BETA

06.03.2018

10:41

בית כלא (אילוסטרציה)
בית כלא (אילוסטרציה),
רויטרס

חטיפה ואונס קבוצתי בראשל"צ: 11 שנות מאסר לאזרח אריתריאה

בית המשפט המחוזי בלוד גזר את העונש על קינדה טדסה בן ה-25, לאחר שהורשע בחטיפה, כליאה ואונס ב-2015, יחד עם ארבעה אזרחים אריתראים נוספים

פרשת האונס הקבוצתי בראשון לציון: בית המשפט המחוזי בלוד גזר היום (שלישי) 11 שנות מאסר בפועל על קינדה טדסה בן ה-25, אזרח אריתראי, שהורשע בחטיפה, כליאה ואונס. יחד איתו הואשמו עוד ארבעה אזרחים אריתראים נוספים בחטיפה ובאונס של אישה בשנות ה-30 לחייה בשנת 2015. 

 

יש לציין כי טדסה לא אנס בפועל את הקורבן, אך נקבע כי היה מעורב בתקיפתה, ובין היתר תפקידו היה לשמור על הדלת בעת שחבריו פוגעים בה. כמו כן, הוא היה זה שהרחיק את אחד מחבריה שהגיעה למקום וניסה להצילה.

 

>> כתבות נוספות בחדשות עשר:

עקיצה ב-6 דקות: התחפשו למאבטחים ושדדו 5 מיליון דולר ממטוס

תמונות לוויין חושפות: קוריאה הצפונית שבה להפיק פלוטניום

היסטוריה בקוריאה: קים ג'ונג און נפגש עם משלחת מהדרום

 

ביהמ"ש קבע בגזר הדין כי: "הנאשם וחבריו פשעו במתלוננת, רמסו את נשמתה ואת גופה, ועשו בה כרצונם כאילו הייתה חפץ... אמת, הנאשם עצמו לא לא קיים יחסי מין עם המתלוננת כאשר נכנס לחדר 'בתורו', וזאת לאחר ששאל אותה להסכמתה, היא סירבה, והוא כיבד זאת. ואולם הנאשם עמד ושמר מעבר לדלת הנעולה בעת ששני הראשונים אנסו אותה, כאשר הוא שמע את זעקותיה וידע שהם אונסים אותה. הנאשם אף הרחיק פעמיים את מי שבא כדי לחלצה. כמו כן, הנאשם בעצמו היה שותף פעיל ביותר בחטיפתה של המתלוננת למקום האונס. ליל הבלהות שכפו בני החבורה על המתלוננת, נמשך שעה וארבעים דקות ונפסק רק כאשר מכר שלה בא וחילץ אותה מהמקום".

 

"חמישה גברים זרים שהתנפלו כחיות טרף על המתלוננת" - כך תיארה הפרקליטות את חמשתם בעת שהוגשו נגדם כתבי אישום באוגוסט 2015. הנאשמים הנוספים הם אמנאל טקיה בן ה-29, טקאלי גברו בן ה-24, אטקלה אבטרמרים בן ה-30, ואפרים קידנה, בן ה-24. הם הואשמו בקשירת קשר לפשע, חטיפה לשם כליאה ולשם ביצוע עבירת מין בצוותא, כליאת שווא, אינוס בנסיבות מחמירות בצוותא ומעשים מגונים בנסיבות אינוס בצוותא.

 

על פי כתב האישום, המקרה אירע בחודש יוני של אותה שנה, אחרי שהמתלוננת יצאה ממועדון סנוקר בראשון לציון שבו בילתה עם מכר ובמהלכו שתתה משקאות אלכוהלויים רבים. עם סיום הבילוי במועדון, שהתה המתלוננת בשווארמה סמוכה יחד עם מכר שלה.

 

בשלב זה, נטען, קשרו הנאשמים קשר לחטוף את הצעירה לשם כליאתה וביצוע מעשים מיניים בה. בשלב מסוים הם הובילו אותה בניגוד לרצונה לחדר שבו מתגוררים שניים מהם, כשהיא מעורפלת חושים ומביעה התנגדותה לפרקים. לפי כתב האישום, המעשים בוצעו על אף שהמשיבים ושותפם הבחינו שהמתלוננת שיכורה ושמצבה הכללי ירוד, בסוברם כי מדובר ב"טרף קל".

 

החמישה מואשמים כי כלאו את המתלוננת באחד החדרים, השכיבו אותה על ואנסו אותה בזה אחר זה. כאשר הגיע מכרה של המתלוננת וחיפש אותה, מסרו לו הנאשמים כי היא אינה שוהה עמם. רק כאשר שב המכר בשנית, למשמע צעקות המתלוננת "הצילו, הצילו", והתעקש לחפשה בעצמו רק אז נפתחה הדלת והמתלוננת עזבה את המקום. כתוצאה מהמעשים נגרמו למתלוננת חבלות באיברי הגופה השונים.

 

"המקרה האמור מצוי ברף הגבוה ביותר של עבירת האינוס", אמרה אז התובעת עו"ד עינת בניטה שציינה כי החמישה התנפלו כ"חיות טרף" על המתלוננת. "דלה השפה על מנת לתאר את האכזריות, בריונות והזוועה בהתנהגות הנאשמים. הנאשמים ביצעו שרשרת עבירות מין ואלימות מזעזעות ומחרידות במתלוננת אשר הייתה שבויה בידיהם".