BETA

18.03.2018

12:10

"למה לוקחים את הטובים?": אלפים בהלוויית הקצין שנפל בפיגוע

השרים גלנט ואקוניס וח"כ יוגב הגיעו אף הם לבית העלמין לחלוק כבוד לסרן זיו דאוס, שנהרג בסמוך למבוא דותן. אביו מירר בבכי: "הוא צריך להגיד עלי 'קדיש', זה נגד הטבע"

הפיגוע בשומרון: אלפי אנשים ליוו היום (ראשון) למנוחות בבית העלמין בחולון את סרן זיו דאוס, הקצין שנפל בפיגוע הדריסה סמוך למבוא דותן ביום שישי. השרים יואב גלנט ואופיר אקוניס וחבר הכנסת מוטי יוגב הגיעו אף הם לחלוק כבוד.

 

דאוס, תושב אזור בן 21, שירת כמפקד מחלקה בגדוד "קדם" של פיקוד העורף. במהלך ההלוויה, מירר אביו של דאוס בבכי: "הוא צריך להגיד עלי 'קדיש'. זה נגד הטבע. הוא צריך לקבור אותי. למה לוקחים את הטובים?". דודו של דאוס, יוני, ספד לו בהלוויה: "אל תספרו לי עליו בלשון עבר. אל תאמרו 'הוא הלך ולא חזר'. זיו, אתה תהיה איתנו לעד. זכרונך לא ימוש מלבנו. השקט שלך, החיוך המבויש שלך שאת כולם כבש. הותרת חלל רב בלב כולם. אומרים שברק לא מכה פעמיים באותו המקום אבל לברק השכול יש חוקים משלו. אתה מצטרף לאח של סבתא. יש מי מאויבנו שמטפח שנאה ומוות אבל אנחנו נמשיך לבנות, ליצור, לטפח את הארץ שכל כך אהבת ושלמענה נלחמת".

 

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

ראש העיר טבריה הותקף; דלת בניין העירייה ורכב עובד הוצתו

הקלפיות ברוסיה נפתחו: פוטין בדרך לקדנציה רביעית כנשיא

הלך לעולמו בן 3 שטבע בסוף השבוע בצימר בגליל

 

 סרן זיו דאוס ז"ל
 

סרן זיו דאוס ז"ל ( דובר צה"ל)

 

 

שר המדע, אופיר אקוניס, נשא דברים בשם הממשלה: נס לא קרה לנו. חיה דו-רגלית רצחה את זיו דאוס ונתנאל קהלני באביב נעוריהם. את זיו לא הכרתי, לתמונתו נחשפתי רק הבוקר. זיו עיניו והאור שהפיץ נשקף לכולנו. זיו התעקש להתגייס, לעשות שירות משמעותי וגם על דרגות הקצונה נאבק והצליח. יום שישי היה יומו הראשון בשירות הקבע בצה"ל. מבלי להכירו, אני יכול לומר שזיו היה גאווה להוריו, למשפחתו ולפקודיו", אמר השר אקוניס.

 

"אשרי העם שאלה הם בניו, שהרוח הציונית והישראלית מפעמת בהם, שנאבקים על קיומנו, שעושים לילות כימים כדי להגן עלינו מאלה שבאים עלינו לכלותנו: החיות הדו-רגליות, טרוריסטים צמאי דם שאינם בוחלים באמצעים כדי לפגוע בכוחותינו. מי שלוקח חיים של אחרים צריך לדעת שיקחו חייו בחזרה. עונש מוות למחבלים הוא צו השעה. משפחת דאוס היקרה, אין מילים שתוכלנה לנחם אתכן, אין הספדים שיחזירו את זיו. ממשלת ישראל וחשוב ממנה - עם ישראל כולו - מחבק אתכם בהצדעה על הבן היפה שגידלתם שנפל בהגנה על ארצנו", סיכם.

 

 הלוויתו של סרן זיו דאוס שנפל בפיגוע הדריסה סמוך למבוא דותן
 

הלוויתו של סרן זיו דאוס שנפל בפיגוע הדריסה סמוך למבוא דותן(ללא קרדיט )

 

 

מפקד גדוד "קדם", סגן-אלוף שרון איטח, ספד: "גדוד קדם הינו משפחה. ביום הזה כולנו משפחה. משפחתך היא חלק מגדוד קדם לנצח. זיו היקר, עשית הכל כדי להיות לוחם לפני שלוש שנים. בלטת והיית מדורג בין הראשונים. היית משובץ להיות מפקד דור הבא של הלוחמים. בפלוגת קרן היית אמור להיות מפקד מחלקה . כל לילה היית יושב וחושב איך לדאוג ללוחמיך. השקט הפנימי שלך, לאט לאט עם חיוך היית עושה את שכל כתפיך יכלו לשאת. מים שקטים חודרים עמוק".

 

בד בבד, מבית החולים בילינסון נמסר הבוקר כי חל שיפור במצב החייל שנפצע קשה מאוד בפיגוע הדריסה סמוך למבוא דותן ביום שישי וכי הוא יצא מסכנת חיים. מצבו של החייל הנוסף שנפצע בינוני נותר ללא שינוי. בתוך כך, כוחות צה"ל פעלו הלילה במרחב הכפר ברטעה וביצעו סריקות לאיתור אמצעי לחימה בלתי חוקיים שבמהלכן נמצאו חלקי כלי נשק ורובה אוויר מאולתר. במהלך הלילה נעצרו באיו"ש שמונה מבוקשים החשודים במעורבות בפעילות טרור, טרור עממי ובהפרות סדר אלימות לעבר אזרחים וכוחות הביטחון.

 

אביו של סרן זיו דאוס, שנהרג בפיגוע בסמוך למבוא דותן שבשומרון
 

אביו של סרן זיו דאוס במהלך הלווייתו (ללא קרדיט)

 

 

אלפים ליוו הלילה למנוחות את סמל נתנאל קהלני, בבית העלמין במושב אליקים. טרם הלוויה, אביו של קהלני, דני, אמר כי יש לגזור על המחבל גזר דין מוות. "רק אם ייפגע חלילה בן משפחה של אחד המנהיגים אז יתעוררו כאן", טען, "אני לא יודע איך נתמודד. זה שבר אותי. גם עכשיו, עוד לא מעכלים. זה מאוד קשה, אני לא יודע מה לעשות, איך אני אמשיך את החיים. זו מכה לכל המשפחה. נתנאל היה ילד מתנה. אני מודה לאלוהים שנתן לי את הילד הזה", אמרה האם, נעמי, "הוא היה לב זהב, נשמה טהורה, ילד מדהים. בכל מקום אהבו אותו, עזר לכולם, תמיד מחייך, לא שומר בלב טינה לאף אחד. אני ממש מודה שהוא היה הילד שלי. דיברתי איתו אתמול, ביום שישי".