10.03.2018

08:25

טראמפ: "ההסכם עם קוריאה הצפונית נמצא בשלבי הכנה מתקדמים"

למרות האופטימיות של הנשיא האמריקני, דוברת הבית הלבן הבהירה: "הצדדים לא ייפגשו, אלא אם קוריאה הצפונית תנקוט בצעדים שיקרבו אותה לפירוק מנשק גרעיני"

בווידאו: טראמפ ייפגש עם קים עד מאי, ניסויי הגרעין של צ' קוריאה יוקפאו

 

המתיחות בחצי האי. נשיא ארה"ב דונלד טראמפ התייחס היום (שבת) לאפשרות כי ייפגש עם מנהיג קוריאה הצפונית קים ג'ונג און. "ההסכם נמצא בתהליכי הכנה", צייץ טראמפ בחשבון הטוויטר שלו. עוד הוסיף טראמפ כי "במקרה שהוא יושלם הוא יהיה טוב מאוד עבור העולם".  

 

דברי טראמפ נכתבו למרות ההתייחסות הצוננת של דוברת הבית הלבן, שרה האקבי סנדרס, בנוגע לסוגיה. "הנשיא לא ייפגש עם קים ג'ונג און אלא אם קוריאה הצפונית תנקוט בצעדים משמעותיים שיקרבו אותה לפירוק מנשק גרעיני", אמרה סנדרס.

 

>> לכתבות נוספות בחדשות עשר

טראמפ שלח לפוטין ב-2013 הזמנה אישית לתחרות מיס יוניברס

כשכולם מנסים לרדת מהעץ - נתניהו נע בין אדישות לליבוי המשבר

נתניהו לטראמפ: עצור את מכירת הכורים הגרעיניים לסעודיה

 

סנדרס הבהירה כי "קוריאה הצפונית הבטיחה מספר הבטחות משמעותיות, בהן להפסיק לפתח נשק גרעיני ולהפסיק את ניסויי הטילים שלה, והפגישה בין הנשיא טראמפ לקים לא תקיים אלא אם נראה מעשים שתואמים להבטחות שלה".

 

אתמול דווח כי טראמפ ייפגש עם שליטה של קוריאה הצפונית עד חודש מאי הקרוב. בבית הלבן מסרו כי תאריך ומיקום הפגישה יימסרו בהמשך. ההחלטה על הפגישה התקבלה לאחר שמשלחת מקוריאה הדרומית, בראשות היועץ לביטחון לאומי של המדינה צ'ונג יו-יונג, העבירה מכתב מקים לטראמפ, בו הוא מזמין את הנשיא האמריקני להיפגש.

 

נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ
 

נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, צועק לעבר עיתונאים על מדשאת הבית הלבן(רויטרס)

 

 

הרודן מפיונגיאנג אף התחייב במכתבו להקפיא את ניסויי הגרעין ואת ניסויי הטילים של מדינתו, כך לפי הודעה שמסר היועץ לביטחון לאומי של קוריאה הדרומית. לאחר הגשת המכתב, היועץ, שהיה מנציגי סיאול שנפגשו עם קים, שוחח עם כתבים במדשאות הבית הלבן וטען כאמור כי "קים התחייב להימנע מניסויים גרעיניים ומניסויי טילים נוספים".

 

עוד אמר היועץ: "קים הביע את רצונו העז להיפגש עם הנשיא טראמפ מהר ככל האפשר". השליח מקוריאה הדרומית התחייב כי מדינתו למדה מטעויות העבר ומטרתה היא פירוזה המלא של קוריאה הצפונית מנשק גרעיני. עוד הוסיף, היועץ, כי קים לא התנגד להמשך התמרונים המשותפים של ארה"ב עם קוריאה הדרומית.