BETA

18.03.2018

14:34

ח"כ יוגב: "בג"ץ הוא עמוד הטבח. בגללו חיילים ממשיכים להיהרג"

הח"כ מהבית היהודי יצא במתקפה חריפה נוספת על בית המשפט העליון, בצל דרישתו להרוס את בית המחבל ממבוא דותן באופן מיידי. במחנה הציוני גינו את דבריו

מתקפה נוספת על בית המשפט העליון מחבר סיעתה של שרת המשפטים: חבר הכנסת מוטי יוגב תקף הבוקר (ראשון) את בג"ץ בריאיון לתכניתו של מנדי ריזל ברדיו FM101.5 על רקע דרישתו להרוס בתי מחבלים, ביניהם זה של המחבל שביצע את פיגוע הדריסה סמוך למבוא דותן, באופן מיידי.

 

"לא להיתלות בתירוץ שבג"ץ לא מאפשר. לשים את בג"ץ בצד ב-72 שעות. לא להתחשב בדעתו שמסרסת. בג"ץ הוא זה ששותף לירידת ההרתעה של חיילי צה"ל ומדינת ישראל, לכך שגם הרצח הבא - לא עלינו, שלא יבוא - משום שאיננו מאפשר את אותה הריסת בית", אמר ח"כ יוגב.

 

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

תיעוד: תושב חברון קשר חמור לרכב נוסע - וגרר אותו על הכביש

מועצת כפר ורדים: אם נצטרך - נעצור את המכרז שבו זכו 50% ערבים

לאחר מצוד של חודש וחצי: נעצר רוצח הרב איתמר בן גל

 

 נתנאל קהלני (מימין) וזיו דאוס (משמאל), ההרוגים בפיגוע הדריסה בשומרון
 

נתנאל קהלני (מימין) וזיו דאוס (משמאל), החיילים שנפלו בפיגוע הדריסה בשומרון( ללא קרדיט)

 

 

"טווח של 72 שעות הוא טווח שמספיק כדי לברר האם יש הקשר כלשהו בין המשפחה, הורים אחים ואחרים. בג"ץ הוא סוג של לה-לה-לנד, שחי שלא במדינת ישראל. השופטים הנמצאים בו וגם הנשיאה שנמצאת בו צריכים לדעת את מקומם. בג"ץ צריך לעשות תשובה גדולה ולתקן את עצמו ושלא להתערב בהחלטות ביטחוניות ומדיניות, זה לא מקומו, זו לא סמכותו, ועל ממשלת ישראל לקחת את ההגה לידיה. בג"ץ הוא עמוד הטבח, לא עמוד התווך. בגלל שהוא לא מאפשר הרתעה, ממשיכים חיילים להיהרג", סיכם לאחר שח"כ מייקל אורן (כולנו) טען שבג"ץ הוא עמוד תווך בישראל.

 

ח"כ ציפי לבני התייחסה לאמירותיו של יוגב, ואמרה: "הממשלה שוב מציגה פופוליזם והסתה במקום ממלכתיות וביטחון, כשיוגב בסך הכל משקף אותה ואת דרכה. בג"צ הוא השכפ"ץ של חיילי צה"ל ומפקדיו, התשובה לתביעות חסרות שחר וקנטרניות של ה-BDS מהווה נכס אסטרטגי אמיתי ומעמודי התווך ששומרים על ישראל מקום בטוח, ערכי ומוערך". עוד הוסיפה לבני, כי "צריך הנהגה, שבמקום פופוליזם, תדע לשמור על ההרתעה הישראלית, על שלטון החוק, גורמי אכיפת החוק ותפעל לפי שקולי ביטחון עניניים".

 

‏ח״כ רויטל סויד (המחנה הציוני), חברתה לסיעה של לבני, הגיבה אף היא לדבריו של יוגב, ואמרה: ״ח״כ יוגב הוא פופוליסט חסר אחריות, שלא בוחל בדבר הסתה, מבלי לחשוב לשניה שהחיילים שלנו מקבלים מסר שקרי שבג״צ מפקיר את חייהם. שתיקתם של יו״ר הבית היהודי נפתלי בנט, ושרת המשפטים איילת שקד, שעומדת בראש מערכת המשפט, שלא גינו את דברי הבלע - רועמת. אסור להם לעבור על הדברים בשתיקה״.

 

 ח"כ ציפי לבני במטה המרכזי
 

ח"כ ציפי לבני מגנה את דבריו של מוטי יוגב (חדשות עשר)

 

 

 

ח"כ יוגב ידוע במתקפותיו נגד בית המשפט העליון. בעבר, בעקבות פינוי פרויקט דריינוף בבית אל, קרא לעלות עם דחפור (D-9) על בית המשפט ובהמשך הכריז כי בית המשפט הפך ל"אויב העם והמדינה - שאינו מגן על איש". "הגיע הזמן להעמיד את הרשות השופטת על מקומה ולהראות לה מי הריבון", כתב אז בעמוד הפייסבוק שלו.

 

מוקדם יותר היום, אלפי אנשים ליוו למנוחות את סרן זיו דאוס, הקצין שנפל בפיגוע הדריסה סמוך למבוא דותן ביום שישי. דאוס, תושב אזור בן 21, שירת כמפקד מחלקה בגדוד "קדם" של פיקוד העורף. הלילה, אלפים ליוו למנוחות בבית העלמין במושב אליקים את סמל נתנאל קהלני שנפל בפיגוע גם כן. בד בבד, מבית החולים בילינסון נמסר הבוקר כי חל שיפור במצב החייל שנפצע קשה מאוד בפיגוע הדריסה וכי הוא יצא מסכנת חיים. מצבו של החייל הנוסף שנפצע בינוני נותר ללא שינוי.

 

מתחקיר הפיגוע עולה כי המחבל חלף מול החיילים ליד הפילבוקס (עמדת שמירה) ואז עשה פניית פרסה כדי לחזור ולפגוע בהם. ההערכה היא שמדובר במפגע בודד שקיבל החלטה במקום ולא בפיגוע מתוכנן. בתוך כך, כוחות צה״ל ביצעו בסוף השבוע הכנות לקראת הריסת בית המחבל במסגרת פעילות לילית באזור הכפר ברטעה, שממנו יצא המחבל.