BETA

04.03.2018

08:20

רגב על השוואת שומרי הסף לבגתן ותרש: "לא קראתי לפגוע באיש"

השרה התייחסה לאמירותיה נגד אנשי מערכת אכיפת החוק, כשהשוותה אותם לשומרי אחשוורוש שזממו לרצוח אותו. חסון הגיש תלונה לוועדת האתיקה של הכנסת

"לא קראתי לפגוע באיש": שרת התרבות והספורט, מירי רגב, הגיבה הבוקר (ראשון) לנאומה אמש ב"משתה של רגב בראשל"צ" - כנס הסברה שקיימה בעיר. לטענתה של רגב, התקשורת עיוותה בפרשנותה את דבריה. "אכן השתמשתי במוטיבים מהמגילה" אמרה השרה, "עמדתי על העיקרון הבסיסי בדמוקרטיה שהעם הוא הריבון ועל ההכרח ששומרי הסף יתנהלו בצורה דמוקרטית ועל פי כללי המנהל התקין".

 

"למותר לציין שלא קראתי לפגוע באף אחד" הוסיפה שרת התרבות והספורט, "להיפך כל מי שרוצה שעובדי רשויות המדינה, יזכו לאמון הציבור ויעשו את עבודתם נאמנה, צריך לדאוג שעבודתם תיעשה בהגינות וללא פניות". בדבריה בראשון לציון אמש, השוותה רגב, בין השאר, את שומרי הסף במערכת אכיפת החוק לשניים משומרי הסף של המלך אחשוורוש, בגתן ותרש, שעל פי הסיפור במגילת אסתר, זממו לרצוח אותו ולבסוף נתלו.

 

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

הפיליפינים: כ-1,000 השתתפו במירוץ זוגות עם כלבים

איטליה בוחרת: גוש הימין צפוי לזכות ברוב הקולות

הממשלה מגרשת מבקשי המקלט - ומייבאת במקומם עובדים אסייתים

 

"אנחנו נבחרנו על ידי העם, אבל יש יועצים ופקידים שהם התרגלו להחליט מה נכון ומה לא נכון – קוראים להם היום 'שומרי הסף'", אמרה רגב, "כמו שקראנו השבוע במגילת אסתר, גם שם היו שומרי סף - בגתן ותרש, צמד חמד". רגב המשיכה: "הם נראו ממלכתיים, הקפידו על שלטון החוק, דאגו למנהל תקין - אבל מסתבר שעמוק בכיס הם החזיקו גיליוטינה. הסתבר שברגע שהם לא הזדהו עם המלך, לא הסכימו עם הדרך שלו בניהול הממלכה, כל הכללים נעלמו, הממלכתיות התפוגגה כלא הייתה ושלטון החוק הפך לפחות קריטי".

 

 מירי רגב תוקפת את שומרי הסף באירוע בראשל"צ
 

מירי רגב תוקפת את שומרי הסף באירוע בראשל"צ (ללא קרדיט)

 

 

בהמשך, השוותה שרת התרבות את שומרי הסף של המלך אחשוורוש למעורבים בפרשת המסרונים: "אם היו לבגתן ולתרש טלפונים ניידים, הם בטח היו מסמסים אחד לשני: 'מה אתה אומר בגתן ניתן לו עוד יומיים, אולי שלושה?', והוא היה משיב: 'חשוב שתיראה מופתע תרש, כן?'". רגב סיכמה כי "פתאום המטרה להפיל את נתניהו, סליחה את אחשוורוש - קידשה את כל האמצעים".

 

בתוך כך, חבר הכנסת יואל חסון (המחנה הציוני) הגיש תלונה לוועדת האתיקה של הכנסת על נאומה של רגב. "התבטאויותיה מהוות השתלחות קשה וגסה בשלטון החוק של ישראל", אמר חסון, "הציבור עייף מההצגות של רגב, ששוכחת כל פעם מחדש שהיא שרה בישראל ולא טוקבקיסטית".

 

כזכור, במסגרת פרשת המסרונים, שנחשפה בחדשות עשר, התפרסמה התכתבות ווטסאפ בעייתית בין שופטת המעצרים בתיק 4000, בו נתניהו חשוד בשוחד, לבין מנהל החקירה מטעם הרשות לניירות ערך, שמעידה על תיאום לכאורה ביניהם. באחת ההודעות, כתב נציג החקירה מטעם הרשות, עו"ד ערן שחם-שביט, לשופטת רונית פוזננסקי-כץ: "הבשורות הטובות שאור (אלוביץ') ועמיקם (שורר) ישוחררו מחר בתנאים, תיראי מופתעת". השופטת השיבה על כך: "אני מתחילה לעבוד על הבעה הולמת של הפתעה מוחלטת".

 

נוסף על כך, תקפה הערב רגב בנאומה גם את השותפות הקואליציוניות, על רקע המשבר סביב חוק הגיוס והתקציב: "אני אומרת כאן לכל חברינו לקואליציה - אני יודעת שראש הממשלה לא רוצה בחירות", אמרה שרת התרבות, "אבל אם תכפו עלינו בחירות אני אומרת לכם הערב: יש רק מפלגה אחת בקואליציה שאין לה כל סיבה לחשוש מבחירות. קוראים לה הליכוד".

 

‏ח"כ ציפי לבני (המחנ"צ) בתגובה על התבטאויות רגב: "שרה בישראל משווה את שומרי הסף, האנשים המסורים ששלטון החוק מול עיניהם ופועלים כדי לנקות את ישראל משחיתות, לבגתן ותרש שסופם היה תליה - ואת השרה הזאת מסמיך נתניהו להחליפו בהיעדרו. גם כשהוא נוסע לחו״ל, הוא לא מדינאי ולא מנהיג, אלא פוליטיקאי קטן".