודה זו הוא נורה ונותר שכוב על הרצפה. המוני מפגינים אחרים רצים לעברו ואז נושאים אותו לעבר האמבולנס, כשהוא ככל הנראה מחוסר הכרה.