BETA

26.03.2018

11:09

אביו של הילד שנפצע קשה בשריפה: "תתפללו בשבילו – הוא צריך נס"

ישראל שפדוב קרא להתפלל להחלמת בנו, שניאור בן ה-4, שחולץ ללא הכרה מהדירה שנשרפה ומאושפז בבית החולים: "אחותו גם מתפללת איתנו מהשמיים, היא כבר עם המשיח"

ישראל שפדוב, אביו של שניאור זלמן שפדוב בן הארבע שנפצע קשה מאוד בשריפה בדירה בבאר שבע, קרא היום (שני) לציבור להתפלל למען החלמת בנו, ואמר כי "מי ששמע את הסיפור ואכפת לו מהילד שיתפלל בשבילו. הוא צריך נס. פנו אליי מכל העולם".

 

עוד הוסיף שפידוב כי אחותו, שטערנא שרה שפדוב בת השלוש, שנהרגה בשריפה, "מתפללת איתנו גם מהשמיים. היא כבר עם המשיח, אנחנו צריכים להתפלל על מי שנמצא פה. נהיה בסדר אחרי ששניאור ייצא מזה".

 

>> כתבות נוספות בחדשות עשר:

קפה שחור חזק: האריות בספארי זכו להשכמה מיוחדת. צפו

היום שאחרי ברקת: הפוליטיקאים ששוקלים להתמודד לראשות העירייה

סוף ידוע מראש: החלו הבחירות במצרים; המצביעים אדישים

 

הדס, סבתה של שטערנא שפדוב, אמרה עליה כי היא הייתה "המלאך" שלה. "אני לעולם לא אשכח את החיוך שלה". לדבריה, "שרה הייתה הילדה לפני האחרונה. היא הייתה הפנינה היהלום". על האב, ישראל, סיפרה כי הוא נסע בארבע לפנות בוקר לבית החולים אסף הרופא. "המצב שלו קשה. אלוהים לא יעשה לנו את זה, שניאור יחלים. הוא ילד חזק. שבורא עולם ירחם עליו ועלינו שיחזור בשלום. אני מאמינה שבורא עולם ירחם עליו ויחזיר אותו".

 

בווידאו: הדירה לאחר השריפה

 

 שריפה בבאר שבע, ילדה קופצת
 

שריפה בבאר שבע, ילדה קופצת( באר שבע ביחד)

 

 

עוד סיפרה כי שולמית, האם, "שבורה ומרוסקת לרסיסים. היא גיבורה שהצליחה להציל את הילדים שלה. אין על האומץ של האישה הזאת. היא אשת חיל. תמיד הייתה אשת חיל. אם לא שולמית הילדים היו נשרפים כולם. היא הצליחה להציל אותם. רק לא הצליחה את שניאור ושרה. הכבאים לא הכניסו אותה לאש".

 

על נכדתה שקפצה סיפרה, "היא אמרה לי - 'סבתא לא רציתי לקפוץ. אבל לא יכולתי לנשום. לא רציתי שיצלמו אותי באינטרנט'. הם ילדים צנועים".

 

בלילה ליוו מאות מתושבי באר שבע למנוחות את שטערנא שרה שפדוב. בני המשפחה והחברים סיפרו בהלוויה כי המשפחה בהלם מהאסון הכבד שפקד אותה: "מדובר במשפחה מוכרת ואהובה על כולם, כולנו בהלם ממה שקרה, אב המשפחה היה בעבודה כשהאסון קרה".

 

חברת המשפחה אמרה: "זה פשוט אסון, אין מה להגיד, האם כלל לא מעכלת עדיין את מה שקרה, אין מילים פשוט אין מילים". חברת משפחה נוספת שהשתתפה בהלוויה התייפחה בבכי ואמרה: "הם אנשים מקסימים, אני לא מסוגלת לדבר אפילו, מה אפשר להגיד?". בני משפחתה של הילדה צעקו לאביה כשהוא ממרר בבכי "תנשק אותה מאיתנו בפעם האחרונה כמו שנישקת בבית החולים".

 

הדירה השרופה בבאר שבע
 

הדירה השרופה בבאר שבע(ללא קרדיט )

 

 

בת השלוש חולצה במצב אנוש וללא הכרה מהדירה בקומה השביעית שעלתה באש, ומאוחר יותר נקבע מותה בבית החולים סורוקה. אחיה חולץ במצב קשה, גם הוא ללא הכרה, מהדירה שבשכונת רמות. אח נוסף נמצא בדירת השכנים לאחר דקות ארוכות של חיפושים מדאיגים.

 

אחות נוספת, כבת 10, נלכדה בלהבות וקפצה למרפסת השכנים שבקומה מתחת. היא נפצעה בינוני וסובלת מחבלה בפנים כתוצאה מהנחיתה ומשאיפת עשן. אם המשפחה המונה שמונה ילדים, כבת 30, חילצה את עצמה מהדירה ביחד עם ארבעה ילדים, גם היא במצב בינוני משאיפת עשן. צוות מד"א פינה אותן לביה"ח סורוקה, לאחר זמן קצר השתפר מצבה של בת ה-10, שמאושפזת במצב קל-בינוני.

 

לפי מידע שהגיע לחדשות עשר, לטענת האם, הילדים שיחקו עם גפרורים ונרות או חומר דליק אחר. על פי עדי ראיה נשמע פיצוץ ונבדק אם יש קשר בין הדברים. שירותי הכבאות חוקרים את השריפה על מנת לברר את נסיבות האירוע.