24.03.2018

20:04

לבני: "גם אם יוסר הקלון - אולמרט לא ראוי לחזור לפוליטיקה"

שרת החוץ בעת תקיפת הכור בסוריה יצאה ב"המטה המרכזי" נגד מלחמת הקרדיטים בעקבות פרסום המבצע: "הפטפטת פגעה בהרתעה, מלחמות האגו היו גם בזמן ישיבות הקבינט"

חברת הכנסת ציפי לבני (המחנה הציוני), שכיהנה כשרת החוץ בממשלת אולמרט בזמן תקיפת הכור בסוריה, התייחסה הערב (שבת) ב"המטה המרכזי" למלחמות הקרדיטים בין הבכירים במערכת הפוליטית והביטחונית בעקבות פרסום פרטי המבצע.

 

"בתחילה חשבתי שאין בעיה לפרסם את פרטי המבצע משום שזה יגדיל את ההרתעה ויעניק תחושת ביטחון לאזרחי ישראל, אך 'הפטפטת' ו'הסכסכת' שהתפתחו לאחר הפרסום, פגעו בהרתעה ויצרו תחושת אי נעימות קשה אצל האזרחים – בדיוק ההיפך ממה שהיה צריך להשיג", אמרה שרת החוץ לשעבר.

 

>> לכתבות נוספות בחדשות עשר:

סוף עצוב באוסטרליה: כ-150 לוויתנים נסחפו לחוף - מעטים שרדו

מצרים: שני הרוגים ו-4 פצועים מפיצוץ מכונית תופת באלכסנדריה

מת רוכב אופניים בן 52 שהתמוטט במהלך מרוץ בצפון

 

לדבריה, "הסיבה למלחמות הקרדיטים היא אגואים גדולים, אולי כיוון שמדובר בגברים". כמו כן, הוסיפה כי "מלחמות האגו התרחשו גם בזמן ישיבות הקבינט".

 

 ציפי לבני המטה המרכזי
 

ציפי לבני המטה המרכזי(חדשות עשר )

 

 

"הקרדיט צריך להינתן גם לאולמרט וגם לברק", אמרה לבני, "ברק צדק כשנכנס לתפקיד שר הביטחון כשהמתין עם היציאה למבצע, ודרש לעשות עבודת הכנה מסיבית. אולמרט צדק כשדרש לצאת למבצע בספטמבר, היה מסוכן לחכות עם התקיפה באותה נקודת זמן".

 

לבני התייחסה גם לאפשרות שראש הממשלה וחבר מפלגתה לשעבר אולמרט יחזור לפוליטיקה. "גם אם הנשיא ריבלין יסיר את הקלון על פשעיו – אולמרט אינו ראוי לחזור לפוליטיקה", אמרה. "הוא היה ראש ממשלה שעשה גם דברים טובים וגם דברים בעייתיים, בהם גם פליליים. הוויכוח על עתיד מדינת ישראל צריך להיות בין אנשים נקיי כפיים".

 

חברת הכנסת התייחסה גם למערכת היחסים בינה לבין יו"ר מפלגתה אבי גבאי. "זה לא סוד שהיו בינינו מחלוקות, אך אנחנו ביחסים טובים מאוד", אמרה. לבני הודתה כי מצב המפלגה בסקרים "לא מחמיא כרגע", ואמרה שבשביל להחליף את הממשלה עליהם לחשוב "מחוץ לקופסה".