BETA

12.03.2018

12:54

משפחת הקשישים שהותקפו זועמת: "דיווחו עליו לרשויות - וכלום"

משפחת הזוג שהותקף בחיפה בידי גבר כבן 30, שגם התבצר בדירתם, טוענים כי "כבר שנתיים הם סובלים מאותו הבחור, אוזלת יד המדינה מזעזעת" • תיעוד: רגע ההשתלטות על החשוד

משפחת זוג הקשישים שנפצעו היום (שני) קשה וקל לאחר שהותקפו בידי גבר כבן 30 שהתבצר בדירתם במשך כשעתיים, טוענים כי החשוד, שככל הנראה לוקה בנפשו ולו היכרות מוקדמת עם השניים, "אמלל את חייהם" ואף הורחק בצווי בית משפט בעקבות תלונותיהם, אך המשטרה לא עשתה די כדי להגן עליהם.

 

לטענת המשפחה, לפני כשנתיים פלש החשוד לדירה שהתפנתה מהבעלים שלה ואין לה יורש, בבניין שבו גרים הקשישים, כבני 80. נכדתם של הזוג, כרמל קמין, אמרה לחדשות עשר כי "הכתובת היתה על הקיר. הגשנו תלונות במשטרה בעבר ולא התייחסו אלינו. היו מגיעים שוטרים, בודקים והולכים". בציוץ בטוויטר הוסיפה קמין כי "מעל לשנה הם מדווחים לרשויות עליו - וכלום. האדם המופרע הזה גרם לסבא שלי להיות עכשיו מורדם ומונשם בטיפול נמרץ. אוזלת יד מזעזעת של המדינה".

 

 החדר שבו התבצר הבחור בחיפה
 

החדר שבו התבצר החשוד בחיפה (ללא קרדיט)

 

 

עוד כתבות בחדשות עשר >>

בן 30 תקף שוטרים וזוג קשישים בחיפה - והתבצר בדירה בעיר

תיעוד: מסוק תיירים מתרסק לאיסט ריבר בניו יורק – חמישה נהרגו

חשש מפדופילים: פרצת האבטחה באפליקציה שבה תמונות ונתוני ילדים

 

בווידאו: נכדתו של הקשישים שהותקפו בחיפה

 

 

"הוא היה נוהג להפעיל אלימות מילוילית כלפי סבא וסבתא שלי", הוסיפה קמין בשיחה עם חדשות עשר. היא ציינה כי היום, הוא ירד לדירת השניים ותקף אותם. "סבתא שלי הצליחה להזעיק את המשטרה ולכן האירוע נגמר מהר, אבל עדיין סבא שלי כרגע פה מורדם ומונשם. הפנים שלו במצב מזעזע ואנחנו מאוד מקווים שהאיש הזה ישב בבית סוהר או בבית משוגעים, לא אכפת לי רק שיתרחק".

 

חתנם של הזוג סיפר כי נודע לו על האירוע בעת שהיה בעבודתו. "הבן שלי התקשר ואמר שראה ידיעה בנושא", אמר. "אמרתי שזה מתאים לפרופיל של ההורים של אשתי, שכבר שנתיים סובלים מאותו הבחור".

 

בווידאו: תיעוד רגעי ההשתלטות

 

 

 

 

מצבו של הקשיש נותר קשה והוא הועבר לטיפול נמרץ כללי בבית החולים רמב"ם שבעיר. האישה פונתה לבית החולים בני ציון, לשם גם פונו במצב קל שני שוטרים שאותם תקף החשוד טרם נמלט לדירת הקשישים. כעבור כמה שעות שוחררו השלושה לביתם. 

 

פרמדיק מד"א שהגיע לזירה מספר "הגענו לכתובת בחיפה לאחר קבלת קריאה על אדם שמשתולל, שמתבצר בתוך בית. כשנכנסנו לתוך הבית, מצאנו שם שני אנשים מבוגרים. האיש כבן 80, על הרצפה, עם פגיעת ראש קשה. האישה עם פגיעות קלות. לאחר טיפול רפואי מתקדם פינינו אותו לבית חולים כשהוא מורדם ומונשם".

 

בתיעוד מזירת ההתבצרות ניתן לשמוע את ניפוץ חלון הדירה בידי שוטרים חמושים, והשלכת רימון גז לחדר. כמו כן ניתן לראות כוחות גדולים בסביבה הממתינים להוצאת החשוד מהדירה, ולאחר מכן את החשוד מובל למעצר.

 

החשוד הוצא מהדירה ע"י כוחות המשטרה
 

החשוד הוצא מהדירה ע"י כוחות המשטרה( חדשות עשר)

 

 

כזכור, היום בשעות הבוקר התקבלה קריאה במוקד 100 על אדם שנוהג בצורה מוזרה בכניסה לביה"ח בני ציון. שני שוטרים הגיעו למקום והחשוד פצע אותם קל בעזרת מסור ידני. השוטרת ירתה לאוויר, והחשוד לא נפגע ומיד לאחר מכן נמלט ומאז במשך שעתיים התבצר בדירה של הזוג הקשיש. 
 

מטעם המשטרה נמסר בתגובה: "במשטרת ישראל התקבלו מספר תלונות בשנתיים האחרונות בגין פלישה לדירה ואלה נחקרו ביסודיות, לרבות מעצרו מספר פעמים של החשוד, חקירתו והבאתו לבית המשפט, בהתאם לסמכות בחוק. להדגיש, כי על אף שבימ"ש דחה את בקשתנו להאריך את מעצרו, הוגש ערר למחוזי, אשר קבע כי יורחק מהבית לתקופה בת 21 ימים וכי הטיפול ימשיך בהליך משפט אזרחי ולא פלילי, כפי שציינה כבוד השופטת בבימ"ש המחוזי חיפה  בהחלטתה:'השיקול המרכזי שעמד לנגד עיני, הוא השיקול כי אכן מרכז הכובד במישור האזרחי וניתן לקבל סעדים במישור  זה ולא במישור הפלילי'. לפיכך, כל טענה כנגד המשטרה ראוי שתדחה על הסף".