BETA

28.03.2018

20:30

תיק 4000: שרה ויאיר נתניהו עומתו עם הקלטות ניר חפץ

רעיית רה"מ ובנה עומתו במהלך חקירתם עם הקלטה שבה נשמע עד המדינה משוחח עם יאיר על מחיקת מסרונים. משפחת נתניהו הגישה תלונה למח"ש בגין "הדלפות מגמתיות וכוזבות"

ראש ממשלה בחקירה: רעיית ראש הממשלה, שרה נתניהו, ובנה יאיר נתניהו עומתו במהלך חקירתם ביום שני עם הקלטות שבאחת מהן נשמע עד המדינה ניר חפץ משוחח עם יאיר על מחיקת מסרונים. בהקלטה נשמע חפץ אומר שהוא "הולך לאלוביצ'ים" כדי למחוק את המסרונים. נוסף לכך, יאיר נתניהו עומת עם מסרונים ששלח לחפץ בנוגע לסיקור החיובי באתר "וואלה". רעיית ראש הממשלה עומתה גם עם הקלטה שלה ושל חפץ שלטענתה לא שמעה את מה שנאמר בהקלטה ולא הבינה את הדברים. בתוך כך, מחר ייערך דיון בעניין שחרור רכושם של בני הזוג אלוביץ'.

 

מטעם משפחת נתניהו נמסר בתגובה: "מדובר בהקלטה שבה חפץ נותן עדות שקרית ולא הקלטה שלו בשיחה עם יאיר. עוד הדלפה בלתי חוקית ומעוותת מהחקירה. נזכיר שהדלפה היא עבירה שדינה 3 שנות מאסר. עורכי הדין של משפחת נתניהו כבר הודיעו אתמול שיפנו בתלונה למח"ש ויצרפו גם הדלפה זו לתלונה".

 

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

בצל המתיחות: בעוטף עזה מבקשים - התירו כניסת חקלאים פלס'

טרגדיה בנתיבות: ילד בן ארבע נשכח ברכב במשך שלוש שעות - ומת

גבר כבן 50 נהרג בשריפה שפרצה בלול ליד מושב גאולים שבשרון

 

בנימין, שרה ויאיר נתניהו
 

בנימין, שרה ויאיר נתניהו (חדשות עשר )

 

 

בהמשך הערב, אכן הוגשה תלונה למחלקה לחקירות שוטרים על ידי פרקליטם של משפחת נתניהו, עורך הדין יוסי כהן, בה נטען כי חוקרי להב 433 והרשות לניירות ערך הדליפו לאמצעי התקשורת מידע מהחקירה באופן מגמתי וכוזב. "שעות ספורות לאחר סיום החקירה, החלו להתפרסם באתרי החדשות טענות מסולפות ומעוותות על דברים שנאמרו על ידי יאיר ושרה נתניהו בחקירה, שהיו ידועים רק לחוקרים ולמרשיי", נכתב בתלונה. "כמו כן, פורסמו בזמן אמת עובדות שהיו ידועות רק לחוקרים, כמו בקשתם לערוך עימות ליאיר ולשרה נתניהו וגרסאותיהם של מרשיי לגבי הודעות מטלפונים ניידים". 

 

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "אין בכוונת המשטרה להיגרר אחר פעולות שתכליתם לפגוע בחובת המשטרה להגיע לחקר האמת".

 

שלשום פורסם בחדשות עשר כי שרה ויאיר נתניהו לא הכחישו בחקירתם שמחקו מסרונים הקשורים לחשדות בפרשה. עם זאת, לטענתם עשו זאת כדי לפנות מקום בטלפון הסלולרי ולא בניסיון לשבש חקירה ולמחוק עדויות. השניים אמרו זאת לחוקרים במשטרה לאחר שנודע להם כי הם חשודים בקבלת טובות הנאה ובשיבוש החקירה. אשת ראש הממשלה הכחישה בפני החוקרים כי מחקה מסרונים ואמרה כי חפץ, יועץ התקשורת לשעבר של הזוג, הוא זה שמחק אותם. "בשעה שישבנו עם ניר והוא אמר לי למחוק מסרונים, זה היה בתקופה שיצאו כל מיני ידיעות והקלטות מהבית לתקשורת. הוא גם אמר לי שהנייד שלי נמצא לפעמים אצל פקידות ומי יודע מה יש שם. נתתי לו את הפלאפון והוא מחק מה שרצה", סיפרה.

בתוך כך, רעיית ראש הממשלה סירבה לקיים עימות עם שני עדי המדינה בתיק 4000 - יועץ התקשורת של הזוג נתניהו לשעבר, ניר חפץ, ומנכ"ל משרד התקשורת לשעבר, שלמה פילבר. חוקרי יחידת להב 433 הביאו את שני עדי המדינה למתחם היחידה, על מנת לבצע את העימות כחלק מהחקירה שהתנהלה במקביל במקום ובמעונו של רה"מ בירושלים. משסירבה נתניהו לכך - השניים שוחררו. ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ורעייתו ייחקרו אחרי חג הפסח פעם נוספת בפרשת "בזק"-"וואלה". עדיין לא ידוע אם בנם, יאיר, ייחקר גם כן.

 

חקירתו של ראש הממשלה ביום שני נמשכה כארבע שעות וחצי. שרה נתניהו וכן גם בנה, יאיר, נחקרו החל מהשעה 09:00 במשרדי להב 433 שבלוד. השניים לא הכחישו כי פנו למשפחת אלוביץ' בנוגע לסיקור בוואלה, אך טענו שהרקע היה אידיאולוגי, וללא קשר לחברת בזק. רה"מ אמר לחוקריו בנוגע למנכ"ל משרד התקשורת לשעבר ועד המדינה שלמה פילבר: "לא עשיתי שום דבר שלא עבר את כל הוועדות המקצועיות במשרד. אם פילבר אמר שאני נתתי לו את ההוראות אז זה קשקוש מוחלט". עוד הוא נזהר בחקירה בכבודו של עד המדינה, ואמר כי "לכל אדם יש את יכולת העמידה שלו והוא לא עמד בתנאי המעצר. לא רוצה להסביר ולגנות אותו, אלא כל מה שהוא אומר זה לא נכון".

 

זו הייתה החקירה השנייה של בני הזוג נתניהו בתיק 4000, והראשונה מאז הפך ניר חפץ לעד מדינה ונתן את עדותו המפורטת. חוקרי המשטרה עימתו ככל הנראה את בני הזוג נתניהו עם מסרונים והקלטות שהעביר חפץ. הוא כאמור שהה במהלך החקירה במתקני להב 433, כך שיהיה זמין להשלמות חקירה תוך כדי החקירה של בני הזוג, אך לא עומת עם שרה נתניהו. נוסף על כך, ראש לשכתו לשעבר של נתניהו, דוד שרן, הצייצב אף הוא בלהב 433 ומסר עדות פתוחה בתיק.

 

בסרטון שפרסם בדף הפייסבוק שלו מספר שעות לאחר החקירה, התייחס נתניהו לחקירה והבהיר כי יש לו "ביטחון מוחלט שלא יהיה כלום - כי לא היה כלום". הוא הוסיף: "אני רוצה לאחל לכולכם חג פסח כשר ושמח. תהנו עם המשפחות שלכם. אני אהנה עם המשפחה שלי. אני אחגוג את החג הזה בשמחה גדולה, בביטחון גדול, עם הרבה חרוסת ואפס מרור".

 

ביום שני נחקר גם שאול אלוביץ', שחשוד במתן שוחד לנתניהו בצורת סיקור חיובי באתר וואלה, שהוא בעליו, בתמורה להטבות לחברת בזק, שהוא בעל השליטה בה. גם רעייתו של אלוביץ', איריס, שהמשטרה מחזיקה לכאורה במסרונים בינה ובין שרה נתניהו הנוגעים לחקירה, נחקרה במקביל לבעלה. במשטרה הוקם חפ"ק מיוחד לתיאום והעברת מידע בין החוקרים בכל המוקדים, התנהלות יוצאת דופן ודרמטית. גם בכירי הפרקליטות והיועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, קיבלו עדכונים בזמן אמת על התקדמות החקירה והגרסאות השונות.