BETA

20.03.2018

14:44

נתניהו: "הצפת מסתננים מאפריקה – נוראה יותר מהטרור בסיני"

רה"מ נאם בוועידת הנגב והתייחס לבניית הגדר בגבול מצרים. בהמשך, בפתח ישיבת הממשלה בדימונה, אמר: הפלסטינים בהלם כמו ילד מפונק שאמרו לו "עד כאן" - הם מאבדים עשתונות

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, התייחס היום (שלישי) לעשרות אלפי מבקשי המקלט שנמצאים בישראל, ולסוגיית גירושם שעומדת על הפרק בחודשים האחרונים. "אלמלא הגדר, היינו עומדים חלילה בפני שוקת שבורה, מתקפות חמורות של גורמי הטרור בסיני, והדבר הנורא ביותר – הצפה של מסתננים בלתי-חוקיים מאפריקה" אמר ראש הממשלה בנאום בפני באי ועידת הנגב בדימונה.

 

 

 

ראש הממשלה הוסיף בנושא זה כי ישראל לא הייתה יכולה להבטיח את הישארותה כמדינה יהודית ודמוקרטית "עם 50 אלף, אחר כך מאה אלף ואח"כ 150 אלף מסתננים בשנה". לטענתו, "אתה מגיע למיליון, מיליון וחצי, ואפשר לסגור את הבסטה. אז לא סגרנו את הבסטה".

 

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

9 שנים אחרי שנער מת בטיול: שירות לציבור נגזר על רכז הטיולים

הקשר הבעייתי שהוביל למעצרו של נשיא צרפת לשעבר סרקוזי

הותר לפרסום: אביה של עדי ביטי הוא החשוד בעבירות מין בקטינות

 

 נתניהו בישיבת הממשלה בדימונה
 

נתניהו בישיבת הממשלה בדימונה (ללא קרדיט)

 

 

בהמשך, התקיימה ישיבת ממשלה בעיר הדרומית שבפתחה התייחס נתניהו לאירועים הביטחוניים האחרונים, וכן לנאום ה"בן כלב" של יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן. "המשוואה פשוטה, מי שינסה לפגוע בנו אנחנו פוגעים בו, לא נסבול כל פגיעה בנו - נפעל בנחישות ומי שינסה ישלם מחיר יקר", אמר רה"מ. "שמענו את אבו מאזן בהתבטאות מקוממת, הממשל האמריקני הפסיק לפנק את הפלסטינים, הוא תובע מהם דברים שהיו צריכים להיתבע מזמן. הפלסטינים בהלם וכמו ילד מפונק שאומרים לו עד כאן, הם מאבדים עשתונות. הם מסרבים להגיע לשלום".

 

בנאום שנשא אתמול, התייחס אבו מאזן להודעה שפרסם פרידמן כגינוי לפיגוע הדקירה בעיר העתיקה בירושלים בתחילת השבוע, וטען כי ארה"ב "נותנת לגיטימציה להתנחלויות". לדבריו, "כך עשו גם בכירים אמריקנים, ובראשם השגריר שלהם בתל אביב, דיוויד פרידמן". יו"ר הרשות הוסיף: "הוא אמר 'הם בונים על האדמות שלהם'. בן כלב, הם בונים על אדמתם? הוא בעצמו מתנחל ומשפחתו מתנחלת".

 

השליח המיוחד מטעם הבית הלבן לתהליך השלום הישראלי-פלסטיני, ג'ייסון גרינבלט, הגיב לדבריו של אבו מאזן. לדבריו, "הגיע הזמן" שאבו מאזן "יבחר בין התבטאויות רוויות שנאה לבין מאמצים מעשיים לשיפור חייהם של בני עמו ויוביל אותם לשלום ושגשוג".

 

יקוזזו כספי הטרור. יו"ר הרשות אבו מאזן
 

אבו מאזן בנאומו בקהיר(רויטרס )

 

 

"ללא קשר לעלבון הלא ראוי שהוא הטיח בשגריר דיוויד פרידמן, אנחנו מחויבים לעם הפלסטיני ולשינויים שחייבים להתבצע לשם דו-קיום בשלום", ביקש גרינבלט להבהיר. השליח הוסיף כי בממשל האמריקני פועלים להשלמת "תוכנית השלום", וכי היא תקודם "כשהנסיבות יהיו מתאימות".

 

במקביל, גורם בכיר בבית הלבן אמר לסוכנות הידיעות רויטרס כי התבטאותו של אבו מאזן "מאוד לא ראויה". דוברת מחלקת המדינה האמריקנית, הת'ר ניוארט, חיזקה את דבריו של גרינבלט והוסיפה מתקפה נגד אבו מאזן. "הערותיו של הנשיא אבו מאזן הן מקוממות ואינן עוזרות", כתבה בחשבון הטוויטר שלה, "אנחנו ממליצים לרשות הפלסטינית להתמקד בחיי העם הפלסטיני ובקידום השלום".

 

 שגריר ארה"ב בישראל, דיויד פרידמן
 

שגריר ארה"ב בישראל, דיויד פרידמן (חדשות עשר)

 

 

פרידמן עצמו הגיב לדברי אבו מאזן בפורום הגלובלי ה-6 למאבק באנטישמיות של משרד החוץ, שנערך בירושלים, ואמר: "שלושה ישראלים נרצחו. אבו מאזן בחר להגיב בזמן נאומו של לאודר (בכנס). תגובתו הייתה לקרוא לי 'בן כלב'. אנטישמיות או שיח פוליטי? לא מתפקידי לשפוט, אשאיר זאת לכם".

 

בנאומו אתמול, אבו מאזן גם בחר לתקוף את הנהגת חמאס על חלקה, לטענתו, בהחרפת הפילוג הפלסטיני, והפנה אצבע מאשימה כלפי הארגון העזתי בגין אחריותו לכאורה לניסיון ההתנקשות בראש הממשלה הפלסטיני ראמי חמדאללה. בתנועת חמאס הגיבו לדבריו וטענו כי "מה שאבו מאזן עשה אינו ניסיון לפגוע בחמאס, אלא ניסיון להרוס את התוכנית הלאומית של הפלסטינים ואת אחדותן של רצועת עזה והגדה המערבית, על מנת ליצור מצב של אנרכיה, שתאפשר את קבלת 'עסקת המאה' של טראמפ".