08.03.2018

19:43

 אביגדור ליברמן ועופר וינטר
אביגדור ליברמן ועופר וינטר,
דובר צה"ל

ליברמן על המשבר: "העם נלקח בשבי - לא נוותר על עקרונותינו"

שר הביטחון אמר שלא יהיה מוכן לנהל מו"מ תחת איום "שלוש הקריאות" שהציבו החרדים. עוד אמר ליברמן כי הקים צוות במשרד הביטחון שינסח חוק גיוס - בו התחייב לתמוך

שר הביטחון אביגדור ליברמן תקף היום (חמישי) את החרדים והאשים אותם בכך שמאיימים לפרק את הממשלה במידה ודרישותיהם בנוגע לחוק הגיוס לא יתקבלו. "הם דורשים שניכנע לסחטנות שלהם. אחרת הם יפרקו את ממשלת הימין", אמר.

 

"בימים האחרונים עם ישראל נלקח בשבי בידי חבורה של גורמים קיצוניים. אינני רוצה בחירות. חשוב שממשלות בישראל יכהנו עד תום הקדנציה, אבל יש לי אחריות לביטחון ישראל ולצה"ל", אמר ליברמן. שר הביטחון אמר כי לא מוכן לנהל משא ומתן תחת איום "שלוש הקריאות", של המפלגות החרדיות, לפיו על חוק הגיוס שהציעו לעבור מיד בשלוש קריאות.

 

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

תיעוד: קוף מעשן ומאפר לעיני המבקרים בגן חיות באינדונזיה

תיעוד ממצלמת המסתערב: מסתובב באונ' ביר זית טרם מעצר החשוד

ביום האישה: איראנית שהסירה את כיסוי הראש נשלחה לשנתיים בכלא

 

עוד אמר כי הוא מתעקש שהצעת חוק הנוגעת בצה"ל, תלויה בעמדתם של החרדים בלבד ולא בעמדתו של צה"ל עצמו.

ליברמן הסביר שהקים צוות מקצועי במשרד הביטחון "שיכין את החוק הכי טוב למען צה"ל ועם ישראל". עוד אמר כי מפלגתו תוותר מראש על עקרונותיה ותקבל את המלצותיו של הצוות יהיו אשר יהיו. "מחלוקת שמלווה את מדינת ישראל מיום הקמתה לא תיפתר בכפייה ובסחטנות, בתוך שבוע אחד", סיכם.

 

סגן שר הבריאות יעקב ליצמן
 

סגן שר הבריאות יעקב ליצמן( דוברות משרד הבריאות)

 

 

בתוך כך, אילת שקד תעלה את החוק של ש"ס לפטור מגיוס לחרדים, עוד לפני שהרבנים בכלל דנו בהצעות של הקואליציה. יו"ר יהדות התורה, יעקב ליצמן, דורש להעבירה בשלוש קריאות עד ליום רביעי, אך ליברמן כאמור, מסרב.

 

אתמול אמר נתניהו כי הוא מעוניין להמשיך עם ממשלה יציבה שתשלים כהונה עד סוף ימיה בנובמבר 2019. "אמרתי לשותפים הקואליציוניים שאני רוצה להביא הצעת חוק עם הסכמה רחבה, שתעבור ביותר מהרוב הרגיל אבל גם לקבל התחייבות מכל השותפות לפתרון מלא, ולא זמני". על התעקשותם של חלק מחברי הקואליציה אמר: "אני קורא לזה חורשת האקליפטוס, כמה מחברי טיפסו על צמרות האקליפטוס וצריך פשוט לרדת מהעץ".