10.03.2018

17:17

"פונדמנטליזם חשוך": זעם לאחר שסרטון יום האישה של חה"א הוסר

במערכת הפוליטית הגיבו להורדת קטע הווידאו מדף הפייסבוק הרשמי של החיל, בו נשמעות חיילות מצטטות דברים שנאמרו נגד שילובן בצה"ל: "צבא כהלכה הוא לא צבא הלכה"

הסרטון עלה והוסר: במערכת הפוליטית הגיבו היום (שבת) להסרת סרטון שפרסם חיל האוויר לכבוד יום האישה הבינלאומי. חברת הכנסת ציפי לבני (המחנה הציוני) אמרה כי "צבא כהלכה הוא לא צבא הלכה". ח"כ קסניה סבטלובה (המחנה הציוני), הגיבה גם היא ואמרה: "איראן עדיין לא כאן אך הפונדמנטליזם החשוך שמגדיר כל אישה כ'מתריסה' מתעצם כל העת".

 

יו"ר הוועדה לביקורת המדינה, ח"כ שלי יחימוביץ (המחנה הציוני), התייחסה להסרתו של הסרטון: "מדובר בכניעה מגונה של צה"ל לגורמים חשוכים בציונות הדתית אשר אינם מייצגים אפילו את המגזר של עצמם, ובסטירת לחי בפרצופן של חיילות וקצינות". בעמוד פייסבוק שלה העלתה יחימוביץ את הסרטון המצונזר וכתבה: "זהו סרטון יפה, תמים, מעצים, והכי מיינסטרים שיש. אבל היי, מתברר שלהביע התנגדות מנומסת ומחוייכת למשפט 'נשים צריכות להיות בבית' נחשב מאוד מתריס ומתגרה בעיני גורמים קיצוניים שצה"ל למרבה הצער, נכנע להם".

 

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

יין ואיטריות: המפגש ההיסטורי בין קים לנציגי דרום קוריאה

מי ניסה להרעיל את המרגל הרוסי שמכר מידע על סוכנים באירופה?

סיפור הספורט של השבוע: העפלת נבחרת הנשים בכדורמים ליורו

 

 הסרטון שהורד מדף פייסבוק של חיל האוויר
 

הסרטון שהורד מדף פייסבוק של חיל האוויר(חדשות עשר)

 

 

בסרטון שהועלה לדף פייסבוק הרשמי של החיל ביום חמישי האחרון, נראות חיילות וקצינות כשהן מצטטות משפטים שנאמרו לאחרונה נגד שילוב הנשים בצה"ל. הסרטון שעלה הוסר עוד באותו היום מהרשת. לפי אתר "סרוגים" גורמים באתר פנו לדובר צה"ל בדרישה להוריד את ה"סרטון המתריס".

 

בתוך כך, ארגון ״פורום לוחמות״ של קצינות וחיילות במילואים הוציא הערב סרטון חדש נגד התקפות הרבנים על שרות נשים בצה"ל.

 

 

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "מבלי להתייחס לתוכנו של התוצר נציין כי הוא אינו אושר כפי שנדרש מתוצרים המתפרסמים בפלטפורמות צה"ל. בעקבות כך יוגדרו נהלים ברורים בנושא".

 

  הסרטון שהורד מדף פייסבוק של חיל האוויר
 

הסרטון שהורד מדף פייסבוק של חיל האוויר( חדשות עשר)