BETA

17.03.2018

14:33

עדו נתניהו: "שיטות החקירה של המשטרה הן סכנה לדמוקרטיה"

אחיו של ראש הממשלה התייחס באירוע "שבתרבות" בבאר שבע לחקירות השונות שבהן מעורב אחיו. "יש ניסיון לעקוף את רצון הבוחר", אמר, "יש לרה"מ כוחות לא רגילים"

(צילום: דוברות עיריית באר שבע)

 

ראש הממשלה זוכה לתמיכת המשפחה: עדו נתניהו, אחיו של רה"מ, התייחס היום (שבת) באירוע "שבתרבות" בבאר שבע לחקירות שאליהן נקשר שמו של אחיו.

 

"אני מודאג מאוד ממה שאני רואה שקורה לדמוקרטיה הישראלית", אמר. "הוא (ראש הממשלה) מסוגל להמשיך בתפקוד שלו. יש לו כוחות לא רגילים. הוא מתפקד כרגיל כי הוא יודע שהוא לא עשה שום דבר פלילי. מחפשים הרבה דברים עליו. כשאתה קורא את המלצות המשטרה בנושא מילצ'ן זה מגוחך, הוא לא מוכן להיכנע לזה. כל הנושא של חקר פוליטיקאים בידי המשטרה הוא סופר בעייתי. שיטות החקירה של המשטרה זה סכנה לדמוקרטיה".

 

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

הקטל בדרכים: רוכב אופניים בן 65 נהרג מפגיעת רכב בכביש 444

הרעלת המרגל הרוסי: רוסיה תגרש 23 דיפלומטים בריטיים בתוך שבוע

סוריה: למעלה מ-10,000 פליטים נמלטו היום מרוטה א-שרקיה

 

 עוד הוסיף נתניהו: "דוד שמרון הוא האיש הכי ישר שאני מכיר, אין לו מה להעיד, הוא גם יודע שביבי ישר, אי אפשר להפוך אותו לעד מדינה כי הוא לא עשה שום דבר רע, אין לו שום סחורה שהוא יכול לספק. ראש הממשלה, שנים על גבי שנים עובד 16 שעות ביממה. הוא עושה את זה למען הביטחון המדינה. אנשים מבינים את זה, לכן הליכוד זכה בבחירות, האזרחים מבינים שזה למענם. הרעיון שהוא עושה את הדברים האלה בתמורה לסיגרים זה אבסורד מוחלט, הציבור יחליט ביום הבחירות אם זה ראוי או לא.

 

"כשראיתי את ההמלצות של המשטרה למה להעמיד לדין, שמות מפוצצים (כמו) 1000 ו-2000, שיחדור לתודעת הציבור, מיליון שקל, איך הם הגיעו להמלצות האלה. מה התמורה שביבי כביכול נתן לשוחד עבור הסיגרים? שהוא ניסה לעזור לו (למילצ'ן) בעניין הוויזה באמריקה. ולמה לא נתנו לו ויזה בגלל שהוא עשה פעילויות למען מדינת ישראל שאנחנו מנועים מלדבר עליהן?".

 

 ראש הממשלה, בנימין נתניהו נואם באיפא"ק
 

ראש הממשלה, בנימין נתניהו נואם באיפא"ק(רויטרס )

 

 

במקביל, התריע נתניהו מפני מה שהוא מכנה "המשולש הקטלני של העיתונות, הפרקליטות והמשטרה". "בניגוד לאולמרט, יש כאן אני חושב, אנחנו רואים באופן ברור שמחפשים את הפשע, פה יש חיפוש אחרי הפשע", אמר. "כואב לי בגלל שאני אח שלו, אבל זה כואב לעוד הרבה אנשים, יש ניסיון לעקוף את רצון הבוחר. אנחנו רואים כמה המשולש הקטלני הזה של עיתונות, פרקליטות ומשטרה, על סמך דברים אחרים, הוא בעייתי מאוד. אנחנו צריכים לדאוג שהמאזן העדין בין הרשויות השונות , אותו מאזן שמאפשר את הדמוקרטיה לא ישתבש פה, ועושה רושם שהוא כן השתבש".

 

בתוך כך, ביום חמישי פורסם בחדשות עשר כי המשטרה ופרקליטי ראש הממשלה הסכימו כי ביום שני או שלישי הקרוב ייחקר בפעם השנייה. זאת, לאחר שנחקר לראשונה בפרשה לפני כחודש. המשטרה לוחצת כדי שלא יהיה שינוי במועד שנקבע, אולם ראש הממשלה חולה ובעקבות מצבו הבריאותי עוד לא נקבע מועד סופי.

 

 ניר חפץ
 

ניר חפץ(חדשות עשר )

 

 

במסגרת החקירה השנייה, המשטרה רוצה לעמת את נתניהו עם חלק מגרסתו של עד המדינה ומקורבו ניר חפץ, שבימים אלו ממשיך למסור את עדותו. מועד החקירה של רעייתו של ראש הממשלה, שרה נתניהו, עוד לא נקבע, וטרם ברור אילו יבחרו לחקור את השניים במקביל כפי שנעשה בפעם קודמת.

 

כזכור, בתחילת החודש נחקר נתניהו במשך חמש שעות בתיק 4000, במעונו שבירושלים. במקביל, רעייתו שרה נחקרה גם היא בלהב 433 במשך כחמש שעות. על פי החשד, אלוביץ' העניק לזוג נתניהו סיקור חיובי באתר וואלה שבבעלותו, בתמורה להטבות לחברת בזק שהוא בעל השליטה בה, בשווי מאות מיליוני שקלים.