BETA

07.03.2018

09:29

ארדן: "לא נכון לפטור עד מדינה מעונש, גם הוא עבריין"

השר לביטחון הפנים התראיין ל"כאן ב'" והתייחס לחקירות רה"מ: "יש אי נוחות גדולה מכך שעד מדינה יוצא בלי שום עונש". עוד אמר כי "הציבור הישראלי יותר חכם מפרשנים"

ראש ממשלה בחקירה: השר לביטחון הפנים, גלעד ארדן, אמר הבוקר (רביעי) בראיון ל"כאן ב'", כי הוא חש חוסר נוחות מהפרסומים על עדי המדינה. "עד מדינה הוא גם עבריין, הוא לא אדם שפעל ממניעים מוסריים ואני לא חושב שזה נכון לפטור אותו מעונש לחלוטין".

 

כזכור, יועצו לשעבר של ראש הממשלה בנימין נתניהו, ניר חפץ, חתם השבוע על הסכם עד מדינה. בהודעה שפרסמה המשטרה יחד עם רשות ניירות הערך לאחר הפרסום, נמסר כי ההסדר נחתם ביום ראשון. במסגרת ההסדר, חפץ מסר למשטרה התכתבויות בינו לבין אשת ראש הממשלה, שרה נתניהו, שיש להן קשם לתיק 4000 ולתיק 1000.

 

עדותו של חפץ תימשך כמה שבועות, שבמהלכן ישהה במתקן מבודד. לחדשות עשר נודע כי בעקבות החתימה, נתניהו צפוי להיחקר פעם נוספת בפרשות 1000 ו-2000. גם רעייתו צפויה להיחקר או למסור עדות בפרשת 1000.

 

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

משרד העבודה חושף: אלו חברות הבנייה המסוכנות בישראל

עוד טלטלה בבית הלבן: יועצו הכלכלי הבכיר של טראמפ התפטר

תיעוד: תרגיל למתקפת טרור וחטיפת בני ערובה - בסניף רמי לוי

 

על המשבר בקואליציה אמר השר ארדן כי אינו מעוניין בבחירות: "זה לא תלוי רק בנו. הכל היה ידוע מראש לחרדים, גם הרצון להעביר את התקציב וגם החלטת בג"ץ. הייתה כוונה להגיע לפתרון מוסכם עד למועד שבג"ץ פסקו, אני מקווה שבסוף כולם יגלו אחריות, כי אלו יהיו בחירות מיותרות לגמרי".

 

 גלעד ארדן ובנימין נתניהו
 

גלעד ארדן ובנימין נתניהו( קובי גדעון, לע"מ)

 

 

עוד הוסיף ואמר ארדן כי ייתכן ויש תמיכה גדולה בקרב הציבור כלפי נתניהו בעקבות הפרסומים נגדו בתקשורת: "הציבור לפעמים יותר חכם מכל מיני פרשנים באולפנים, הוא מסתכל על תפקוד רה"מ כמוני. כמו שראינו אתמול בנאום המדהים שלו באייפא"ק, כמה הוא מתפקד בצורה מקצועית".

 

"אני לא יודע להסביר את נפש מצביע הליכוד, אבל כן יכול לומר שבשונה ממה שרואים בטלוויזיה, הציבור לא קנה את מה שהוא שומע שם, גם בנושאים המדיניים. יכול מאוד להיות שההצטברות של הפרשיות ושל האינטנסיביות של הסיפורים על עדי מדינה ועל החקירות, יכול להיות שזה מעורר אמפתיה כלפיי ראש הממשלה", טען ארדן.

 

אמש ציינו גורמים בפמליית ראש הממשלה כי נתניהו העביר מסר לראשי מפלגות הקואליציה באמצעות ראש הסגל, יואב הורביץ, ולפיו הוא מעוניין בפתרון קבוע וארוך טווח למשבר הגיוס ואינו רוצה בחירות מוקדמות, אבל סגן שר הבריאות יעקב ליצמן טען אחרת. ליצמן אמר בשיחות סגורות עם חברי כנסת כי "הולכים לבחירות. ראש הממשלה רוצה בחירות יותר מאתנו. בליכוד לא באמת מדברים אתנו מאז יום רביעי. לא השליחים ובטח לא נתניהו". דבריו של ליצמן גורמים להערכה בכנסת כי החרדים ונתניהו מתואמים בכל הקשור למשבר הנוכחי וכבר מתכננים את הממשלה הבאה, אם נתניהו ירכיב אותה.

 

בסביבת ליצמן מסרו בתגובה כי "אין כל תיאום עם רה"מ בנוגע לבחירות. ליצמן הביע היום הערכה כי רה"מ רוצה בחירות - לאור העובדה שאינו מתאמץ מספיק לסיים את המשבר וכי הליכוד אינו מציג מתווה לפתרון. לו רה"מ היה רוצה היה פועל לכך יותר. ליצמן אינו רוצה בחירות, אך לא יחשוש מהליכה לבחירות אם לא יעבור חוק גיוס מתוקן לפני אישור התקציב כפי הוראת מועצת גדולי התורה". הבוקר, עם זאת, אמר ליצמן לעיתון "המודיע": כל נוסח הצעה חדשה לתיקון חוק הגיוס נידרש להביא להכרעת גדולי התורה".