BETA

04.03.2018

14:48

המשטרה: אירוע הדריסה בעכו - פיגוע

הנהג, תושב שפרעם בן 26, קיבל דוח חנייה, דרס שוטר מג"ב, המשיך לנהוג בפראות ופצע שני חיילים. עורך דינו: "מדובר בתאונה, אשתו ההיריונית נכחה ברכב"

המשטרה הודיעה היום כי אירוע הדריסה הבוקר (ראשון) בעכו, שבו נפצע קל-בינוני שוטר מג"ב בן 21, ונפצעו קל שני חיילים ואזרח שהיה בסמוך לזירה, הוא פיגוע. מחקירה ראשונית של האירוע, שהתרחש בשתי זירות שונות, עולה כי הנהג, ערבי-ישראלי משפרעם בן 26, ניסה לפגוע במכוון בלובשי מדים ונמנע מפגיעה באזרחים. כמו כן, נבדק חשד כי הנהג תכנן לחטוף את נשקו של אחד החיילים שדרס. על פרטי האירוע הוטל צו איסור פרסום.

 

תת ניצב בני אבליה, מפקד מרחב אשר, אמר כי ניתן לומר בוודאות של "כמעט מאה אחוז" שמדובר בפיגוע. "האירוע נחקר כפיגוע ואני מאמין שעד מחר נדע בדיוק את מהלך העניינים". אבליה הוסיף כי הנהג הדורס תושאל.

 

 

עורך דינו של הנהג, עאדל דבאח, דחה את הטענה כי הרקע לאירוע הוא לאומני. לדבריו, ברכב הדורס נכחה אשתו של הנהג, שנמצאת בחודש השמיני להיריונה, והשניים היו בדרך לבית החולים. דבאח הוסיף כי הנהג הוא אדם נורמטיבי, שמגיע ממשפחה ידועה באזור. "אני מכיר את הנהג ומשפחתו באופן אישי - הם אנשים בעלי מעמד חברתי שאין להם כל קשר לעולם הפוליטי שאותו מנסים להציג בתקשורת", אמר, "מדובר בתאונת דרכים". עורך הדין ציין כי אשתו של הנהג נמצאת כעת בחקירת משטרה.

 

בווידאו: אחד הפצועים בפיגוע ממיטתו בבית החולים

 

 

אחד ממכריו של הנהג הדורס טען גם הוא כי אינו מאמין שמדובר בפיגוע: "אין סיכוי שהוא עשה פיגוע, אין להם רקע עברייני אפילו". גם משפחתו של הנהג דוחה את הטענה כי מדובר בפיגוע. על הדורס נאסר להיפגש עם עורך דין במשך 48 שעות. הג'יהאד האסלאמי בירך על הפיגוע: "האירוע מאשרר את המשך ההתנגדות נגד הכיבוש הישראלי העושק", הודיע הארגון. 

 

מוקדם יותר נמסר כי הדורס החל לנהוג בפראות לאחר שכעס על דוח שקיבל כשחנה שלא כחוק בחניית נכים. על פי הודעת המשטרה האחרונה, הנהג דרס שוטר מג"ב, נמלט מהמקום ודרס שני חיילים בחניון הצמוד לתחנת הרכבת, הרחוק כ-400 מטר מהזירה הראשונית. האירוע הסתיים כשהדורס נורה על ידי קצין צה"ל, שפצע אותו בינוני ועצר אותו.

 

 כוחות הביטחון בזירת האירוע
 

כוחות הביטחון בזירת האירוע (תיעוד מבצעי מד"א)

 

 

פרמדיקים של מגן דוד אדום העניקו לפצועים טיפול רפואי בזירות השונות ופינו אותם לבית החולים נהריה. באירוע נפצע קל עוד גבר בן 51 שנפגע בגפיים ואישה בשנות ה-20, נפגעת חרדה ששוחררה לאחר זמן קצר. 


"קלטנו בחדר המיון שישה נפגעים שהגיעו מאירוע של פגיעת רכב בהולכי רגל", סיפר ד״ר בני רביב, מנהל המחלקה לרפואה דחופה במרכז הרפואי לגליל. "נהג הרכב הגיע במצב בינוני עד קשה, עם פציעות ירי בגפיים בעיקר ושבר של מרפק. בנוסף ארבעה הולכי רגל הגיעו במצב קל עד בינוני, שניים סובלים מפגיעות ראש, בית חזה וגפיים, שניים נוספים עם שבר בצלעות בדרגת חומרה קלה. ככל הנראה הפצועים יישארו להשגחה בבית החולים".

 

 זירת האירוע בעכו
 

זירת האירוע בעכו (דוברות המשטרה)

 

 

חבר הכנסת זוהיר בהלול אמר בתגובה לאירוע: "כולי תקווה ואמונה כי חקירת המשטרה תגלה כי לא מדובר בפיגוע מכוון, ואני קורא לכל התושבים בעיר לשמור על איפוק וסבלנות".

 

תושבים ערבים ויהודים, שהגיעו לזירה בעכו, ביקשו להעביר מסר מרגיע: ״גם אם יתברר שהיה פיגוע הדו-קיום ומרקם החיים המשותף בעכו ישמר. אנחנו סמל לדוגמה ומופת של דו-קיום בין יהודים לערבים״, אמרו, "בעכו אוהבים אחד את השני ערבים ויהודים".