30.03.2018

15:04

מלונדון ועד דרום אפריקה: ברחבי העולם מאחלים חג שמח

שר החוץ הבריטי, קנצלר אוסטריה, ראש עיריית לונדון ורעיית נשיא דרא"פ לשעבר איחלו פסח שמח. הנשיא טראמפ: "חג הפסח והפסחא מזכירים לנו את אהבתו של האל"

אנשי ציבור ברחבי העולם פרסמו היום (שישי) ברכות לחג הפסח, לקראת ליל הסדר שמתרחש הערב.

 

הנשיא האמריקני דונלד טראמפ בירך את החוגגים את חג הפסח והפסחא: "שתי החגיגות הקדושות האלה מזכירות לנו את אהבתו של האל". טראמפ סיים את דבריו באיחול "פסח שמח, חג פסחא שמח, ושאלוהים יברך את אמריקה."

 

 

 

"שולח את ברכותי החמות לקהילות היהודיות החוגגות את חג הפסח בבריטניה וברחבי העולם. חג פסח שמח!", כתב בעברית שר החוץ הבריטי, בוריס ג'ונסון, בחשבון הטוויטר שלו. "כשקהילות יהודיות מציינות את שחרור העם הישראלי מעבדות במצרים העתיקה, זהו זמן לחגוג את החופש כזכות אדם בסיסית", הוסיף בהודעה רשמית באתר משרד החוץ.

 

קנצלר אוסטריה, סבסטיאן קורץ, כתב בטוויטר: "מאחל לכל חברינו היהודים באוסטריה וברחבי העולם פסח שמח ורגוע". ראש עיריית לונדון, סאדיק קאן, כתב: "איחולי החמים לקהילה היהודית בלונדון, שנותנת תרומה יקרת ערך לבירה שלנו, ולכל אלו שחוגגים ברחבי העולם. חג שמח!". 

 

 בוריס ג'ונסון
 

בוריס ג'ונסון (רויטרס)

 

 

דלמיני זומה, רעייתו של נשיא דרום אפריקה לשעבר איחלה: "שלכם ולמשפחתכם יהיה פסח שמח ומבורך".

 

ג'ייסון גרינבלט, שליחו המיוחד של נשיא ארצות הברית לתהליך השלום הישראלי-פלסטיני, הרחיב על משמעות החג. "אנחנו נספר שוב ונחגוג את הסיפור הגדול של תקווה, התמדה וחופש, שעורר השראה עבור כל כך הרבה במהלך ההיסטוריה. אני נרגש להיות בבית לחגוג עם משפחתי את החג המיוחד הזה. חג שמח (בעברית) לכל מי שחוגג".