BETA

19.03.2018

11:10

"אורך ישפיע עלינו לעולמים": מאות בלוויית הנרצח בפיגוע בי-ם

עדיאל קולמן, אב לארבעה שנרצח בעיר העתיקה, הובא למנוחות בכוכב השחר. רעייתו: "הוא לא חשש מפיגוע – אני חששתי". שגריר ארה"ב: "כל כך הרבה ברוטליות - והרשות לא מגנה"

בבית העלמין שבכוכב השחר הובא היום (שני) למנוחות עדיאל קולמן בן ה-32, שנרצח אתמול בפיגוע הדקירה בעיר העתיקה בירושלים, בנוכחות מאות בני אדם. 

 

קולמן, אב לארבעה, סיים אתמול את יום עבודתו בחפירות הארכיאולוגיות בעיר דוד כשהותקף על ידי המחבל הפלסטיני, תושב הכפר עקרבה הסמוך לשכם. במסגרת ההספדים, אמר הרב הראשי לישראל, דוד לאו, כי "הילדים שואלים איפה אבא".

 

בטרם החלה ההלוויה, אמרה בשיחה עם כתבים אשתו של הנרצח, איילת: "הוא היה אבא שמשחק עם הילדים, יוצא איתם למתקנים מספר סיפורים קורא איתם אנציקלופדיות. הוא לא חשש, אני חששתי ואמרתי לו שאולי האזור מסוכן והוא אמר 'לא, אני מסתובב ומסתכל סביבי יש שם הרבה תיירים'. הגיעו אלי הביתה לספר לי. שוחחתי איתו בפעם האחרונה בסביבות 16:00. הוא היה צריך להגיע ב-17:00 כדי לשמור על הילדים. לא חשבתי על זה בכלל, שמתי לב שהוא מתעכב וניסיתי להתקשר. הוא לא ענה לי אבל זה בכלל לא עבר לי בראש. אני לא יודעת אם יש לי מסר לממשלה, אבל החיים שלנו יקרים ואנחנו רוצים לגור כאן בתחושת ביטחון ולא לפחד. יש לנו זכות לחיות פה ולגדל את ילדינו עם אבא ואמא והמצב שנקלענו אליו אינו נורמלי".

 

בווידאו: אשתו של עדיאל, איילת, משוחחת עם כתבים לפני מסע ההלוויה >>

 

אמו של עדיאל, יעל, החלה לזעוק כשדיברה בהלוויה על הילדים שהותיר אחריו בנה. "הילדים יחסרו אותך. הילדים. ואיילת", אמרה. "אתמול בערב החלטנו שאנחנו ממשיכים - אנחנו בוחרים בחיים. זה הדהד בי מהצדקת מרים פרץ. דיברתי איתה פעמיים הבוקר. האור של עדיאל משפיע עלינו, ישפיע עלינו לעולמי עולמים".

 

אחותו של עדיאל אמרה: "אחי האהוב. הרגשתי שאנחנו נפשות תאומות. הייתה לנו שפה משותפת. בואו נגיד לה' יתברך, ש'חאלס', לא מתאים להיות לנו משפחה שכולה, לאף אחד זה לא מתאים, בואו נדרוש את זה באמונה שלמה".

 

במסגרת ההספדים, אמר הרב הראשי לישראל, דוד לאו, כי "הילדים שואלים איפה אבא". שר החקלאות, אורי אריאל, ספד אף הוא לעדיאל. "הנקמה שלנו היא ההיאחזות, ההתיישבות, אני מקווה שנצליח לקדם את הבנייה בירושלים וביהודה ושומרון, ולומר באופן הכי ברור - בין הירדן לים תהיה מדינה אחת ריבונית, היא מדינת ישראל. אין לאף אחד אחר זכות על הארץ הזו".

 

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

כשהמדינה יצאה מחדר המיטות: 30 שנה לביטול האיסור על משכב זכר

חמאס השלים עם איבוד המנהרות, אך מאותת - מוכן להסתכן בעימות

הותר לפרסום: דיפלומט צרפתי חשוד שהעביר נשק מעזה לגדה

 

 במרכז עם חולצת הפסים: עדיאל קולמן מכוכב השחר, שנרצח בפיגוע בעיר העתיקה בירושלים
 

עדיאל קולמן ז"ל (ללא קרדיט)

 

 

בתוך כך, השגריר האמריקני בישראל, דיוויד פרידמן, התייחס לרצח של עדיאל, וכן לפיגוע בערב שבת, שבו נפלו קצין וחייל צה"ל. "טרגדיה בישראל", כתב פרידמן בחשבון טוויטר שלו, "שני חיילים צעירים, נתנאל קהלני וזיו דאוס נרצחו בצפון, ואב לארבעה נרצח בירושלים, ע"י מחבלים פלסטינים. כל כך הרבה ברוטליות וללא גינוי מצד הרשות הפלסטינית! אני מתפלל בשביל המשפחות והפצועים – כל כך הרבה עצב".

 

אשתו של קולמן, איילת, התראיינה הבוקר לגלי ישראל וסיפרה על החיים לצדו. גם אמו של עדיאל, יעל קולמן, סיפרה על הרגעים הקשים.

 

אשת הנרצח סיפרה בריאיון לתחנת הרדיו כי רק לפני שבוע חגגו בשמחה עשור לנישואיהם. קולמן סיפרה על חייה עם עדיאל: "עדיאל היה בעל אוהב ותומך ובאמת איתי בכל. אני חושבת שהוא אדם מיוחד שמקבל אותך בכל מקום שאתה נמצא, מקבל ומכיל ואוהב. גם כלפי וגם כלפי הילדים שבאמת איבדו אבא אדיר. הבן שלי לא מפסיק לבכות - מי יקח אותו על הכתפיים ומי יראה מה הוא בונה? אבא שמתלהב מכל דבר שהם עושים ומצחיק אותם ומטייל איתם ומצלם אותם ובאמת כל כך אוהב אותם אהבת נפש. באמת אובדן מאוד מאוד גדול".

 

עוד אמרה קולמן כי לא הספיקה אתמול לשוחח עם בעלה: "תכננתי שהוא יגיע להחליף אותי עם הילדים שאני אוכל לקפוץ עם הבנות שלקנות שמלות לבנות לחג. ראיתי שהוא מתעכב אבל הרבה פעמים היה לוקח לו זמן, הוא היה בטרמפים". לאחר מכן סיפרה כי דפקו בדלת ביתה והודיעו לה על פציעתו הקריטית של עדיאל: "הם קראו לנו לדקות האחרונות, להיכנס אם אנחנו רוצים להיות לידו כי זה היה הסוף".

 

אמו של עדיאל, יעל קולמן, שוחחה בתחנת הרדיו 103FM עם מרים פרץ, אשת החינוך ששכלה את שני בניה והוכרזה בשבוע שעבר ככלת פרס ישראל. היא סיפרה על תחושותיה מאז הרצח. "בהתחלה בכלל לא חשבתי שזה עדיאל, ואז הפעלנו מרתון של אנשים שיתפללו עבורו. הוא נאבק על חייו ואני ביקשתי מהקב"ה שיהיו לי דברים ברורים. אני לא רוצה כיסא צמח או כיסא גלגלים. אח"כ הרגשתי הרבה כוח, ובעלי הלך להיפרד ממנו. אני לא יכולתי. כל האחים היו לידו ושרו שירים שהוא אהב של מאיר אריאל. אני לא רציתי לראות אותו ככה אלא רק לזכור את החיוך שלו".

 

במרכז עם חולצת הפסים: עדיאל קולמן מכוכב השחר, שנרצח בפיגוע בעיר העתיקה בירושלים
 

במרכז עם חולצת הפסים: עדיאל קולמן מכוכב השחר, שנרצח בפיגוע בעיר העתיקה בירושלים( ללא קרדיט)

 

 

לאחר מכן אמרה קולמן לפרץ כי העניקה לה הרבה השראה: "אני הרגשתי אותך. אתמול אמרתי משפט שאני שמעתי אותו ממך, אמרתי לילדים שלי 'אנחנו בוחרים עכשיו בחיים, לא אחרי ההלוויה'. אני לא אישה חזקה, אבל את נתת לי הרבה השראה ואני אוהבת אותך. היית צריכה לדבר ככה בשביל לחזק אישה ששוכלת יהלום, לא בן אלא יהלום".

 

בתגובה אמר פרץ לקולמן כי היא מחזקת אותה: "אני רק רוצה לחבק אותך, עכשיו אנחנו מדברים ברוח של הילדים, את הרוח הזאת אף אויב לא חיסל. הרוח הזאת, אנחנו האימהות והאבות, נגזר עלינו לשאת אותה ולהוביל אותה ולעשות את המקום הזה טוב יותר ואני רק רוצה, אין לי מילים, צר לי עלייך אחותי שהצטרפת למעגל הנורא הזה, אני לא יכולה, נשבר הלב שנוסף עוד חלל אחד. תמשיכי את הרוח של עדיאל, הוא יחיה אתכם לעד, הוא יהיה חלק מחייכם והוא יעלה בגדול ברגעי השמחה. אני מחבקת אותך ביום הקשה הזה".