אלמונים השחיתו את אתר גבעת התחמושת: "גינטר גראס צדק"

אתר מורשת הקרב בירושלים הושחת במהלך הלילה. בין היתר, רוססו כתובות "הציונות אם כל חטאת" ו-"ציונים עלובים", ונעשה ניסיון לשרוף את דגל ישראל המוצב במקום. ראש העירייה, ניר ברקת, גינה בחריפות את האירועים. המשטרה פתחה בחקירה

לפני יום הזיכרון: אלמונים ריססו לפנות בוקר (שני) באתר גבעת התחמושת בירושלים כתובות נאצה נגד הציונות. בין היתר נרשם "גינטר גראס צדק", "הציונות אם כל חטאת"  ו"ציונים עלובים", ואף נעשה ניסיון לשרוף את דגל ישראל הענק המוצב במקום.

 

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של חדשות 10 »

 

ראש עיריית ירושלים, ניר ברקת, גינה את המעשה בחריפות ושלח את צוותי העיריה להסיר את כתובות הנאצה ולסייע להחזיר את האתר לקדמותו, על מנת לאפשר את קיום כל הטקסים המתוכננים בו השבוע כרגיל. תלונה הוגשה במשטרה, אשר החלה בחקירת הנושא.

 

באתר נפתחים על פי המסורת כמדי שנה אירועי ערב יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל בטקס המתקיים לפני כניסת יום הזיכרון במעמד ראש הממשלה. ברקת מסר כי צוותים של העירייה נשלחו להסיר את כתובות הנאצה שרוססו במקום וכי הטקסים יתקיימו כמתוכנן.

 

גם במשרד הביטחון גינו את הוונדליזם. "אנו רואים בחומרה שדווקא בשבוע שבו החברה הישראלית מתאחדת סביב המשפחות השכולות ישנם גורמים שפוגעים באחדות העם, בחברה הישראלית ובכלל במשפחות השכולות בפרט", אמר סמנכ"ל וראש אגף משפחות והנצחה, אריה מועלם.

ח"כ שנלר: "תמרור אזהרה לחברה הציונית"

ח"כ עתניאל שנלר (קדימה) הגיב גם הוא לאירוע. "חילולה של גבעת התחמושת על ידי גורמים אנרכיסטיים ואנטי ציוניים ערב יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל, היא תמרור אזהרה לחברה הציונית, שחובה עליה לפעול לאחדות שימור והגנת המורשת והאתוס הציוני של מדינת ישראל, ולא לאפשר לשום אנרכיסט לפגוע בערכים אלו".

 

ח"כ שנלר הוסיף וקרא למשטרה "לחקור תופעה זו, כמו גם את חילול האנדרטאות בבקעת הירדן בשבוע שעבר, ולבדוק אם יש קשר בין המקרים ולהגיע אל זהות המבצעים ולהעמידם לדין במהירות".

 

בשבוע שעבר הושחתה באופן דומה אנדרטאות בבקעת הירדן. תושבים באזור דיווחו למשטרה על השחתתן של אנדרטת "סלעית" שהוקמה ליד מחולה לזכרה של סלעית שטרית שנרצחה בפיגוע ירי ב-2001, "אנדרטת הבקעה" ליד היישוב אגמן שהוקמה לזכר חיילים ואזרחים שנהרגו באזור, ו"אנדרטת השוטרים" ליד פצאל.

 

בין הכתובות שרוססו במקום, נמצא המילים "ציונים החוצה" ועל שמות החיילים הרבים החקוקים בסלע רוסס המשפט: "נהרגו בעוון מרידה באומות", משפט בו נוהגים להשתמש חרדים קיצונים ואנטי-ציונים כהתנגדות להקמתה של מדינת ישראל. כמו כן נמצא כי על אחת האנדרטאות רוסס דגל פלסטין והביטוי "די לכיבוש".

 

ביום רביעי תציין מדינת ישראל את יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל, תשע"ב. על פי משרד הביטחון, נפלו במערכות ישראל 22,993 בני אדם. מיום הזיכרון אשתקד ועד היום מניין הנופלים הוא 126.