13.03.2018

06:10

ארה"ב: הרעלת המרגל נעשתה ככל הנראה ע"י רוסיה - ותגרור תגובה

שר החוץ האמריקני, רקס טילרסון, הסכים עם הצהרת בריטניה ואמר כי קרוב לוודאי שרוסיה אחראית לניסיון הרצח. עוד הזהיר כי לפעולה יהיו השלכות חמורות

שר החוץ של ארצות הברית, רקס טילרסון, אמר הלילה (שלישי) כי הרעלת המרגל בוצעה ככל הנראה על ידי רוסיה, והפעולה תגרור תגובה. בזאת, הוא מצטרף לדברי ראשת ממשלת בריטניה שאמרה אתמול כי "סבירות גבוהה שמדובר ברוסיה".

 

עוד הוסיף טילרסון כי הוא מסכים עם בריטניה לכך שמי שביצע את המעשה ומי שאחראי לו חייבים להתמודד עם ההשלכות החמורות, כראוי להם.

 

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

התחזית: אין שינוי משמעותי - עלייה קלה בטמפרטורות

ועדת המודיעין: אין הוכחות לחלקו של טראמפ בפרשת רוסיה-גייט

היום: שתי אזעקות יופעלו במסגרת תרגיל העורף

 

 שר החוץ האמריקני, רקס טילרסון
 

שר החוץ האמריקני, רקס טילרסון (רויטרס )

 

 

כזכור, ראשת ממשלת בריטניה תרזה מיי התייחסה אתמול בפרלמנט להרעלת המרגל הרוסי סרגיי סקריפל. "האחריות שלנו היא להביא את האחראים למותו של סקריפל לדין", אמרה מיי. עוד אמרה ראשת ממשלת בריטניה כי "עלינו לעשות זאת בעזרת הוכחות ובלי ספקולציות".

 

בהמשך התייחסה מיי לאפשרות שרוסיה הייתה מעורבות במותו של סקריפל. "סבירות גבוהה שרוסיה מעורבת במותו של סקריפל", אמרה מיי, "לרוסיה יש עדיין את היכולת להגיע אליו. יש לה רקורד עשיר בנושאים מסוג זה. יש שתי אופציות, או שזו תקיפה ישירה של רוסיה או שהקרמלין איבד שליטה על מי שביצע זאת".

 

שר החוץ הרוסי סרגיי לברוב תקף בתגובה את מיי ואמר כי אמירותיה הם "כמו מופע בקרקס". עוד הוסיף לברוב כי "מדובר בקמפיין פוליטי שמבוסס על פרובוקציה".