BETA

01.04.2018

09:27

מפקדו המיתולוגי של טקס המשואות: "אדלשטיין צודק – זה טקס שלו"

אל"מ במיל' דוד רוקני התייחס לעימות המתוקשר בין אדלשטיין לרגב ב-103FM: "שנים זהו טקס של יו"ר הכנסת, נתניהו יכול לנאום בטלוויזיה כפי שעשה בעבר"

בווידאו: העימות בין רגב ואדלשטיין סביב נאום נתניהו בטקס המשואות

 

האזינו לדבריו המלאים של רוקני:

 

 

מפקדו המיתולוגי של טקס המשואות בהר הרצל, אל"מ במילואים דוד רוקני, התייחס היום (ראשון) למחלוקת בין יושב ראש הכנסת, יולי אדלשטיין, וראש הממשלה, בנימין נתניהו, בתוכנית של דרור רפאל וספי עובדיה ברדיו 103FM, ואמר כי לטעמו אדלשטיין צודק.

 

לדבריו, "טקס המשואות הוא שנים טקסו של יו"ר הכנסת. נתניהו יכול לנאום בטלוויזיה כפי שעשה בעבר, למה להכניס אותו דווקא לטקס הזה?", שאל. "זה לא בסדר. יש טקסים אחרים בהם נתניהו יכול לנאום, למשל טקס הענקת פרס ישראל", הוסיף.

 

>> כתבות נוספות בחדשות עשר:

רמז לרוסיה? צוללת אמריקנית מבקעת את הקרח בים קפוא. צפו

אחרי הצעדה: חשש מהסלמה ומירי רקטות בשבועות הקרובים

כבש את מצרים: מיליון בוחרים הצביעו עבור כדורגלן ליברפול

 

שרת התרבות והספורט, מירי רגב, נאמה במסיבת עיתונאים לכבוד חשיפת קמפיין אירועי ה-70 ואמרה כי היא "מאוכזבת מההתנהלות של יו"ר הכנסת, שבאמירות וההתנהלות שלו פוגע בממלכתיות של הכנסת והממשלה. העובדות הן שמאז ומעולם זה טקס של הממשלה, מעולם לא היה טקס של הכנסת. מי שמנהל את הטקס זה ממשלת ישראל".

 

דוד רוקני, מפקד טקס המשואות המיתולוגי
 

דוד רוקני, מפקד טקס המשואות המיתולוגי( חדשות עשר)

 

 

עוד הוסיפה רגב כי "הכנסת לא שותפה לטקס המשואות. הממשלה החליטה לכבד את יו"ר הכנסת בנאום. זה לא הופך את הטקס לשלו. מותר לקבל החלטה שאחת ל-10 שנים יופיעו גם נשיא המדינה וגם רה"מ. במה זה פוגע בממלכתיות, ריבונו של עולם, שעל במה אחת עומדים הנשיא, רה"מ ויו"ר הכנסת?". במהלך דבריה האשימה רגב את אדלשטיין בכך ש"הסית" נגד החלטתה, והסבירה כי "ממילא נתניהו נואם בטקס בקטע ווידאו, אז זה לא משנה". לבסוף אמרה כי היא קיבלה החלטה "אמיתית, נטולת אגו, ממלכתית, מכבדת ומכובדת".

 

בתוך כך, ביום חמישי האחרון הודיע אדלשטיין לשרה רגב, שאם תמשיך לדרוש את הכנסת נתניהו לרשימת הנואמים הוא יורה לכנסת ולכל נבחריה להחרים את האירוע.

 

במכתב ששלח אדלשטיין לחברי ועובדי הכנסת כתב: "במידה והכנסת לא תהיה המייצגת היחידה בטקס, לצערי הכנסת ואנשיה לא יוכלו לקחת בו חלק", כתב היו"ר בפנייה. "גלוי וידוע לפניכם שלא לכבודי אעשה ולא לכבוד בית אבא אעשה, אלא לכבוד הכנסת - כדי שלא ירבו מחלוקות בישראל. בכוונת מכוון מעולם לא היה טקס הדלקת המשואות נחלת שבט זה או אחר בחברה הישראלית. הכנסת, בה מתאספים נציגיהם של כל איש ואישה בישראל, בה מיוצגת החברה הישראלית על כל מגזריה, עדותיה וגווניה, היא זו שבאופן מסורתי הובילה את הטקס המיוחד הזה - באחדות, בכבוד ובממלכתיות". חברי כנסת שונים - הן מהקואליציה והן מהאופוזיציה - הביעו היום את תמיכתם ביו"ר הכנסת.

 

בהמשך כתב אדלשטיין בטוויטר: "אני מבקש להודות מקרב לב לעשרות ח״כים ומאות אזרחים שיצרו עימי קשר היום וחיזקו את הכנסת ואותי. מסורת היא דבר חשוב שיש לשמור עליו, כל שכן שהיא יפה ומאחדת. חג פסח כשר ושמח לכולכם!".

 

רגב, האמונה על פרוטוקול האירוע, אמרה כי "העובדה שהממשלה כיבדה את יו"ר הכנסת לאורך השנים, אינה הופכת את הטקס לאחד מהטקסים של הכנסת", כתבה בהודעה שפרסמה היום. "נאום ראש הממשלה יפגע בממלכתיות? הרי בכל שנה משודרת בסרטון ברכתו של ראש הממשלה. כנראה שליו"ר הכנסת מפריעה נוכחותו הפיזית של ראש הממשלה בטקס ולא נאומו".

 

רגב טענה כי היא מבקשת להוסיף גם את נשיא המדינה, ראובן ריבלין, לרשימת הנואמים, אם כי במשכן הנשיא טרם קיבלו כל הזמנה כזו ולפי כל הסימנים ריבלין לא מתכוון לשאת דברים בטקס